arrow TOP TÉMATA arrow Jak na růst vlasů?
TOP TÉMA: Jak na růst vlasů? E-mail
Napsal Awerin   
Úterý, 10 únor 2009

 

Strážci tématu: Laire, Lilith.2 


 

dlouhe vlasyJelikož sousloví “Dlouhé vlasy“ je s velkou pravděpodobností nejvyhledávanějším výrazem na těchto stránkách (tomuto faktu napovídá již název samotného webu), vytvořili jsme tento článek s osvědčenými radami, jak dlouhých vlasů vůbec docílit. Každodenně mezi nás přibývají desítky nových dlouhovlasých členů, kteří zde nalézají prostor k podělení se s ostatními členy o vlastní dlouholeté zkušenosti, kterak se starat o svou korunu krásy. Z velké části tento web však tvoří i komunita takzvaných budoucích „dlouhovlasáčů“, jejichž mise spočívá v pročítání rad zkušenějších kolegů (co se týče dlouhovlasé tématiky, samozřejmě).  A především těm je určen tento článek.

"Top téma" je článek, který průběžně shrnuje poznatky z našich fór, článků a dalších oblastí serveru dlouhevlasy.cz. O téma se starají Strážci témat, více ZDE.

Aktualizace jsou označeny a zvýrazněny. 

 

  

  

Fakta o vlasech aneb genetické predispozice

 

Pro začátek je důležité vědět, že růst vlasů, stejně jako jejich síla, barva a množství, je dán geneticky, tudíž nelze nijak závratně ovlivnit. Měsíčně vlas vyroste přibližně o 1 -2 cm. Každý vlas roste z kořene, jež je uložen ve škáře (hlubší vrstva kůže) hlavy nikoli od konečků, jak si někteří lidé dosud myslí, ale záleží na genetických předpokladech. Někomu tedy vlasy rostou pomaleji, jinému rychleji (důkazem tohoto faktu jsou galerie našich členek -> některé si vystačí s obyčejným šamponem a hřebenem k tomu aby měly vlasy na zem, jiné své vlasy doslova rozmazlují a beztak se nedostanou z délky pod lopatky). Dá se předpokládat, že člověk mající ve svém rodokmenu staletou generaci dlouhovlasých předků dosáhne zdravých dlouhých vlasů snadněji než člověk jehož příbuzní tyto předpoklady nemají.

Každý vlas prochází při růstu třemi etapami:

 • Anagenní fází, kdy aktivně roste. Anagenní fáze trvá po dobu od 2 do 4 let.
 • Katagenní neboli přechodnou fází, kdy vlas přestane růst, ale v papile dál pokračuje buněčná aktivita. Katagenní fáze pouze asi týden až 14 dní.
 • Telogenní neboli oddechovou fází, kdy růst úplně přestává, nedochází v papile k žádnému dalšímu růstu nebo aktivitě. Nakonec je starý vlas vytlačen novým a cyklus se znovu opakuje. Denně vypadne přibližně asi 30-50 vlasů, u někoho to může být až 100 vlasů.Telogenní fáze 90-120dní.


Jeden vlas  roste přibližně 7 let, poté vypadne. Zní to docela pesimisticky, ale nebojte se. Existuje pár způsobů, které dokáží naše na pohled dřímající vlasy probudit k životu. 

 

Problém : Vlasy nerostou!

To je jen zdání. Ve skutečnosti vlasy rostou, mohou být však poničené či špatně „živené“ a tudíž nemají šanci růst do délky. Je tedy důležité se zamyslet nad jejich péčí. 

a)    Překontrolujte konečky
- jsou-li roztřepené či polámané, postižená část by měla jít pod nůžky. Pokud neodstřihnete roztřepené konečky, vlas se začne dvojit po své délce a celkově zeslábne- na konci celé procedury vypadne. Lámavé konečky vás zase připravují o délku vlasů, které jste dosáhli během určitého času- ulomí se a délka vlasů tudíž zůstává na stejné úrovni. Při zástřihu je dobré střihnout nejméně půl cm nad roztřepenou částí, protože i vlas který se ještě netřepí už může být poškozený a třepení by mohlo pokračovat. Důležité je také stříhat ostrýma nůžkami, tupé opět mohou vlas poškodit. Třepení a lámání konečků lze zabránit např. vlasovými oleji, o těch však později.

b)    Dbejte na správnou péči - tzn. snažte se vyhnout fénování, kulmování, chemickému barvení, melírování či trvalé, zběsilému česání a jiným útokům na vlasy, jejichž vinou se vlas trvale naruší. Co se týče hřebenů, pořiďte si kartáč celodřevěný nebo kartáč s kančími štětinami..Štětiny a jehlice v hřebenu by měly být vsazeny přímo do dřeva ( ne do gumy, ta elektrizuje vlasy)

c)    Nepodceňujte mytí vlasů - nekvalitní šampon dovede nadělat pořádnou neplechu . Místo klasických šamponů z drogerie vyzkoušejte přírodní šampony ze zdravé výživy. Doporučuji také zkoumat složení šamponu zdali například neobsahuje ropné deriváty, či tak známé silikony-cony, které se na vlase nabalí a postupem času mohou způsobit plihnutí a ztrátu lesku vlasu. Mějte však na paměti, že každý má vlasy jiné; jednomu si vlásky libují po přírodních šamponech, avšak u jiného se mohou přesušovat, ztratit lesk, zkrátka jim přírodní kosmetika nesedí. Pokud tedy s nimi nejste spokojeni, nebojte se vrátit k chemickým. Dále nemyjte vlasy příliš často, aby se nepřesušovaly. Doporučuji tak dvakrát do týdne.

d)    Co se týče kondicionéru - záleží na každém, jak často mu vyhovuje nanášet. Někdo potřebuje kondicionér po každém mytí, aby vlasy rozčesal, někdo třeba jen jednou týdně, někdo kondicionér nepoužívá třeba vůbec a vlasy má zdravé. Je také důležité brát v potaz typ kondicionéru; některé jsou plné silikonů, takže je lepší je nanášet méně často, jiné jsou lehoučké, bezsilikonové (dnes už se to netýká jen přírodních, vyrábějí se i chemické šampony a kondicionéry bez silikonů), tudíž by vlasy neměly zatěžovat.

e)    Pro růst vlasů je nesmírně důležitá správná životospráva - snažte se tedy omezit kouření (ne-li s ním přímo přestat), obloukem se také vyhýbejte častému popíjení alkoholu či pojídání tučných a mastných jídel. Oproti tomu se pokuste konzumovat více ovoce,  zeleniny a potravin s obsahem křemíku, zinku, selenu. Důležitý je přísun tekutin. Vyzkoušejte třeba různé čaje, jako je Křemíková bomba (pro více informací se můžete podívat do vlákna Dr. POPOV) či čaj ze zázvorem.

f)    Jistou roli mají i doplňky stravy - zinek, křemík, hořčík, selen, pangamin, chlorella, Hair booster,…není nutné pořizovat si drahé tablety, spíš překontrolujte složení a zjistěte, na jakém místě se nachází daná látka. Pokud zaujímá jedno z posledních míst složení, podívejte se po jiných tabletkách.

g)    Nestresujte se! Stres je hotový vlasový zabiják. Snažte si dopřávat hodně spánku.

h)    Růstu vlasů je možné pomoci i zevně, totiž za pomoci aplikace podpůrné kosmetiky. O ní opět později.

i)    Nepodléhejte stříhacím mániím - pokud to na vás přijde, smotejte vlasy do drdolu a snažte se rozptýlit něčím jiným (například prohlížením dlouhovlasých obrázků).

Dodržováním těchto zásad by se vám měla kvalita vlasů zřetelně zlepšit.

   

Vliv stravy na růst vlasů


Někteří lidé si myslí, že vlasy jsou záležitostí zevnějšku člověka. Ale není to zdaleka tak jednoduché. Lidský zevnějšek je totiž jakousi odezvou pro stav našeho těla. Proto je dobré vyhýbat se alkoholu, cigaretám, drogám a jiným neprospěšným látkám, které mají neblahý vliv na lidské orgány a organismus celkově.Je tedy dobré naučit se jíst pravidelně vyváženou stravu a dopřávat si dostatečný přísun tekutin.


Jakou roli mají vitamíny a jiné podpůrné prostředky?


Především dodají tělu potřebné látky, které si není schopno vzít z běžné stravy, jako vitamíny a minerály. Uvádím stručný přehled nejdůležitějších vitamínů, minerálů a stopových prvků které mají vliv na stav vlasů, jejich účinky a zdroje v potravě.


Vitamíny a minerály důležité pro zdravé vlasy

 

 • Vitamíny B-komplexu- nejdůležitější vlasové vitamíny, které zabraňují vypadávání vlasů, chrání před UV zářením. Nedostatek těchto vitamínů se projevuje výskytem lupů a zvýšené maštění vlasové pokožky. Zdroj: všechny tyto vitamíny jsou obsaženy v přípravku Pangamin, dále je můžeme najít v luštěninách, obilninách a vnitřnostech, také ve vajíčku a mléčných výrobcích, květáku, hroznech.
 • Vitamín A- pomáhá redukovat nadměrnou funkci mazových žláz. Zdroj: Mrkev, rybí tuk, játra, zelí, brokolice, kukuřice.
 • Vitamín C – důležitý antioxidant nejen pro zdraví vlasů, ale celého těla. Zdroj: Černý rybíz, zelená a červená paprika, brokolice, kiwi, jahody, kedlubny, pomeranče, čínské zelí, mandarinky.
 • Vitamín E- dodává vlasům hebkost. Zdroj: máslo, mléko, soja, burské oříšky, olej z pšeničných klíčků.

Mezi minerály důležité pro zdraví patří

 • Vápník- základní prvek pro zdravý růst vlasů. Zdroj: mléčné výrobky, ryby, ořechy, čočka, pivovarské kvasnice.
 • Selen – podporuje rychlý růst vlasů, zabraňuje vypadávání. Zdroj: Schizandra, kukuřice, dýně, dýňová semínka, syrovátka, luštěniny.
 • Křemík – posiluje vlasy a zabraňuje jejich vypadávání. Zdroj: Banány, rozinky, čočka, luštěniny, pečivo, bambus, rýže.
 • Zinek – Zinek slouží jako prevence proti vysušeným vlasům a mastné kůži. Zdroj: Hovězí a vepřové maso, játra, vejce, plody moře, v menší míře drůbež. Dále jej obsahují sýry, fazole, pšeničné klíčky, ořechy (zejména para ořechy), mandle, dýně a dýňová semínka
 • Síra- síra je hlavní komponent struktury vlasů, proto je dobré ji doplňovat. Zdroj: cibule, česnek, vejce, chřest, mořské ryb a mléčné produkty.
 •  Draslík- podporuje zdravý růst vlasů a prokrvuje vlasovou pokožku. Zdroj: avokádo, fazole, brambory, rozinky, jogurt.
 • Mangan- působí proti pomalému růstu vlasů. Zdroj: cereálie, vejce, avokádo, ryby, kuřecí maso.
 •  Jod- proti suchým vlasům a jejich vypadávání. Zdroj: ryby, řasy, jodizovaná sůl, česnek. 
 • Hořčík- podporuje růst a chrání před lámáním a vysušováním vlasů. Zdroj: maliny, meloun, banán, ořechy, pšeničné klíčky.

 

Osvědčené doplňky stravy

 

Biosil - jeden z nejvíce oblíbených přípravků na podporu růstu vlasů, zklidnění pleti a zpevnění nehtů. 

*Leontýnka*, vlákno Biosil: Biosil je perfektní doplněk když se někomu hodně třepí vlasy nebo nehty. Kdysi-asi před 2 roky a něco- se mi hrozně třepily nehty a vlasy. Babi mi koupila Biosil plus a spravilo se mi to do měsíce. Od té doby co ho používám a střídám s jinými přípravky se mi vlasy ani nehty netřepí. Zlepšení kvality vlasů a jejich zrychlený růst očkávat nemůžete,je to jen doplněk a může pomoci jen tak,kde něco chybí,ale celkově je velmi dobrý a není předražený. 

Jarulee, vlákno Biosil: Já jsem brala Biosil (2 tablety) a k tomu ještě Vápník-Hořčík-Zinek (1 tableta) denně čtyři měsíce v kuse. Teď mám pauzu. Začala jsem s tím, protože mi přišlo, že mi hodně padají vlasy. Padají sice pořád stejně, ale aspoň se míň mastí, zdají se mi pevnější a dokonce mi přijde, že i rychleji rostou (u nehtů je ta rychlost markantní). Pleť se mi zdá vypnutější, ale takoví ti malí hnusáci se mi dělají pořád. Celkově doporučit můžu, ale rozhodně tablety nepolykejte na lačný žaludek, jednou mě to pěkně prohnalo

Pangamin (pivovarské kvasnice) - je bohatým zdrojem vitamínů skupiny B. Působí dobře na růst vlasů a pročištění pleti. Pozor podporuje chuť k jídlu. 

Sammael, vlákno Pangamin a kvasnice pro krásné vlasy: Já Pangamin svého času užíval asi 3 měsíce a na vlasech se to velmi projevilo,jak na kvalitě tak i na rychlosti růstu,či na padání...už je,ale asi rok neberu a na vlasech je to znát....Asi zase začnu. I nu B vitamín a některé minerály jsou mooc důležité 

lilly, vlákno Pangamin a kvasnice pro krásné vlasy: Už ho beru víc než rok, i když jsem to občas flinkala. Když jsem snědla čtyři tablety denně, tak jsem větší chut k jídlu nezpozorovala. Ted beru 12 tablet denně a opravdu častěji čučím do ledničky.

Žvýkací křemík - na foru doporučovaný proti lámaní a třepení vlasů. 

*Leontýnka*, vlákno Žvýkací křemík: Ne nikdy se mi vlasy nelámaly a to ani po drastickém melíru a následných přelivech,nešetrném kartáčování atd. No a celkově se mi třepila asi jednou v životě-koupila jsem si žvýkací křemík a roztřepené konce velmi rychle zmizely. No a zatím se nevrátily Myslím že je to tím že pravidelně užívám přípravky na vlasy. 

Bílá pivoňka, vlákno Žvýkací křemík: Mně to tedy nechutná vůbec a když to koušu tak to skřípe mezi zuby, ale to mi je vcelku jedno, protože co to užívám cca 2 týdny tak mám fakt pevnější nehty, akorát nevím jak s vlasy, to se hned asi nepozná ale já vytrvám  

hankabar, vlákno Žvýkací křemík: Tak uz ho mam! Jeste v buse jsem slupla prvni tabletku a mile me prekvapilo, ze je i proti problemum s kuzi, (ktere vzdy v zime mam:-( ) S pravidelnosti snad problem byt nemusi, nechte to treba u zubniho kartacku, nebo u hrebenu. Ja si par tablet necham pro jistotu v praci. P.S. Chut vazne nic moc:-)

 
 

Chemická vs. Přírodní kosmetika a vliv na vlasový růst

Téma poměrně diskutabilní. Někteří lidé preferují kosmetiku s chemickými přísadami, jiní dávají přednost přírodě. Neberme teď v potaz etické a finanční důvody, co se (ne)používání jednotlivých druhů kosmetiky týče. Každému člověku sedí zkrátka něco jiného. Co jsem na fóru vypozorovala, vyskytují se tři základní skupiny lidí:

 • Lidé mající citlivou pokožku hlavy obvykle dávají přednost přírodní kosmetice. Chemická kosmetika pro ně není vhodná a vlasy po ní vypadají nehezky.
 • Lidé, kteří preferují chemickou kosmetiku proto, že nesnesou kosmetiku přírodní, která jejich vlasy vysušuje.
 • Lidé, kteří si mohou na vlasy napatlat cokoli (dokonce i mycí prostředek) a stejně vyjdou s více jak přijatelným výsledkem.


Nejdelších vlasů podle statistik dosahují obvykle lidé ze třetí jmenované skupiny. Jejich vlasy si na nic nestěžují a jsou zkrátka odolnější. Nelze však s přesností určit, jestli přírodní či chemická kosmetika má větší či menší vliv na růst vlasů. Jak už jsem řekla, každý si musíme přijít na své.

 

Vlasové oleje

Vlasové oleje jsou nezbytnou součástí výbavy každé dlouhovlásky/dlouhovlasatce. Pomáhají zadržovat potřebnou vodu ve vlasech a tím zabraňují třepení, lámání a následovanému zkracování vlasů. Ne každý olej je však vhodný k vlasovým experimentům. Především by měl být lisovaný za studena. Jak ho budete aplikovat, záleží na vás. Někdo jej může vtírat po každém mytí v malém množství do konečků a nečiní to vlasům žádné problémy, někomu to naopak vlasy příliš zamastí a ty pak pramínkovatí. V tom případě můžete vyzkoušet snížit množství aplikovaného oleje. Pokud i tak to nebude vláskům vyhovovat, jednoduše si můžete dělat olejové zábaly, které pak smyjete, a jednou měsíčně není od věci přidat ho do vlasové masky. Mezi nejlépe osvědčené oleje patří:

 • Panenský olivový olej lisovaný za studena - pro začátek stačí. Je však hodně těžký, proto doporučuji nanášet jen malé množství po každém mytí do konečků vlasů.
 • Jojobový olej - hodně chválený a vzácný( cena tomu také odpovídá). Opět však patří mezi těžší oleje, takže doporučuji  nanášet v malém množství.
 • Kokosový olej - na tomto fóru hodně oblíbený. Lehoučký, s podmanivou kokosovou vůní ( vhodný jako přídavek do jídel) a cenově přístupný. POZOR! Občas vysušuje, nejlepší je nanášet ho na vlhké vlasy.
 • Ricinový olej - nesmírně hustý olej. Doporučujeme nanášet v nepatrném množství do konečků vlasů. Svou konzistencí vhodný k odličování pleti.
 • Meruňkový olej - skvěle se vsákne do vlasů, je lehoučký a vhodný i na pleť.
 • Mandlový olej - opět skvěle se vsakující olej, vhodný na pleť.
 • Konopný olej- lehký, dobře se vymývá.
 • Makadamiový olej - olej, který tu hodně vychvaluje naše členka Tree. Málo mastný olej, dobře se vstřebává.
 • Další oleje, které stojí za to vyzkoušet: růžový, šípkový, levandulový, rakytníkový atd. Vyzkoušet také můžete levnější vodičky například od značky Dixi či Luna


Osvědčené značky olejů - Nobilis Tilia, Salus, Liveon, Monoi Tiaré, …

Třepení a lámání konečků lze také zabránit Hennou, více článek Henna a hennování.

 

Podpůrná kosmetika k růstu vlasů

Biohar - Na fóru má opět skvělou odezvu. Jedná se o vlasový aplikátor, jehož cílem je obnovit růst vlasů. Po pravidelné aplikaci jsou vlasy silnější, pevnější a zdravější. Dá se sehnat v lékárně. 

Leontýnka, vlákno o Bioharu : Biohar podle mě bude vlasy mastit víc než lopušák. Teda mě nemasí ani jeden ale lidičky tady mají jiné vlásky než já. Ohledně růstu nemohu hodnotit protože jsem je používala spolu-ráno či odpoledne lopuch a na noc Biohar. Jinak mojí babi jsem biohar doporučila a teda hodně se jí zvedla kvalita vlasů,až sem jí to pochvalovala. Jestli jí vyrostly také nové vlasy to nevím,protože jsem ji dlouho neviděla ale hned jak u ní budu tak si budu všímat  Jinak biohar obsahuje kolagen takže to musí mít nějaký ten pozitivní účinek

Lenna, vlákno o Bioharu: Jee, Biohar, na ten jsem uz uplne zapomnela, je VYBORNEJ!! Pouzivala jsem ho pred cca deseti lety a vlasy mi behem velmi kratke doby narostly temer az do pasu. Nevim ale, jestli to nebylo spis mladim(…)Ilona: Jo, já mám s Bioharem taky moc dobrou zkušenost!!! Rostly mi po něm takové silné vlasy, vůbec se nelámaly a netřepily. Ale bylo to jiné balení, než se prodává teď, tak netuším, zda by byl účinek stejný.

kitten, vlákno o Bioharu : I já jsem nejvíce spokojená s Bioharem. Po něm jsem vyzkoušela lopušák a vlasy mi začaly padat. Třeba to nemá spojitost, ale radši jsem ho vysadila.(…)
Bioaquanol U a H - další vlasový aktivátor z lékárny (levnější, ale bohužel ne tak snadno dostupný jako Biohar - méně lékáren, kde ho vedou), který si členky chválí. Pro nanášení bez aplikárotu doporučujeme použít injekční stříkačku.
wolfishness, vlákno Bioaquanol U a H: Za mě vede Bioaquanol - krásná bylinková vůně, zklidní mi pokožku a vlasy po něm méně vypadávají a začaly mi růst nové a další plus je nízká cena.
Biohar jsem měla jen dvakrát, hezky mi zhydratoval pokožku a přestala jsem si drbat hlavu, ale ta cena je pro mě dost vysoká, tak si ho koupím jen občas na prostřídání.

Pawluška, vlákno Bioaquanol U a H: Za mě taky Bioaquanol..po 3 týdnech mě po něm přestaly padat vlasy a už po 14 dnech jsem měla podrosty jako blázen a po bioharu se tohle začalo konat až někde po dvou měsícich a hlavně tam hraje velkou roli cena..Já patlám ted furt bioaquanol U a super ta vůně je krásná a nemastí se mě po něm vlasy
A.S., vlákno Bioaquanol U a H: opět prezentuji mou metodu injekční stříkačky, stojí tak 10 kč v lékárně a jde to. Jinak u většího balení taky není aplikátor jestli jsi to myslela takhle..
Lopuchový výluh - velmi vychvalovaná vlasová voda, která obsahuje výluh z kořene lopuchu.

*Leontýnka*, vlákno Lopuchový výluh: Tak já lopušák používám už asi 4.měsích(tedy zezačátku-to byl asi první měsíc-pravidelně 2*denně a k tomu sem občas doplnila Biohar). Výsledky byly vidět už před prvním měsícem používání,ale teď už je to velký úspěch. Vlasy nad čelem mám neobyčejně husté a tak sem se rozhodla že se zbavím své lenosti a budu se snažit aplikovat lopušák i na zadní stranu hlavy. Na jedné straně mám takovou vystouplou pěšinku která mi vznikla při vypadávání vlasů min.rok. Tak už asi dva týdny aplikuji a výsledky se dostavují-pomalinku zarůstá maličkými vlásky. Taky se mi zvedl objem celých vlasů protože ty maličké vlásky nadzvedávají ty horní a i po hmatu poznám že mi tam vyrašilo plno nových vlásků. To člověk pozná,takové pichlavé věstupky Moc mě to potěšilo. Jinak vlasy mi nemastí,spíš je nadzvedává. Jo a vymyslela jsem trik. Několikrát jsem si už koupila k lopušáku vlasovou vodičku ale nikdy jsem ji nevyužila a pak mi bylo líto,že to třeba mohlo mít nějaké účinky. No a tak to vždy smíchám 1:1 do té flaštičky s aplikátorem. Teď mám zrovna smíchaný lopušák s vlasovým elixírem(lopuch,kopřiva,bříza,heřmánek,vlaštovičník atd.). Spotřeba lopušáku klesla a přitom má pořád ty samé účinky a funguje snad o něco lépe. Až mi dojde elixír,chystám se lopušák smíchat s Capillanem protože sám o sobě mi vlasy mastí a lopušák zase vysouší takže budou ok.

 

Některé členky se pustily do domácí výroby lopuchového výluhu. Shrnutí postupu výroby je v Top tématu Domácí recepty.

 

 

Elixír Štěstí baronky - opět vlasová voda, která má za úkol obnovit růst vlasů. Pozor! Někdy vysušuje!

Kopretina : jo jo..kondicionír od Baronky je bezva,šampon mi taky nepřišel nic moc,ale ten balzámek je opravdu dobrý,mě se líbí i ta bylinkvoá vůně....

Daniela : Elixír od Baronky mám, fakt docela smrdí. Nepozorovala jsem žádnou změnu. Už si ho nekoupím.

hankabar: Tak jsem si v pátek pořídila šampon, kondicionér a elixír Baronka, a až dnes jsem tady našla toto vlákno, kde vidím víc záporných, než kladných ohlasů...
Vlásky se po prvním použití zdají být opravdu sušší. Budu střídat elixír s lopuchovým výluhem, který už mám týden.(…)


Kofein - kofein má prý příznivý vliv na růst vlasů. Vyzkoušet můžete například šampon  Alpecin, běžně ho seženete v lékárně.
Jana: Alpecin šampony jsem několikrát měla a nejsou špatný.Tedˇmám Alpecin vitamínovou vlasovou vodu a až ne ten smrad jsu s ní spokojená.Tak to jsem zvědavá hoooodně na ten kofeinový šampon.
Montymimi: no já ho mám a zatím můžu říct, že je to nejlepší šampón jaký jsem kdy měla a to už jsem jich hodně vyzkoušela. Padaly mě hodně vlasy, a teď už fakt minimálně, ale nevím jestli to bylo alpecinem či tím vším co patlám na vlasy, jinak pokud máš jemné vlasy, tak je dobrý, mě se po něm struktura vlasů o hodně zlepšila
Leontyna: Tak já můžu, alespoň za sebe, dosvědčit alpecinové účinky i na ženské hlavě. Šampon C1 jsem si koupila na podzim, když mě začaly hodně padat vlasy a světe div se - po pár umytích ani jeden vlásek nešel při česání z hlavy pryč. Teď mám po krátké přestávce A1(-myslím) na mastnou pokožku a zatím si nemůžu stěžovat. Tak doufám, že se časem neprojeví nějaké vedlejší účinky.

 

Kladné zkušenosti našich členů

 

 1. Někdy se vyplatí  vsadit na střídavou aplikací lopuchového výluhu a Bioharu 
 2. Z kopřiv lze uvařit i očistný čaj (který rovněž podporuje růst vlasů)
 3. Lopuchový výluh se lépe aplikuje pomocí rozprašovače či lahvičky s delším zobáčkem ( ideální je lahvička od vlasové vody Luna)
 4. Abyste si mohli dělat kopřivové zálevy i v zimě aniž byste utráceli peníze v bylinkářství, stačí si v létě nasbírat větší množství kopřiv a to usušit.

 

Mýty

1.    Vlasy rostou rychleji, když se zastřihnou – není to zas tak úplná lež, záleží však na stavu konečků, jak už bylo zminěno výše. Pokud vám vlasy nerostou z důvodu poničených konečků, zastřižení pomůže. Pokud je však budete stříhat každý měsíc o centimetr, vlasy nebudou mít jedinou šanci k tomu, aby se prodloužily.

2.    Studená voda napomáhá růstu vlasů - jeden z nejčastějších mýtů. Když opláchnete vlasy studenou vodou, vlasové šupinky se uzavřou a vlasy pak působí hebce, uhlazeně a tím pádem i delší. 

 

Růst vlasů podle Měsíce

Říká se, že určitý vliv má na nás i Měsíc, jelikož lidské tělo je z velké části tvořeno vodou. Pokud chceme, aby vlasy rychlejc rostly, měly by se podle této teorie stříhat ve znamení Lva a Panny.  Naopak nejméně ideální dobou k zastřižení je měsíc ve vodních znameních.


Shrnutí stříhání podle Měsíce najdete v Top tématu Zastřihování a střih.

 

================================================

Související odkazy na naše články

  

Související vlákna ve fóru

   

Odkazy na fotky v galerii, týkající se růstu vlasů

Délkové inspirace

Odkazy na profily některých našich mimořádně vlasatých členů

 

=================

Historie Top Tématu

 •  12.02.2009:  Sepsala Awerin
 •  12.07.2010:  Upraveno Hlavním strážcem
 •  11.10.2010:  Upraveno Hlavním strážcem
 •  25.01.2011:  Aktualizace strážci - Meadow
 •  03.05.2011:  Upraveno Hlavním strážcem
 •  10.05.2011:  Aktualizace Hlavním strážcem
 •  12.09.2011:  Aktualizace Hlavním strážcem
 •  17.02.2012:  Aktualizace strážci - Lilith.2

=================


 

 

(C) Dlouhevlasy.cz, Awerin a autoři, 2009. Publikování části nebo celku na jiných webech je přísně zakázáno, možné POUZE na základě písemného souhlasu dlouhevlasy.cz ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (48)add
...
napsal jklumpik , únor 10, 2009
Krásný článek,je tady opravdu všechno smilies/smiley.gif
...
napsal Sidonie , únor 10, 2009
Tleskám. Krásný článek smilies/wink.gif
...
napsal MrE , únor 10, 2009
In your list of "long hair," members, you forgot PetraL and Saujri23. Petra has long hair almost to her knees smilies/smiley.gif and I think Sajuri's hair is below knees smilies/wink.gif
...
napsal Aha , únor 10, 2009
Mre a ostatni - Top Temata jsou urcena k neustalemu doplnovani, takze sem prosim piste vsechny doplnujici navrhy, prubezne je budeme do clanku doplnovat smilies/smiley.gif
...
napsal lena.kl , únor 10, 2009
Také moc děkuji za tento článek, autorka si dala záležet smilies/wink.gif
...
napsal hankabar , únor 11, 2009
Klobouk dolů, moc hezky jsi to sesumírovala! smilies/smiley.gif
...
napsal Xandy , únor 11, 2009
Skvele shrnute a napsane!!Opravdu sikulka smilies/smiley.gif
...
napsal Dana , únor 12, 2009
Awerin, moc dobrá práce.

(Jen bych prosila odstranit ten patvar 3mi, hned na začátku u fází růstu vlasů. Prosím, prosím, obyčejná trojka postačí.)
...
napsal Titania , únor 12, 2009
Awerin, klobouk dolů - výbornej článek obsahem i stylem. Díky!
smilies/smiley.gif smilies/cool.gif smilies/smiley.gif
Jenom nepatrný zašťourání (ale neber to jako kritiku, spíš jako doplnění) - ricinovej olej striktně na předpis není, jenom ho některý lékárnice nejsou ochotný prodávat, ale jiný ho prodají úplně v pohodě bez receptu. smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif A s těma konečkama u něj bych taky byla opatrná, mně teda zmastilo příšerně i zcela mikroskopický množství (zato v maskách, který se pak smyjou je super!) - ale to je možná čistě můj problém, že mám moc jemný vlasy .
Ale jinak opakuju - skvělej článek, gratuluju! smilies/cry.gif
...
napsal Aha , únor 13, 2009
Tento shrnujici clanek bude prubezne upravovan, takze nejen ze stourejte, ale doplnujte a dopisujte!
...
napsal MilyEli , únor 14, 2009
Opravdu skvělé shrnutí, smekám smilies/wink.gif , jediné co mi na článku moc nesedí je věta ohledně kondicionéru: d) Co se týče kondicionéru- nenanášet příliš často (doporučuji tak ob dvě mytí), aby se vlasy nezatěžovaly). Tohle je přece strašně individuální, záleží na použitém kondicionéru(s/bez silikonů), na typu vlasů atd. Spousta lidí se bez kondicionéru neobejde a lidé co ho nepoužívají mají buď opravdu kvalitní vlasy nebo jen nahrazují olejíčky a zábaly. Ale nechci moc šťourat smilies/cheesy.gif
...
napsal Vlasata.kometa , únor 25, 2009
Páni,to je informací najednou.i když stres mě bohužel posledních několik měsíců docela pronásleduje a tím pádem se mi i kvalita vlasů zhoršila a od posledního stříhání opravdu už nerostou tak jako dřív...
...
napsal tlucinka , březen 22, 2009
Vážně super článek, dozvěděla jsem se spoustu věcí, které určitě využiju smilies/wink.gif
...
napsal sisssa , březen 23, 2009
Krasny a poucny clanok, naozaj dakujem, no mam otazku ku kondicionerom.... Ja ich pouzivam po kazdom umyti vlasov, lebo dlzky a najma konceky nechcem presusovat, je to spravne? Lebo vyssie sa pise, ze staci obcas pouzit kondicioner, tak teraz neviem
...
napsal meri , březen 27, 2009
skvely clanok. len jedna pripomienka: nechyba v odstavci Podpůrná kosmetika k růstu vlasů to zakladne - lopusak? aspon pre tych, ktori si precitaju clanok bez toho aby chodili na forum smilies/wink.gif
...
napsal ivík , červenec 16, 2009
to mi doslova vyrazilo dech!! smilies/shocked.gif zjistila sem žedělám pravej opak
...
napsal Kikuška , srpen 03, 2009
Velmi zajímavé.Mě rostou vlasy šíleně pomalu.. tak aspoň vím co na to smilies/grin.gif
...
napsal Poppaea , listopad 10, 2009
Moc hezký článek, u olejů jen postrádám jojobový, ten si tady většina chválí. Jinak tady dumám nad těmi fázemi, a pořád mi to nějak nevychází.. 1.fáze čtyři roky, 2.fáze 20 dní, 3.fáze 120 dní...a pak je vlas vytlačen... Jaktože tedy roste 7 let? Není tam ještě nějaká jiná fáze?
...
napsal Bastet Bleděmodrá , listopad 21, 2009
Článek opravdu obsáhlý a propracovaný, až mi z toho jde hlava kolem, kolik faktorů ovlivňuje růst vlasů. Jen marně v textu hledám kde se dají ony nepostradatelné oleje zakoupit. Jsou k dostání třeba i v obyčejných drogeriích?
...
napsal Alionia , únor 11, 2010
Krásný a naprosto vyčerpávající článek!
...
napsal Káliaček , květen 08, 2010
Parádní nebo li super článek moc dobře jsem se začetl smilies/wink.gif
...
napsal ivík , květen 22, 2010
moc děkuju je to ůžasné a pomáhá to....za 4 měsíce mivlasy narostli od pasu až k zadku
...
napsal Noroelle , srpen 04, 2010
No teda. Dnes jsem se registrovala a pomalu se nestačím divit, co tu vše nenajdu, určitě do budoucna něco vyzkouším. ;-)
...
napsal MissTeena , srpen 12, 2010
Moc pěkný článek smilies/smiley.gif) Akorát malá poznámka: ricinový olej není jedovatý, naopak zdravý pro naše tělo. Jen semena rostliny, ze které se získává dokáží zabít. 15-20 semen by mělo normálního člověka spolehlivě zabít smilies/cheesy.gif a to už se ví několik století. A používá se to smilies/tongue.gif
...
napsal Yasmmine , listopad 17, 2010
Mi se ten článek taky líbí, spoustu věcí je logických. Bohužel, rady jak na vlasy nepoddajné, nebo dost krátké jsem tam nenašla. smilies/sad.gif Když jsem mívala vlasy alespoň po lopatky, přirozeně se mi vlnily, teď už nejen že se mi nevlní (protože jsem je začala odbarvovat a melírovat), ale taky je mám krátké, protože jsem měla asi v hlavně nějaký zkrat a na své přirozeně (kdysi) vlnité vlasy, jsem si nechala střihnout extravagantní střih, který bez vyžehlení vypadá buď extrémně komicky, nebo hororově (podle toho, jak v noci spím a jak se ráno probudím). Takže rady tam jsou fakt fajn, ale upřímně nevím, jak je aplikovat na můt typ vlasů smilies/cheesy.gif
...
napsal knihomol5 , únor 28, 2011
super zhrnutie, niečím sa aj riadim smilies/cheesy.gif a niečím sa začnem riadiť smilies/smiley.gif
...
napsal tynuska4 , březen 02, 2011
skusim smilies/cheesy.gif aj ked mam vlasy dost dlhe,chcem este dlhsie smilies/grin.gif
...
napsal Majduschka , duben 15, 2011
ricinovej olej klidně i v obchodě s dárkovými zbožím a přírodní kosmetikou... předpis nejni nutnej... a konopnej olej výbornej i zevnitř smilies/wink.gif
...
napsal Lolitta , červen 15, 2011
genetická dispozícia nieje rozobratá.Ku genetickej predispozícii nie dispozicii patria kvalita,hustota vlasov,farba.K hustote to sa týka ľudí s jemnými vlasmi ako mám ja,patrí patrí podedenie slabých ggénov alebo ak v predchádzajúcich pokoleniach dôjde k prekríženiu-napr.ak sa napr. v 5-6 pokolení berú rodinný príslušnici medzi sebou.A ak sú tak zobratí aj z otcovej aj z matkinej strany je to vied duplom,potom máte také jemné a tenké vlasy ako kojenec.Prídu na to na genetických testoch..................
...
napsal Bukec.T , červenec 05, 2011
Zdravím díky jednomu blbečkovi sem přisel o vlasy měl sem je do culíku a ten blbeček me je ustrihl smilies/sad.gif smilies/sad.gif smilies/sad.gif tak se chci zeptat za zhruba za jak dlouho je budu mít aspon po ramena a co k tomu mam udelat popripadne kdyby jste me poradlili jaky mam pouzit pripravek ale musi byt levny a snadno dostupny. Mel sem vlasy dlouhe zhruba 35cm a ted je mam na 0,3mm a sem z toho opravdu nestastny smilies/sad.gif. Prosím o radu.
...
napsal krejdej , září 13, 2011
ja osobne mam velmi dobrou zkusenost s kapslemi Nutricap. je nekolik druhu (na vlasy a nehty, pro zeny od 50 ti let veku atd.) ja mam Nutricap Anti-chute. Je urcen pro omezeni vypadavani vlasu. Musim rict ze jsem s nim opravdu spokojena. uzivam ho tedy teprve po treti v zivote. je to baleni na dva mesice. ale prodavaji myslim i na mesic nebo snad nejake baleni i na tri mesice. Je to z francie. u nas se to ale da taky sehant. v lekarne to vetsinou nemaji skladem, takze objednavam a mam to tam vzdy hned druhy den. prodavaji i sampony Nutricap. ale na moje ultrajemne vlasy to pusobi spis jako zplihovaci sampon. smilies/smiley.gif
...
napsal Darinka W , červen 18, 2012
Nedávno (asi před týdnem) jsem si koupila zde vámi vychvalovaný bioaquanol U i H. Hodně mi padaly vlasy, nevím proč a tak jsem to na popud skusila, tak uvidim jak to dopadne ale už po 4 dnech mě připadá, že se mi i méně mastí. Jinak s dostupností jsem neměla vůbec žádný problém, vlezla jsem namátkou hned do první nejbližší lékárny a měli ho, akorád té paní jsem asi trochu zavařila mozkový bunky než si vzpomněla co to vlastně je a v kerym šuplíku to má hledat. Asi se to moc neprodává... smilies/smiley.gif
...
napsal Tyler , září 17, 2012
Promiňte, ale článek mi přijde jako splácanina všech bludů z internetu bez znalosti funkce organismu a jednotlivých prvků.

Například Selen, doporučená denní dávka je 60–200mg, ale při 400mg již může být toxický a naopak prokazatelně způsobuje vypadávání vlasů!

Kopřiva pomáhá růstu vlas? Další nesmysl. Nepodložené klinické studie uvádějí, že omezuje tvorbu DHT, který způsobuje mužskou plešatost. Toť vše.

A naopak, když začnete již suchou vlasovou pokožku mít dlouhodobě jenom kopřivovym šampónem, tak ji neuvěřitelně vysušíte a poškodíte.

Takhle lidem spíš ublížíte než pomůžete. :-/ Měli byste článek promazat a doplnit rady taky o varování.
...
napsal Natyna , září 21, 2012
To je úžasní já mám krátké vlasy takže se mi to hodí!
Ale jinak nádhera a skvěle udělané. smilies/wink.gif
...
napsal Lucka125 , listopad 04, 2012
Dobrý den,
chtěla bych pomoct...dlouhou dobu jsem si zehlila vlasy protoze nesnasim kudrnaty a ted za to trpi..s zehlenim jsem prestala a uz asi 2 mesice uzivam biosil plus a na vlasy pred kazdym myti cca.2x tydne delam masky na 2-3 hodky..chtela bych podporit rust vlasu tak nevite prosim cim by se to dalo urychlit a zastavit tak i trepeni konecku,? zkousela jsem vsechny rady a dodrzovala je i treba pul roku ale nikdy se nepohly z mista a porad se vlasy lamaly..tak prosim poradte jinak uz vazne nevim.. :- a vazne pomaha bioaquanol u,? a potrebuje se k tomu i ten h??? predem dekuju
...
napsal Sierra_Antoinette , únor 26, 2013
Nejlepší článek o vlasech který jsem kdy četla! smilies/smiley.gif)
...
napsal Veveruše , květen 24, 2013
Super článek! Já teda na výživu používám Donnu Hair, která zmíněná nebyla, a rozhodně bych jí neměnila, protože je skvělá, ale za radu ohledně vlasového aktivátoru jsem moc vděčná! Rozhodně kupuju!

...
napsal Veeruše , květen 30, 2013
Taky beru Donnu Hair. Z takovýchto vitamínů z ní vidím největší rozdíl a pokrok.
...
napsal petula.nicky , květen 30, 2013
vlasky rostou po barveni hennou https://www.facebook.com/HennaZazrakNaVlasyZPrirody

...
napsal Zajuška , říjen 29, 2013
super článok... dnes idem do lekarne na Biohar:-)
...
napsal lamie.este , únor 18, 2014
Prosím, jak nejlépe aplikovat bioaquanol??

...
napsal bea , březen 26, 2014
Mě teda úplně báječně pomohl Clinical můžu ho jen doporučit. Je to opravdu kvalitní smilies/wink.gif
...
napsal Tálka , červenec 31, 2016
Děkuji za tento článek.. smilies/smiley.gif . Možná budu mít konečně vlasy podobající se těmto https://www.youtube.com/watch?v=_sc-8HadeSE . Nejhezčí vlasy, co jsem viděla smilies/grin.gif
...
napsal Yaydese , srpen 31, 2017
Zdravím, zeptám se i tady máte někdo zkušenosti s kolagenem na podporu růstu vlasů? Nejlepší cena výkon mi přijde Alavis - https://www.benu.cz/alavis-triple-blend-700g

Zkoušel to někdo z vás? A s jakými výsledky. Vím, že je to běh na dlouho trať, ale i tka bych to ráda zkusila. smilies/smiley.gif
...
napsal petik.k , září 26, 2017
Díky moc za článek! super čtení smilies/smiley.gif
...
napsal Beba , prosinec 22, 2017
Úžasný článek smilies/smiley.gif opravdu to funguje, konečně mám krásné zdravé vlasy smilies/smiley.gif díky! smilies/smiley.gif
...
napsal fridayy , červen 07, 2022
indian porn sites

ThePornPosts website brings you the best free porn in incredible quality and variety for your satisfaction. The web is very useful if you are looking for lesbian porn, Asian porn, or beautiful Indian girls. It is a website that has a lot of potentials and that you should visit to enjoy the best porn online.

...
napsal ConradCarlson , srpen 08, 2023
Awesome, I will have a beautiful and healthy hair smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
To discover and use the best technology applications, you can refer to Modtodays right away.

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Neděle, 03 srpen 2014 )
 
< Předch.   Další >