arrow TOP TÉMATA arrow Jak na barvení vlasů?
Jak na barvení vlasů? E-mail
Napsal Paola   
Úterý, 02 listopad 2010

Strážci tématu: Paola, zetonek

 

Pro většinu žen v dnešní době je barvení vlasů nezbytnou součástí péče o svůj zevnějšek. V mladém věku si často barvíme vlasy proto, že chceme experimentovat nebo se nám zkrátka nelíbí naše barva vlasů. Postupem času nám jde zejména o krytí šedin.

"Top téma" je článek, který průběžně shrnuje poznatky z našich fór, článků a dalších oblastí serveru dlouhevlasy.cz. O téma se starají Strážci témat, více ZDE.

 

 

Edit Sidonie: Přinášíme vám zcela nové top téma o chemickém barvení vlasů. Většina zdejších členů dává přednost barvení přírodní cestou, ale i chemické barvy tu mají své zastánce a tím i své místo. Díky Paole za zpracování článku. 

 

 

 

Historie barvení vlasů

Kdo se domnívá, že barvení vlasů je vynálezem modernější doby, mýlí se. Naopak, barvení vlasů má své kořeny už v dávné minulosti. Ženy se zkrátka vždy chtěly líbit, a to i ve starověku. 

Historie barvení vlasů sahá do antiky. Už v antickém Římě znali stovky metod jak pomocí přírodních látek změnit barvu vlasů. Všechny barvy na vlasy sloužily k ztmavování vlasů. 

To, že k barvení vlasů docházelo už ve starověku, potvrzují nálezy z Egypta - byla objevena více než 5000 let stará mumie se zbytky barvy na vlasech. Henna (nechemická barva) v té době pomáhala jednak zakrýt šediny, ale sloužila i k dosažení žádoucího tmavého odstínu vlasů.

Kromě samotných vlasů se barvily i příčesky zhotovované z vlasů otrokyň. Nejprve se používala henna a později tzv. indigo (namodralá čerň). 

V renesanci bylo v módě barvit si vlasy na světlo, neboť blond byla barva andělů. V knize 18 knih záhad umění a přírody jsou vysvětleny různé metody barvení vlasů na černo, blond, zeleně, červeně a bíle.

Blonďatou barvu vlasů si oblíbily ve starověkém Římě. Římanky však měly tmavé vlasy, a tak si vyráběly paruky z vlasů otrokyň germánského původu. Byl zde sice pokusy o jisté odbarvení (citronová šťáva, heřmánkové odvary, pobyt na slunci aj.), ale tyto postupy nebyly tak účinné, jak by si ženy představovaly. 

Po roce 1900 byla vynalezena první chemická barva na vlasy, která využívala účinky peroxidu a amoniaku. První syntetickou barvu na vlasy vytvořil roce 1907 Eugen Schueller, zakladatel L'Oreal. V tom samém roce uvedl na trh barvu Dream blond a éra peroxidových hereckých hvězd mohla začít. První barva na vlasy využívala účinek peroxidu vodíku a amoniaku. Ty se mimochodem používaly ještě donedávna. Následující roky byla – a stále je – v barvení vlasů využívána především chemie. Nutno však podotknout, že v posledních letech se stále více prosazuje opětovný návrat k přírodě a ochrana přírody proti znečišťování chemikáliemi.

 

Proč si barvit vlasy? 

Jsou tři hlavní důvody. Lidé, kteří šediví, si barví vlasy do jejich původní barvy, aby nepůsobili staře. Druhým důvodem je víra, že změna barvy vlasů zvětší atraktivitu člověka, a posledním je experimentování.

 

Metody barvení vlasů

Obarvit vlasy se dá na krátkou dobu, středně dlouhou a natrvalo. Molekuly krátkodobých barev jsou velké a neproniknou do pokožky. Při středně dlouhých barvách jsou molekuly o cosi menší a dokáží proniknout do vlasů, takže barva vydrží několik umytí. Střednědobé barvy obsahují méně peroxidu a amoniaku, takže jsou bezpečnější pro poškozené a křehké vlasy. Je několik způsobů jak si obarvit vlasy. Melír se aplikuje jen na některé prameny vlasů. Přeliv je na zabarvení všech vlasů a v současnosti je to nejpoužívanější metoda pro barvení vlasů.

 

 

Neobvyklé barvy

Neobvyklé barvy na vlasy zkoušejí hlavně přívrženci různých hudebních žánrů. Například mnozí punk-rockeři si rádi barví vlasy na zeleno a červeno. Také růžová a oranžová jsou celkem populární.

tt_chemick_barven_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozdělení barviv podle trvanlivosti

1) Permanentní barvy (trvalé)

Obarvení vlasů dosahujeme oxidačními barvami s 50–100% krycí schopností, tedy dostatečnou až dokonalou schopností. Jejich předností je velký výběr barev, vysoká trvanlivost 100% krytí. Obsahuje 6–12% peroxidu vodíku. Vlasy je potřeba při odrostech dobarvovat. Může dojít k podráždění pokožky. Permanentní barvy díky peroxidu narušují přirozené vlasové barvivo a proto je změna trvalá. I při použití stahovače (který barvu více či méně odstraní) nezískáme původní barvu, protože byla již odstraněna barvou chemickou.

  

a) Metaloid - kovová barviva 

Slouží k získání tmavých odstínů. Využívají je zejména pánové pro zakrytí prvních šedin.

Do nedávna měla velkou důležitost pro větší škálu odstínů než barviva přírodní, vhodnou kombinací se získávali barvy – plavé, kaštanové, hnědé, béžové, černé.

Princip spočíval v rozpuštění soli kovů (olova, stříbra, mědi, manganu) a nanesením na čerstvé umyté, suché vlasy, Vlivem světla, vzduchu nebo speciálních vyvíječů se vlasy vybarvily na požadovaný odstín. Jejich velikou nevýhodou byl nepřirozený-kovový lesk a jedovatost  (nesměla do styku s peroxidem).  Nepoškozují vlasy, ale jsou toxické po požití.  Dnes se používají jen ve vlásenkářství.

 

b) Oxidační barviva

Mají největší uplatnění po barvení vlasů. Vytlačila rostlinná a kovová barviva.

Poskytují širokou škálu odstínů od přírodních po umělé. Vlasy částečně narušuje.  Práce s nimi je snadná a rychlá. Jsou levné a dostupné. K vyvolávání procesu se používá 4–6% peroxid. Jedině oxidační barva se dokáže dostat v podobě malé molekuly hlouběji do vlasových struktur. S vlasovým keratinem nereaguje ani chemicky ani fyzikálně. Barevná látka vzniká až v samotném vlasu působením aktivního kyslíku. Barvicí krém je bezbarvý nebo slabě zbarvený. PH není vysoké. Alkalita potřebná k otevření vlasu se nachází v tubě.

Kromě toho však obsahují i látku parafenylendiamin, která vyvolává alergické reakce. Obvykle se projeví až po opakovaném použití barvy, proto je nutné připravenou barvu nejdříve otestovat na malé části kůže.

 

Vlastnosti,které by barva měla mít

  • Při správném postupu by barvivo nemělo být jedovaté, nemělo by dráždit pokožku, vyvolávat alergii a porušovat stavbu vlasu.
  • Barvivo by mělo vlasům dodat přirozený vzhled, odstín a lesk.
  • Barvivo by mělo být stálé na slunečním světle a neblednout.
  • Barvivo nesmí narušit přirozený vzhled vlasů a zatěžovat jej.
  • Barvení by mělo být jednoduché, rychlé a levné.
 

c) Rostlinná barviva

Patří zde zejména henna, indigo, ořechové slupky, heřmánek, černý čaj. Mají limitovanou škálu barev, nepoškozují vlasy a jsou rychle smývatelné, většinou je nelze kombinovat s chemickou barvou. 

Výhody: nedráždí, možnost častého použití, neničí vlasy, malý výskyt alergií

Nevýhody:  může vysušovat, malý výběr odstínů, vlasy nedokáže zesvětlit

 

Henna

Barvivo získávané z keřů Lawsonia Inermis rostoucí v Africe a v Asii. Listy se melou na tmavě zelený prášek, který obsahuje asi 1% aktivního barviva lawson. Prášek se umíchá s vodou různé teploty (studená voda pro lepší regeneraci, horká voda pro sytější barvu) a nechá působit (i 12 hodin pokud je čas). Po umytí může ještě ztmavnout. Přírodní henny chytají u světlovlásek do zrzava, u tmavovlásek do hnědozrzava, hnědočervena nebo jen odlesky. Míchá se s indigem pro širší škálu odstínů.

 

Indigo

Sušené listy keřů Indiga rozemleté na prášek. Hlavní složkou je modré barvivo, které se míchá s hennou. Reng se dále používá k barvení textiliích.

  

d) Kombinované 

Zahrnuje proces barvení i odbarvování zároveň v jednom kroku – používá se větší množství peroxidu a vyšší koncentrace (9%). V první polovině procesu dojde k odbarvení vlasu a ve druhé umělý pigment vyplní prázdná místa (barevné melíry,barvy s odbarvením).

 

e) Zesvětlení vlasů

Zesvětlování probíhá pomocí peroxidu. Čím koncentrovanější je, tím většího zesvětlení dosáhneme. Zesvětlování funguje na principu odstranění vlastní barvy. Po aplikaci je dobré použít výživnou masku, protože vlasy jsou více namáhané, než při barvení kvalitní barvou či přelivem.

Zesvětlovače mohou buď odstranit přírodní pigment nebo v jednom kroku odstraní přírodní pigment a nahradí ho novým (až o 6 odstínů). U zeslětlování je vždy riziko oražových či žlutých nádechů, které můžou být způsobeny kratší dobou působení nebo velkým poškozením vlasů. Zde pak lze použít buď popelavé barvy nebo šamponů, které neutralizují teplé odlesky.
Pokud si budeme zesvětlovat vlasy delší dobu, je dobré použít zesvětlovač jen na odrosty, aby se nenamáhaly již zesvětlené vlasy a tím se dále neničily.
Určitého zesvětlení dosáhneme i zesvětlovacími spreji např. od značky Balea, nebo šampony a kondicionery určenými pro toto použití. Změna však nebude moc výrazná.

 

2) Dočasné vybarvení vlasů

 

Oxidačními přelivy a fyzikálními barvivy 

Fyzikální barviva s keratinem nereagují a snadno se smývají. Patří sem smývatelné barvy – po několika umytích šamponem, avšak nikdy zcela nezmizí! Poměrně široký výběr barev. Stupeň intenzity krytí 15–50%. Obsahuje cca 1,9% peroxidu vodíku, díky čemu vlasy méně poškozuje. Může dojít k podráždění pokožky.

 

Semipermanentní (krátkodobé) barvy 

Jsou ideální pro domácí použití, neboť jejich aplikace je mnohem jednodušší a neosahují tak silné chemické látky. Patří sem barvy ve formě šamponů, které vlasy obarví pouze na několik umytí. Vlasy však můžeme pouze ztmavit, nikoli zesvětlit (blond tedy nedosáhneme). Jejich krycí schopnost není tak vysoká jako u chemických barev a pohybuje se v rozmezí 15–50%. Jsou řešením pro ty, kteří rádi experimentují.

Snadno se vymývají – už po jednom umytí šamponem. Nacházejí se ve formě barevných pěnových tužidel, řasenek apod. Poměrně široká škála barev včetně extravagantních odstínů.

 

a) barevné oplachovací přelivy – PASTEL

Dodávají se ve formě tablet, tekuté, krémové (Palette Instant color). Základem těchto přípravků jsou azobarviva nebo jiná kyselá barviva v kombinaci s organickými kyselinami (jablečná, vonná, citrónová) plus další pomocné látky.Vlasy je jimi buď oplachují, dokud látka neulpí na vlasech, nebo se nanášejí štětcem a nechají se působit (krémové). Po pastelu se neprovádí kyselá lázeň, pastel je kyselý. Na vlasech vydrží 2–3 umytí, záleží na jejich narušení. Protože neobsahuje oxidační ani alkalické látky, probarvená je pouze kutikula.

b) oxidační přelivy a šampony
Obsahují menší koncentraci alkalických látek a pouze 2% peroxidu. Mají schopnost proniknout přes kutikulu do vnitřní části kortexu. Vymývají se. Jsou vhodné pro oživení přírodní barvy a na vlasy do 20 % šedin. Šampony i navíc obsahují šamponovou složku.

c) barevné postřiky

Dodávají se v tlakových balení podobně jako laky na vlasy a tužidla. Základ tvoří alkalické roztoky v kombinaci s oxidačními barvivy.

d) řasenky, postřiky, flitry

Neobsahují žádné alkalické ani oxidační látky a po 1 mytí se smývají.

 

Péče o barvené vlasy

Barvené vlasy si vyžadují kvalitní péči a k tomuto účelu slouží speciální přípravky. Tyto produkty jsou vyvinuty tak, aby barvu vlasů chránily a zároveň o vlasy pečovaly.

  • Po aplikaci barvy na vlasy určitě chceme, aby barva vydržela co nejdéle. Ztráta barvy může být zapříčiněna například vodou, nečistotami, ultrafialovým zářením, volnými radikály atd.
  • Ke ztrátě barvy dochází postupně při každém mytí vlasů, při koupání, na barvu působí i déšť a pot.
  • Ačkoliv je působení vody hlavní příčinou ztráty barvy, neměly bychom nijak omezovat běžné mytí vlasů, na které jsme zvyklí. Je třeba ale dbát na to, aby vlasy nebyly namáčeny zbytečně dlouho a důležité je také používat speciální přípravky na barvené vlasy.
  •  Na trvalost barvy působí i stav našich vlasů. Čím více jsou vlasy poškozené, tím méně barva vydrží.
  • I při nabarvených vlasech je možné běžně používat vlasové přípravky jako tužidla, gely, vosky, laky, spreje atd.
  • Barvíte si vlasy často a připadají vám zničené, bez lesku a bez života? Zkuste vyzkoušet speciální obnovující kúry pro barvené vlasy.
  • Při nákupu chemické barvy se řidte nejtmavším odstínem vlasů, který má modelka na obrázku: většinou bývá nejvíce vypovídající.
  • Pokud plánujete použít chem. barvu nebo přeliv ihned po použití stahovače (klidně v rozmezí několika dní po stahování), vždy si vyberte hodně světlou (klidně i "blond") barvu: vlasy po stahování mají tendencí chytat pigment daleko více než normálně, takže po použítí např. Lískového oříšku byste mohli lehce skončit s hlavou černou jako bota. Stejné omezení platí i pro hennu: také po stahování chytá velmi tmavě.

 

Jak udržet pěkný odstín barvených vlasů?

Barva na vlasy po nějaké době začne blednout. Zde jsou domácí tipy, jak o barvené vlasy pečovat a udržet jejich lesk. 

  • Pro lesk vlasy opláchněte vodou smíchanou s citronovou šťávou.
  • Blond vlasy po umytí vlasy opláchněte silným odvarem z heřmánku. Zvýrazníte tak světlou barvu. Když do svého šamponu (do celého balení) přidáte citronovou šťávu, budete oživovat blond odstín při každém mytí.
  • Tmavé vlasy  po umytí vlasy opláchněte silným černým čajem (vlažným). Zvýrazníte tak hnědou barvu.
Kromě domácích způsobů podpoření výrazného odstínu můžeme použít i masky na vlasy např. Enjoy mask nebo Inebrya Kromask. Obě se vyrábí v různých odstínech a kromě zvýraznění barvy mají pečující efekt.

Profesionální barvení vlasů vs. barvení vlasů doma?

Vlasy se dají obarvit buď u vás doma, nebo u kadeřníka. V prvním případě je třeba dodržovat návod napsaný na barvě na vlasy, aby barvení nemělo nějaké nepříjemné následky. Současné barvy na vlasy už umožňují pohodlnou a rychlou aplikaci barvy.

Druhý způsob, nechat si obarvit vlasy u kadeřníka, je bezpečnější, ale i dražší.

 

Barvení vlasů se netýká pouze žen, ale i mužů

Mladí muži mají v oblibě melíry a část z nich experimentuje i s barvou svých vlasů.

V pokročilejším věku se ani muži nevyhnou šedinám. Někteří muži se snaží šediny zakrýt, jiní naopak tomuto tématu nevěnují žádnou pozornost a barvení vlasů považují výhradně za ženskou záležitost.

 

Výrobci barev

Nejznámější výrobci barev na vlasy jsou známé módní firmy jako Loreal, Wella, Londa, Garnier, Palette, Schwarzkopf a další. Pokud nechcete riskovat poškození vlasů, doporučuje se použít barvu na vlasy právě od velkých a známých firem, i když to může být o něco dražší.

 

Stahování barvy a její změna

Rady pro vymytí barev na vlasy

  • stahovače chemické barvy – stáhnou chemický pigment a vlastní barva zůstane nedotčena. Kvalita vlasů lepší než po odbarvovači. Např. značky Color B4 Remover, Subrina Eliminator, Vitalis Color Off Remover
  • odbarvovač nebo melír – oba způsoby vlas do určité míry poškodí, je zde riziko lámání, třepení vlasů
  • vymytí pomocí šamponu – obecně mají větší účinek šampony proti lupům jako např. Head&Shoulders či Nizoral, dále to jsou šampony pro blond vlasy např. Balea řada More Blond
  • vymytí pomocí masky – Gestil wonder, Milmil, kokosový olej
  • spreje nebo krémy – většinou s obsahem peroxidu, např. od Avonu
  • zábaly – citroperoxid, medové zábaly, jogurtové zábaly, zábaly se skořicí

 

Barvení vlasů a alergie

 

Následky barvení vlasů jsou různé. U některých jedinců se může vyskytnout alergie na barvu na vlasy, či podráždění kůže. Pokud si vlasy barvíte a alergii nemáte, neznamená to, že se vás tento problém nemusí nikdy týkat. Alergie může totiž vzniknout kdykoliv a v každém věku. Reakce na barvy na vlasy patří k nejčastějším případům kontaktní alergie. Tyto reakce mohou být často velice vážné – od mírných pupínků přes boláky, puchýře a rozsáhlé otoky, spojené se svěděním, neúnosnou bolestí a horečkou. V dramatickém případě se může postižený i udusit. V takových případech bývá nutná hospitalizace, protože se reakce neomezí na kožní projevy, ale zasahují sliznice a orgány kdekoli v těle.

 

Lidem s alergií na barvy na vlasy se nabízí možnost využití speciálních rostlinných barev na vlasy. Některé barvy obsahují více agresivních chemických látek a může dojít k poškození vlasových kořínků. Výslednou barvu vlasů ovlivňuje řada faktorů a je možné, že výsledná barva se bude lišit od požadované.

Nejnebezpečnější jsou trvalé barvy s vysokým obsahem peroxidu, které se nenanášíme pouze na vlasy, ale i na pokožku hlavy. Barvy na vlasy škodí i vašemu močovém měchýři.

 

Varování na obalu, že si 48 hodin před aplikací máme zkusit reakci na zápěstí, tam není jen tak zbůhdarma. POZOR: Tento test je nutné opakovat před každým novým použitím barvy, pokud si chceme být skutečně jistí, že je pro nás bezpečná.

 

Lidé obvykle tipují, že jim vadí přítomný peroxid. Ten sice skutečně ničí vlasy a může místně poškodit kůži, ale daleko víc způsobuje alergie látka zvaná PPD neboli parafenylendiamin.

Nemusí jít vždycky o tak bouřlivý proces. Bohužel se ukazuje, že následkem dlouholetého barvení vlasů mohou být mnohé záněty a recidivující infekce v kdekoliv těle! Nejčastěji se tato spojitost projevuje v případě zánětů močového měchýře a močových cest, spojených s gynekologickými problémy.

 

Proto se nedivte, když vám urolog položí zdánlivě nelogickou otázku, zda si barvíte vlasy. Opakující se záněty močových cest, jimiž trpí tolik žen (říká se, že až 30 %) bývají někdy způsobené alergizujícími látkami PPD z barev na vlasy. Po jejich vysazení se do půl roku močový měchýř výrazně zklidní.

tt_chemick_barven_3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

================================================  

 

Zdroje informací

 

http://barvynavlasy.ic.cz/

http://vlasovaporadna.blog.cz/0706/rozdeleni-barviv

http://www.vlasy.cz/barvy-vlasy-typy-a-zakladni-prehled-id4842.html

http://zdravi.centrum.cz/novinky/2010/4/23/clanky/barvy-na-vlasy-skodi-i-vasemu-mocovem-mechyri/

http://www.rodina-finance.cz/svatby.203/barvy-na-vlasy-barveni-vlasu.20906.html

 

 

Související odkazy na naše články

 

Související vlákna ve fóru




=================

Historie Top Tématu

  • 01.11.2010:  Sepsala Paola
  • 02.11.2010:  Upravil Hlavní strážce
  • 12.06.2012:  Aktualizace strážci - Jitt
  • 27.07.2012:  Aktualizace strážci - zetonek
  • 16.03.2013:  Aktualizace strážci - zetonek
  • 04.04.2013:  Aktualizace strážci - zetonek

=================



Foto (CC) Kal.LKL

 

  (C) Dlouhevlasy.cz, Paola a autoři, 2010. Publikování části nebo celku na jiných webech je přísně zakázáno, možné POUZE na základě písemného souhlasu dlouhevlasy.cz ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny )

 

 

 

 

 

 



Sdilej clanek na Facebooku






Komentáře (18)add
...
napsal jahoodka , listopad 02, 2010
Ehm, kdo to top téma napsal??? smilies/grin.gif
...
napsal Aneth , listopad 02, 2010
Ehm, tak se podívej pod nadpis a zjistíš to. smilies/cheesy.gif
...
napsal Paola , listopad 02, 2010
Ja som to pisala, preco? Nieco zle?
...
napsal Paola , listopad 02, 2010
Pokojne, ak je nieco zle a malo by sa upravit, kludne napiste, predsalen zdroje nemusia byt 100-percentné smilies/wink.gif
...
napsal Káliaček , listopad 02, 2010
Ještě jsem to nečetl ale slibuji že časem přečtu smilies/grin.gif
Nemohlo by se to jmenovat Jak na barvení vlasů zdravě ? smilies/tongue.gif smilies/cool.gif smilies/cheesy.gif
...
napsal Déscantes , listopad 02, 2010
Káliaček - jestli chceš barvit zdravě, tak hennou.

cituju - "Loreal, Wella, Londa, Garnier, Palette, Schwarzkopf a další. "

- Palette patří pod Schwarzkopf. To je výrobce, Palette je jen značka
...
napsal girl.or.element , listopad 02, 2010
pěkný článek a zajímavý smilies/smiley.gif
...
napsal Kataska , listopad 08, 2010
Zajímavý článek, nejvíc mě překvapila ta zmínka v posledním odstavci o souvislosti barvení vlasů se záněty močového měchýře smilies/shocked.gif
...
napsal Simeek , listopad 09, 2010
Líbí se mi tato část "Proč si barvit vlasy? Jsou tři hlavní důvody. Lidé, kteří šediví, si barví vlasy do jejich původní barvy, aby nepůsobili staře" a já bych dodala "lidé si barví vlasy do jejich původní barvy, protože byli zamlada hloupí a s vlasy experimentovali, aby pak zjistili, že jejich původní barva je ta nejhezčí". Tak je to tedy u mě.
...
napsal Paola , listopad 15, 2010
Je to pravda, ze Palette patri pos Swarzkopf, na druhej strane ale Palette je u nas tak neskutocne rozsirena, ze vela ludi si mysli, ze Swarzkopf je Pallette. A pritom Swarzkopf ma aj ine farby - Igora, Blondme, Essensity, Perfect Mousse, Country Collors, Retoucher - Root Set, a u nas najpoužívanejšia a najznámejšia Palette.
...
napsal ilona , listopad 17, 2010
Paolo - pěkný článek smilies/smiley.gif ... Já se svou vlastní barvou byla spokojená - kdyby mi před třicítkou nezačaly vlasy šedivět, nebarvila bych. Barvím chemií , na původní barvu, naštěstí nemám pocit, že bych měla díky tomu vlasy nějak poškozené .Hodně důležitá je následná peče ... kdo nepečuje, tomu se začnou vlasy lámat a slábnout ( vidím u známých - ač mají barvené vlasy spíš krátké, stav jejich porostu na hlavě je na první pohled žalostný )
...
napsal Paola , listopad 18, 2010
Dakujem Ilonko... ano vela zalezi aj od starostlivosti, ale aj to je individualne. Mne sa po dlzke neposkodzovali, ale nieco horsie - co sa neda opravit maskou. Ked mne raz zacali po farbe vlasy vypadavat ako sialene, tak neexistuje lepidlo, ktore by mi ich na hlave udrzalo, jedine prestat pouzivat to, nasledkom coho mi ich tolko vypadlo. Verim tomu, ze ked raz zacnem sediviet, tak budem musiet farbit chemiou, ale pokial to bude mozne a znesitelne, pokusim sa prezit na henne.
...
napsal PoisonIvy , listopad 20, 2010
Moc pěkný článek, konečně jsem se taky dozvěděla nějaké základní informace.. Děkuji Paole
...
napsal Paola , prosinec 02, 2010
Rada smilies/smiley.gif Ale je ich fakt malo.
...
napsal Nikoletaa , březen 01, 2011
ahoj.. smilies/smiley.gif měla bych dotaz ... když mám čerstvě obarveně vlasy na tmavě hnědoo ale moc dobře mi to nechytlo.. někde to mám více s větlý někde až do černa.. jak by to vypadalo když by jsi to přebarvila jšetě jednou celou hlavu ?? děkuju smilies/wink.gif)
...
napsal kutikula , prosinec 06, 2012
jen poznámku
1. oxidační přelivy: není zcela pravda,že barva nikdy nezmizí - pigment se postupně]zcela vymyje,ale odstín vlasů zůstane trvale změněn díky použitému oxidantu.I velice slabý oxidant způsobí,že se při barvení nebo tónování částečně vymyje Váš přírodní pigment a to je nevratná změna.Čím světlejší vlasy,tím je to patrnější.Praktická rada:tmavovlásky mohou s přelivy experimentovat celkem beztrestně,mají vlastního pigmentu tolik,že částečné vymytí není téměř patrné.Ale světlovlásky pozor,po vymytí přelivu dostanou vlasy teplý nebo dokonce nažloutlý nádech,jelikož žlutý pigment se tam drží zuby nehty i když ostatní už jsou dávno pryč (důvěrně známá věc pro ty,kdo mají melír).
2.A ještě ke stálosti barev - UV záření odolá máloco,natož barvy.Takže pokud Vaše barva vydrží beze změny celé léto - pryč od ní,bude velmi agresivní.
...
napsal Emanuela , duben 07, 2013
Hezký článek. Já jsem už hodně šedivá, takže už tak 5 let pravidleně co 5 týdnů barvím chemicky na původní barvu. Tedy,barví mne moje kadeřnice. Vlasy jsem už musela hodně zkrátit - protože vždy jsem měla kudrnaté a suché a po barvení je to trochu horší. Myslím, že o vlasy dobře pečuji, ale čím jsem starší, tím je to s vlasy horší. Vlasy mi padají po každé chřipce či nachlazení, po lécích, lámou se. No, co dělat - jsme ženské, tak zkouším zastavit stáří, jak se dá...
...
napsal Andrea_ , květen 01, 2013
Zdravímsmilies/smiley.gif Mám tmavé vlasy (hnědá/tmavě hnědá) a ráda bych vyzkoušela zrzavou semipermanentní barvu, ale nechci si vlasy ničit zesvětlením, aby barva byla výrazná. Bude barva vidět i na vlasech tmavých, nezesvětlených?





Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Neděle, 03 srpen 2014 )
 
< Předch.   Další >