arrow TOP TÉMATA arrow Zastřihování a střihy
TOP TÉMA: Zastřihování a střihy E-mail
Napsal Blueberry39   
Pátek, 27 únor 2009

 

Strážci tématu: CrimsonFlame

 

screen-captureAby (dlouhé) vlasy byly krásné, musí by být především zdravé. Není nutno připomínat, že roztřepené konečky jsou jejich úhlavním nepřítelem a právě s nimi bývá nejtěžší boj po cestě k dlouhovlasosti. V následujících řádcích se dočtete, jak se těchto otravných kazičů, jenž zná snad každý (dlouho)vlasatec, zbavit :)

"Top téma" je článek, který průběžně shrnuje poznatky z našich fór, článků a dalších oblastí serveru dlouhevlasy.cz. O téma se starají Strážci témat, více ZDE.

Aktualizace jsou označeny a zvýrazněny. 

 

 

 

 

Jak často zastřihovat?


To je velmi individuální. Měli byste zvážit, zda máte vlasy pevné, netřepící, které potřebují zástřih jen k udržení tvaru. Pokud se vám konečky třepí a jedinou cestou udržovat je zdravé je jejich časté pravidelné stříhání, ale přitom chcete dlouhé, bude třeba si toho pár měsíců nevšímat a poté ustřihnout tu nejnutnější část. Během toho samozřejmě je vyživovat zvenku různými maskami, olejovými zábaly, aby se jejich povrch vyhladil a ony nebyly náchylnější ke třepení ještě víc. Chcete-li dlouhé vlasy, asi bude trochu kontraproduktivní stříhat po centimetru každý měsíc.Ale všeho s mírou. Také není dobré je nezastřihovat vůbec, i když si o to už „říkají“. Takové vlasy jsou již poškozené a jsou náchylnější k dalšímu poškozování, lámou se po délce, něčí vlasy i kvůli tomu ztrácí vlhkost. A jak se říká, lepší kvalita než-li kvantita. U vlasů to platí také. Mnoho (nejen) zdejších členů se shodne, že je lepší oželit 5 ustřihnutých centimetrů, než mít za každou cenu rousaté ocásky ;).

 

 

Čím stříhat?


I přestože se to na první pohled nemusí zdát, správné nůžky jsou velmi důležité. Je třeba vlas ostře zastřihnout, ne „opižlat“ (tj. vlas jakoby podrtit, on se v tom místě nalomí, ale to vazivo je různě potrhané, tudíž se mechanicky rychleji poškodí), aby nebyl náchylný k roztřepení. A roztřepenců se přece chceme zbavit, takže 5 let používané nůžky na papír asi nebudou nejvhodnější. Nůžky by tedy měly být hlavně ostré. Pokud ale víte, že si (nejen své) vlasy budete pravidelně zastřihovat doma, stojí za to zvážit koupi kadeřnických nůžek pro domácí užití. Cena, kterou za kvalitní nůžky dáte nebude nejmenší, ale spočítáte-li si, na kolik vyjde kadeřnice, suma se vám určitě vrátí.

Přístupy z fór (Zastřihování):

Ilona: Nůžky na vlasy musí být hlavně ostré, aby vlas ustřihly a nedrtily ho. Takže já mám jedny ostře nabroušené manikurové nůžtičky, jedny obyčejné z papíráku, taky naostřené.Oboje mám dobře schované,aby mi s nimi děcka nestřihaly papír a podobně.
Tereza: Káťo, mám ty Tweezerman z Profimedu, kupovala jsem je v Praze na Andělu. Stály asi 550,-, což není málo, ale jsou z kvalitní oceli a čekám, že při dobrém zacházení vydrží věky. Stříhají opravdu krásně, nikdy bych nečekala, že bude tak výrazný rozdíl v tom, čím se vlasy stříhají. Takže doporučuju. Chvíli jsem váhala nad tím, jak jsou malinké, zdály se mi spíš pro děti nebo na panenku (taková laická představa), ale musím říct, že je to jejich výhoda.

 

 

Jak stříhat co nejméně aneb jak si udržet zdravé konečky?

Asi nikdo, ať už dlouhovlasý, nebo ten, co si vlásky nechává narůst, nemá stříhání vlasů zrovna v lásce :). Pokud nepatříte k těm šťastlivcům, kteří na ně mohou dávat odbarvovač a mají vlasy do pasu nebo je nechávají roky růst a za tu dobu nepotkali zlomený vlas, asi trochu té péče potřebujete :)

Nic nezkazíte:

 • maskami – Doliva, Wonder, Gliss Kur...
 • domácími – olej, vejce, med, jogurt,...
 • oleji (lisované za studena) – zábaly nebo vtíráním do konečků – kokosový, olivový, jojobový, avokádový, makadamiový, ricinový...
 • sérem na konečky – Réell'e
 • hennou
 • omezením mechanického poškozování (opatrné česání, nečesat za mokra,..)


Čemu se radši vyvarovat:

 • kulmování, žehlení, fénování
 • chemickým barvám a odbarvovačům
 • konečky netýrat, neuhryzávat, netrhat :)

 

Střihy


U dlouhých vlasů asi nejde o střihy jako vrabčí hnízdo nebo supermoderní rozcuch :) Zde je pár základních stylů:

a) Do rovna

Všechny vlasy jsou ve stejné délce. Jednoduché na vytvoření.

b) Do „U“

U krajů jsou vlasy mírně kratší. Vykrojení může být různě hluboké. Několik zdejších členů se shodlo, že to vypadá přirozeněji, než když jsou vlasy ustřihnuty jako podle pravítka.

c) Do „V“

Zastřiženo do ostré špičky. Na tento střih je nespíš potřeba mít poměrně dlouhé vlasy (cca po pas), jinak by pravděpodobně příiš nevynikl.

 

d) Zostrihanie/prestrihanie

V niektorých prípadoch pomôže. Vhodné pre veľmi husté a kučeravé vlasy. V prípade kučeravých vlasov je možné týmto strihom docieliť väčší objem a krajšie kučery, v prípade veľmi hustých vlasov takto docielime jednoduchšiu úpravu. Pre rovné jemné vlasy však tento strih príliš vhodný nie je - väčšinou spôsobuje nechcené pramienkovanie a "splhnutie". 

 

Přístupy z fór:

Klarusa: Já si myslím, že do rovna je praktičtější, pokud se člověku třepí vlasy, protože když je má v nestejných délkách (jako já  ), tak je to na houby, zastřihávat to po pramíncích je fakt nanic. Když jsou v jedné linii do rovna, tak se prostě šmikne a je hotovo
Bonemína: Osobně mám raději do kulata i u delších vlasů. Působí to na mě přirozeněji, ne tak usekle. Ale zas v copu vypadají o hodně líp vlasy střihlé do rovna.

 

 

Vlasy a fáze Měsíce

Jde o to, že měsíční fáze a v jakém znamení je může mít vliv na trvanlivost barvy, kvalitu a rychlost růstu vlasů, ale i růst nehtů, účinnost pleťových masek, nebo účinnost zbavování se plevele :).
Jedna strana kroutí hlavou, druhá má prakticky ověřené, že to funguje a třetí se veze, stříhá konečky ve správných dnech a doufá, že jim pak vlasy zhoustnou. Pravdou ale zůstává, že za pokus člověk nic nedá :)

Tipy

- lunární kalendář lze koupit i s popisky kdy co ne/dělat, případně na následující dva dny ho máme u nás na titulní stránce. Nesehnali jste? Nevadí – na této stránce jsou vypsány fáze i znamení, ve kterých Měsíc bude až do roku 2020. Stačí si k tomu připsat vlastní komentář dle následujících pravidel:

- při přibývajícím Měsíci vlasy rychle a zdravě rostou, barva dobře drží; když Měsíc couvá, vlasy roustou sice pomaleji, ale hustě a zdravě, barva se ale rychle vymyje

- pro rychlý a kvalitní růst vlasů je celkově nejlepší znamení Lev, dobrá je také Panna, při které si vlasy zachovají formu a tvar (názory se různí, podle někoho vlasy rychle rostou a mají dobrý tvar a jiní tvrdí, že rostou pomalu, tudíž střih tolik neodrůstá

- „neutrální“ vliv na vlasy má stříhání ve vzdušných znameních (Blíženci, Váhy, Vodnář – dobrá barva), vlasy porostou rychleji

- nestříhejte v Kozorohu – v tu dobu se má odstraňovat vše nežádoucí (např. chloupky :)), neboť to bude pomaleji dorůstat

- nevhodné ve dnech Raka (cuchají se a nedrží), Štíra a Ryb (u Ryb stejně jako tělo vlasy slábnou a tvoří se lupy)

Více viz náš článek: Mít hřívu jako Lev

 

Morroco method

Podľa tejto metódy, lunárny kalendár zobrazuje optimálne dátumy na strihanie a skrášľovanie vlasov podľa piatich kritérií pre každý mesiac. Zvlášť prospešné dni sú zvýraznené červenou.

Najlepšie dni na strihanie pre rok 2012:
20. - 21. Marec (Březen) - Jarná rovnodennosť - najlepšie dni pre strihanie vlasov na jar

20. - 21. Jún (Červen) - Letný slnovrat - najlepšie dni pre strihanie vlasov v lete

23. - 24. September (Září) - Jesenná rovnodennosť - najlepšie dni pre strihanie vlasov na jeseň

19. - 22. December (Prosinec) - Zimný slnovrat - najlepšie dni pre strihanie vlasov v zime


morroco_method

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vysvetlenie jednotlivých kritérií:

Dĺžka - strihanie v týchto dňoch spôsobí vybudenie vlasových cibuliek.
Hustota - v tieto dni sa v každej vlasovej cibuľke aktivuje nový cyklus rastu.
Pevnosť - celkové posilnenie vlasových cibuliek, ktoré potom vyprodukujú silnejšie a odolnejšie vlasy (vhodné najmä pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť nadmernému vypadávaniu vlasov alebo s ním majú problémy).
Stimulácia korienkov - dni vhodné na priamu stimuláciu korienkov, posilnenie a ozdravenie vlasovej pokožky.
Zlepšenie vzhľadu - zlepšenie textúry vlasov a dodanie lesku, taktiež zlepšuje a skrášľuje vlnky.

Keďže niektoré vety znejú až neuveriteľne, aby táto metóda správne fungovala, je potrebná aj istá dávka viery. Skrášlenie a zrýchlenie rastu pomocou zastrihnutia môže, ale nemusí byť mýtus, všetko závisí od vášho prístupu.

 

 

Přístupy z fór:

Bonemína: Já jsem vůči vší astrologii dost skeptická. Dřív jsem dobrovolničila na jedné hvězdárně a bavila jsem se s lidma tam a ti mi mimo jiné řekli, že vzhledem k tomu, jak se celý vesmír otáčí, tak znamení vpodstatě nefungují. Od dob kdy vznikaly první horoskopy které jsou dodnes uznávané už prý došlo k takovému posunu hvězdné sféry, že je celá ta škála o jendo znamení posunutá - jen teď přesně nevím kam. Na přibývání a ubývání Měsíce se asi nic moc neposunulo, ale stejně mám dojem, že vlásky vám rostou dobře proto, že se o ně staráte a ne proto, že si je ostříháte o den dřív nebo později...


Denynka: já teda nesouhlasím neboť mé křehké lámavé nehty díky lunárnímu kalendáři(a k mé nevíře) skutečně poorostly a co víc-už se netřepí,nelámou...takže já nedám dopustit

Hagenne: Jsou snad dva přístupy. Podle jednoho hvězdy a planety na zemi opravdu něčím působí (hm, u toho Měsíce, Slunce.. snad dejme tomu, ale ostatní... Nu, elektřina také fungovala i předtím, než ji lidé znali), podle druhého přístupu události na Zemi a nebi jsou analogické, všechno je jeden celek a to, co je na nebi je snáze popsatelné a slouží jako klíč k výkladu. Těžko říct, neříkám ani věřím ani nevěřím. Proč to nevyzkoušet, když zrovna vyjde nějaká vhodná doba pro něco. Ale že bych chodila s neumytou hlavou jen proto, že je zrovna Raka, to opravdu ne..


Zajímavé příspěvky v tématu: http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?p=43410#43410

 

 

„Samozastřihování“


Aneb ošmikej se sám :). Mnoho lidí zde již objevilo výhody zastřihování doma. Co je časově nenáročnější a levnější? Ale především – ustřihnete si tolik vlasů, co sami chcete. Menší nevýhoda je, že střih nejspíš nebude tak precizní, jako od kadeřnice.

Návod k samozastřižení

1) Nejprve si rozmyslete, zda budete chtít stříhat na mokro nebo na sucho. Vyberete-li první možnost, zastřihnutí bude preciznější, ale jak budete stříhat, nebudete vidět roztřepené konečky. Při stříhání na sucho můžou vlasy z nůžek „utíkat“. Jednoduchým kompromisem je obyčejná voda v rozprašovači, kterou vlasy navlhčíme a poté dobře co nejvíce dohladka rozčešeme/vykartáčujeme (podle toho co komu vyhovuje).

2) Vezneme si menší gumičku a učešeme co nejnižší culík. Gumičku opatrně chytneme a stáhneme ji až na místo, kdy její spodní okraj bude na místě, po kam chceme vlasy ustřihnout.

3)Poté celý culík vezneme a přehodíme dopředu, abyste na konečky dobře dosáhli. Zastřihneme.

4) Gumku můžeme sundat, vlasy nyní opět co nejlíp rozčešeme a nejpíš ještě pomocí někoho zarovnáme zuby či jiné nepřesnosti. Nelíbí-li se vám tento střih, můžete pokačovat dalšími kroky, ke kterým ale budete pravděpodobně potřebovat ještě jedny ruce :).

5) Opět vlasy rozčešeme a navlhčíme. Okraje zatřihneme tak, aby byly kratší než ostatní vlasy, ale aby jejich délka na sebe navazovala (např. pomocí hřebene) – střih do „U“, nebo ostře do špičky - „V“.


Další návod i s ukázkou najdete v článku o samozastřižení. 

 

Pár mýtů o stříhání....

Mýtus: Vlasy porostou rychleji a zhoustnou, když se často pravidelně zarovnávají.
Krutý omyl. Tím, že si necháte měsíčně zastřihnout centimetr, určitě nepovzbudíte vlasové kořínky, aby vám vlasy rychleji rostly. S tím souvisí ještě jedna chyba, občas je slyšet názor, že když se vlasy často stříhají, zhoustnou. V podstatě to je pravda, ale špatně formulovaná. Pokud vlasy často stříháte do jedné roviny jako podle pravítka, budete mít asi větší průměr culíku na koncích než ten, co nechal vlasy růst trochu déle a posledních 10 cm jsou rousaté konečky. Avšak hustota je to, kolik máte vlasových cibulek na hlavě (nebo počet cibulek na 1 cm2) a to přece lze jen patláním různých vlasových, možná i ty někdy nepomohou...

Mýtus: Každý měsíc byste měli zastřihovat 1 cm konečků.
Toto vám poví snad každá kadeřnice a článek o vlasech z různých módních elitních časopisů vám to jen potvrdí. To je možná vhodné pro ty, co jsou s délkou spokojeni a chtějí si jen udržet permanentní zdraví konců svého porostu. Udržet proto, protože průměrný přírustek je 1cm/1 měsíc. Navíc je to poměrně zbytečné, stříhat, když není potřeba, určitě pro (budoucí) dlouhé vlasy. A ruku na srdce, některé kadeřnice nejsou schopny zastřihnout ty dva centimetry, i když jim to člověk důrazně řekne. Stačí si najít svou vlastní dobu, jak často vlasy stříhat a je to ;-).

================================================

 

Související odkazy na naše články

Související vlákna ve fóru

Odkazy na externí weby

 

=================

Historie Top Tématu

 • 25.02.2009:  Sepsala Blueberry39
 • 12.07.2010:  Upravil Hlavní strážce
 • 04.03.2011:  Aktualizace strážcem - CrimsonFlame
 • 07.03.2011:  Aktualizace strážcem - CrimsonFlame
 • 17.02.2012:  Aktualizace strážci - Meadow
 • 05.03.2012:  Aktualizace strážci - Jitt

=================

 

 

(C) Dlouhevlasy.cz, Blueberry39  a autoři, 2009. Publikování části nebo celku na jiných webech je přísně zakázáno, možné POUZE na základě písemného souhlasu dlouhevlasy.cz ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (22)add
...
napsal Sidonie , únor 27, 2009
Povedený článek smilies/wink.gif
...
napsal Lilith.2 , únor 27, 2009
hezky napsané smilies/smiley.gif
...
napsal Romanka , únor 27, 2009
možná blbej dotaz, ale proč je lepší česat vlasy za sucha a ne za mokra?
...
napsal Mak , únor 27, 2009
Romanka: Páč jsou nabobtnalé a snadno se poškozují (trhají) a podle toho pak vypadají konečky.

Díky za hezký článek. Bude se hodit. smilies/smiley.gif
...
napsal Mak , únor 27, 2009
P.S. Samozřejmě za mokra jsou nabobtnalé.
...
napsal urgona , únor 27, 2009
hezký článečeksmilies/smiley.gif osobně jsem si konečky ostříhala v prosinci po roce a půl, bylo to fakt potřeba a možná nevěříte, ale nechala sem si je zkrátit o cenťák od mamky a teď mi vlasy celkem solicně povyrostly... ale řekla bych, že to je opravdu individuální... smilies/wink.gif
...
napsal hankabar , březen 01, 2009
Blueberry, dobrá práce! smilies/smiley.gif
...
napsal fluidum , březen 02, 2009
No nevím jak vy, ale kdybych se nerozčesala po umytí vlasů ještě za mokra, tak se asi nerozčešu vůbec smilies/cheesy.gif. Jednou jsem to zkoušela a to to dopadlo. Když jsou vlasy vlhké, lépe hřeben klouže a vlasy se v hřebenu "nezasekávají". Samozřejmě vlhké vlasy nekudlím a něškubu, jak to dělají některé kadeřnice, ale rozčesávám po pramíncích a s citem. Tento způsob jim rozhodně uškodit nemůže.
...
napsal Afrodita , březen 09, 2009
tak to znám, za mokra, nebo nikdy. Když už se mi to po dlouhé snaze povede rozčesat za sucha tak mám obří chemlon smilies/sad.gif
...
napsal katul , březen 24, 2009
patřím k těm co musí česat za mokra. Kdybych to nechala po umytí jak to je, měla bych na hlavě jedno velké zacuchané afro smilies/grin.gif Ale samozřejmě je důležité česat odspoda po pramínku a ne jako v některých kadeřnictvích, kde vám mlátí hlavou zprava doleva, protože se jim hřeben nahoře cukne a né a né jet dolů. Za to bych fakt vraždila smilies/angry.gif Jinak článek super smilies/wink.gif
...
napsal Janu , duben 11, 2009
jéminečky, že prečo mám naprt končeky, keď si vlasy vždy češem zamokra smilies/sad.gif
...
napsal EL3 , červen 05, 2009
smilies/wink.gifpovedl se aspon vím.
...
napsal Johanka , prosinec 14, 2009
no já vždy češu vlasy za sucha-když jsou mokré tak nejdou vůbec rozčesat, a nervy na to to česat půl hodiny popramíncích.. no nevím nějak se mi při tom spěchu fakt nechce..
...
napsal REBELKAAAAAA , listopad 16, 2010
supr článek smilies/wink.gif
...
napsal Lululinka013 , květen 07, 2011
Ja si sama strihám vlasy extra super ostrými nožnicami, ktoré sú určené na strihanie srsti psov... smilies/grin.gif A perfektne mi to strihá... smilies/smiley.gif Hehe...
...
napsal Sim , březen 11, 2012
Děkuji velice za tu aktualizaci Morroco method!
...
napsal Tallulah , březen 22, 2012
Strihám sa na leva už niekoľko rokov. V článku sa píše že jarná rovnodennosť je skvelý čas na strihanie vlasov, ale tá tento rok vyšla na ryby - a čokoľvek robiť s vlasmi počas dní rýb je úplná katastrofa. Tak čo s tým ?
...
napsal Alexandra5 , listopad 17, 2012
Škoda, mne sa ofina nehodí... smilies/sad.gif
...
napsal Ferda , únor 13, 2013
Skoda, ze se nekdo nepodeli o zkusenost, jak zastrihovat treba mikado svepomoci? To je vetsi orisek. Zatim mam vyzkousene dve zrcadla a je to o cviku v ruce, protoze strany jsou v zrcadle prevracene. Pro kluka trosku nezvyk....
...
napsal Kadernice lena , březen 18, 2013
Můj přiběh se střiháním vlasů.

Už od malička jsem měla dlouhé vlasy poměrně dost huste blondate. Vždycky jsem na ne byla strašně hrdá a nikdy bych si je nedala ostříhat. na učilisti jsem se seznamila s Lukym se kterym jsem po te začala chodit a po ukončeni stredně odborného učiliště jsem se k němu nastěhovala. On byl ostřihany velice na krátko a jednou si pořidil strojek na střihání vlasů a ja jsem ho vždycky stříhala když už to měl delši. Každe střihani ho poměrně vzrušovalo a me vždycky vrtalo hlavou jake to asi je. ale jak jsem řekla nikdy bych se neostřihala a už vubec ne takhle nakratko. Navic Luky miloval moje dlouhé vlasy takže k tomu ani nebyl duvod. čas od času jsem ho draždila tim že až nebude jednou doma tak že si vemu strojek a ostřihám se. Jednou jsem dostala takovej praštěnej napad že počkam až se bude vracet z práce a až vstoupý do bytu tak pustim strojek a budu dělat že se chystám ostříhat. A tak jsem jednou tento plan zrealizovala. vyděla jsem v okně jak přichazi od parkoviště rychle jsem se vysvlekla do spodniho pradla a čekala jsem v koupelně než přijde. Když se otevřely dveře tak jsem zapla strojek a čekala co se bude dit. Lukymu hned všechno došlo a přiběhl do koupelny a s vytřeštěnyma očima se mě ptal co to jako dělam.čekala jsem že mě začne přemlouvat abych to nedělala on ale misto toho skocil po strojku a začali jsme se o něj tahat. Najednou mu strojek vyklouzl z rukou a ja jak jsem vsi silou tahala tak jsem s nim cukla směrem ke mě a vjela jsem do vlasu. Strašně to zaskřipalo a mě to přislo jako ve spomalenem filmu když jsem se otočila do zrcadla a vydela uprostřed sveho čela vyholenou cestičku. Ani nevim proč ale začali jsme se oba strašne smát a Luky jenom řekl ze konečně mam co jsem chtěla. Ja jsem stale nemohla veřit tomu co se stalo a tak jsem podala Lukymu strojek a on začal stříhat moje vlásky. Bylo to něco absolutně skvělého koukat jak se snašeji na zem. Když už jsem měla ostřihanou pravou čast hlavy a na leve jsem měla stále své vlasy ktere sahaly až někam k pasu dostal Luky napad že bysme si mohli dat malou pauzu na sex.A abych řekla pravdu bylo to velice krásne. Po sexu jsem šla opět do koupelny a muj milaček mi dostříhal zbytek bylo to absolutně nezvikle a upřimně rečeno ne přiliš hezke ale každopadně to bylo něco nového. dnes už to je přes dva roky od této udalosti a nechavám si opět narust dlouhé vlasy protože si myslím že mi slušely víc, každopadně by si to ale aspon jednou v životě měla vyskoušet každa žena. smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif
...
napsal Emanuela , duben 07, 2013
Tak zase jsem se dozvěděla něco nového. Jen nevím, jestli já jako Lvice mám stříhat i ve svém znamení Lva? Nicméně "víra tvá tě uzdravila". Já mám odkoukané, že dokud je zima, vlasy mi moc nerostou. S příchodem jara rostou jako z vody.
...
napsal Laurana , leden 15, 2014
Já osobně jsem si vlasy stříhala (pokud nepočítám konečky a ofinu) naposledy před 5 lety. tehdy jsem je měla po ramena a teď jsou po zadek. nikdy jsem nezkoumala zastřihování podle lunárního kalendáře ( ten mě nikdy moc nebral), ale vyzkouším to. Fakt supr článek.

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Neděle, 03 srpen 2014 )
 
< Předch.   Další >