arrow ÚČESY arrow Dva účesy pro kratší dlouhé vlasy
Dva účesy pro kratší dlouhé vlasy E-mail
Napsal Bílá Pivoňka   
Středa, 15 říjen 2008

ucesAdmin: Rádi vám dnes představujeme jednak novou článkovou autorku (přidejte se taky! :)), zároveň účesy pro kratší vlasy, které stejně vypadají moc pěkně a použitelně! V tomto článku se tedy dočtete jak na účesy jménem Zamotané Cosi a Jehlice :)

 

 

 

 

 

 

 

Zamotané cosi

Základem jsou den až dva nemyté vlasy (jinak mi kloužou) v délce zhruba mezi rameny a lopatkami nestejné délky, konce jsou hodně promaštěné olejem, drží to vcelku dobře celý den, jen je třeba mít u sebe vlásenky a sem tam připevnit případně uvolněný pramínek vlasů.
 

 Zaplétáme si klasický cop, ale jenom 2-3x podle délky vlasů, nestahovat ty prameny moc, spíše volněji, ale zase tak aby držely. Čím pevnější ten cop je, tím upraveněji to vypadá, ale mně osobně to potom moc tahá.
Zagumičkujeme.

 Gumičku posuneme o malinko níž, vytvoříme očko v místě, kde mám prst ˘ a do toho očka protáhneme horem spodek vlasů. Tento krok opakujeme vícekrát. V mém případě 3x.

Je ale možné pokračovat v pleteném copu až dolů, a tuto fázi vynechat a pak jenom zespoda zasponkovat vlásenkou pod vlasy. Vypadá to potom více strukturovaně, ale zase to nevytvoří takový bobek, patrný zejména z profilu.


 V poslední fázi vezmeme do prstů gumičku, která nám drží vlasy a zespoda ji vlásenkou připevníme pod vlasy. Z bočních stran připevníme pár vlásenek, aby to bylo pevnější a velice jemně zafixujeme pivem v rozprašovači. Zápach rychle vymizí, případně do rozprašovače můžeme přidat éterický olej. Samozřejmě to jde nahradit lakem nebo ještě před začátkem pletení použít pěnu na vlasy. / Na levém boku je vidět, že tam by to tu vlásenku chtělo/.
Tak to vypadá z boční strany. Hotovo za 5 minut.

 

 Jehlice

Čerstvě umyté a opečované vlasy chytíme do prstů jako na culík a dolů pod místo, kde by byla normálně gumička dáme jehlici nebo podobný předmět ˘. Má-li vypadat takový účes trochu formálněji, může se do vlasů vetřít trochu vosku, aby neodstávaly vlasy kolem hlavy. Někomu možná bude vyhovovat více, když tu jehlici neumístí hned k hlavě, ale drží je kousek od hlavy. 

 

 

 

 

 

 

 

A dále:

 

 

 

Chytíme jehlici za ozdobnější konec a jemně točíme po nebo proti směru hodinových ručiček, přičemž zamotáváme volnou část vlasů až do místa, kde taková poloha není bolestivá. (Pokud by to bylo nepřitažené, nedrželo by to, naopak, bylo-li by to utažené až do bolesti, nedalo by se to nosit  ˘.) Nakonec jemně jehlici zabodneme do vlasů. Někdy je třeba jehlici trošku pomoci..

 

 

 

 

Výsledek je asi takový. Je možné, hlavně u nestejně dlouhých vlasů případné ocásky zasponkovat vlásenkou nebo jemně poupravit do nějakého tvaru. Účes je hotový do jedné minuty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*** (C) Dlouhevlasy.cz a Bílá Pivoňka, 2008.  Další publikování není povoleno. No text or image reproduction without permission. Přispějte i vy svým článkem - jak na to a co za to se dočtete zde :)   

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (19)add
...
napsal Janis , říjen 15, 2008
jééé, musíš mě učesat "cosi" !!! smilies/wink.gif smilies/cheesy.gif
...
napsal Sidonie , říjen 15, 2008
Hmm dumám zda by zamotané cosi (mimochodem super název smilies/cheesy.gif) šlo udělat i na dlouhých vlasech. No vyzkouším smilies/wink.gif
...
napsal Bílá Pivoňka , říjen 15, 2008
Sidonie, osobně bych dlouhé vlasy neschovávala smilies/wink.gif smilies/wink.gif pro takové dlouhé vlasy se najdou určitě šikovnější zamotávací účesy smilies/wink.gif hlavně to pak musí vypadat úžasně bohatě smilies/cheesy.gif
...
napsal Carol.S , říjen 15, 2008
smilies/wink.gif zamotané cosi je super nápad
...
napsal Aha , říjen 15, 2008
To Zamotane Cosi by na hodne dlouhych vlasech mohlo vytvorit mozna trochu divny zacuchanec, ale Sid musis to zkusit, takze Go Girl Go a pak hod fotku smilies/wink.gif
...
napsal Soufflet , říjen 15, 2008
ehm...já to zamotané cosi jaksi nepochopila smilies/sad.gif To jako protáčíš postupně až ke konečkům a potom jenom ohneš dospodu?? Tam je ještě nějaký fígl, ne? Protože jinak nechápu, jak z toho může vzniknout takový (mimochodem strašně hezký) zamotanec jak na fotce.
...
napsal Bílá Pivoňka , říjen 15, 2008
Souff, není tam fígl. jde o to schovat ty vlasy zespoda pod ten cop. Můžeš doplést cop až ke konečkům zespoda ohnout a pak připevnit nebo někde v té pulce přestat zagumkovat a protahovat do očka ten "ocásek" vlasů tak dlouho až zbyde jenom takový zbytek vlasů, které připevníš zespoda.
...
napsal Cris , říjen 16, 2008
Projevilo se moje Levé Já, to zamotané cosi vypadá fakt krásně ale ne na mě smilies/undecided.gif . Ať na to koukám z které chci strany vůbec to nevypadá jako to na fotce. Zřejmě jsem to umotala nějak docela jinak, to je překvapení. smilies/grin.gif Prostě nejsem šikovná. Tobě to ale moc sluší! smilies/smiley.gif
...
napsal Rejka , říjen 16, 2008
,,Zamotané cosi,, vypadá opravdu moc pěkně...Jen tak dál,ráda se něčemu přiučím smilies/smiley.gif
...
napsal luminka , říjen 16, 2008
Tak zamotané cosi mi nejde, mám horní vlasy ještě asi krátké. Mně tak jdou nějaké skřipce a banány. Ten druhý účes mi jde, třeba i s tužkou. Hůlku nemám, leda že by mi tchán půjčil hůlky, ty jídelní.
...
napsal IsaBella , listopad 02, 2008
Bezva inspirace, účesy přesně pro mě (přece jen nemám tak dlouhé vlasy, jako mnohé na tomto fóru).
Pivoňko díky a budu se těšit na další inspirace.
...
napsal CTHRUmagic , listopad 04, 2008
NO tak zkoušet jsem to zkoušela, ale k tomu správnému výtvoru jsem se nedokopala,.. krapet jsem se zamotala, když jsem to chtěla 3x protáhnout... smilies/undecided.gif a pak už jsem raději dál nemotala, bo bych tu musela ušmiknout smilies/angry.gif
...
napsal Titania , listopad 10, 2008
Hurááá, nejsem úplný kopyto! V sobotu jsem zakoupila na Dni meče krásný japonský hůlky (proč vlastně člověk chodí na den meče, že jo?), tak jsem se pokusila vytvořit ten hůlkovej zázrak. A ono to to funguje a dokonce i drží!!! Bodám tam sice ty hůlky dvě místo jedný (tak nějak mi to přijde hezčí, ta druhá je tam spíš pro dodání symteričnosti, jehlice by asi stačila jedna). Takže díky Pivoňko za inspiraci!smilies/smiley.gif smilies/wink.gif smilies/cool.gif smilies/kiss.gif
Akorát mě mrzí, že mi zatím moc nefunguje francouzskej cop, a tudíž ani zamotaný cosi - zatracený sestříhaný vlasy smilies/undecided.gif, prostě ty postranní jsou ještě moc krátký a blbě trčej, takže to ani sponky zatím nezachráněj. Ale můj den ještě přijde, muhahahaha! smilies/grin.gif smilies/wink.gif
...
napsal Scandiaca , únor 12, 2009
To zamotané cosi je fakt super!!
...
napsal Rorinka , leden 17, 2011
tak ty účesy jsou bezvadný!
...
napsal marus.... , srpen 27, 2011
To vypadá hezky, takový jednoduchý a elegantní smilies/wink.gif
taky zkusim
...
napsal Sariel , listopad 04, 2011
Zamotané cosi je úžasné! smilies/cheesy.gif
...
napsal Elisjantar123 , červen 16, 2012
Zamotané cosi by šlo udělat i jako francouzský cop odspoda a zbytek copu zadělat pod to. Ale i takhle to vypadá super. smilies/wink.gif
...
napsal Zizi , červenec 15, 2012
Moc krásné, ale nechápu jak to mám protáhnout tou smyčkou smilies/sad.gif

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Středa, 15 říjen 2008 )
 
< Předch.   Další >