Vítejte na stránkách o péči o dlouhé vlasy a souvisejících tématech. Registrace nových členů a členská funkcionalita byla ukončena, nicméně ve fórech a v článcích najdete archiv se spoustou informací týkající se účesů, výrobků či dlouhovlasé péče.


arrow arrow O slušném chování u nás
Zásady slušného chování E-mail
Napsal Aha, admin@dlouhevlasy.cz   
Neděle, 25 únor 2007

Zásady jsou souborem doporučení k chování, které nám pomůže podržet pohodovou atmosféru na serveru a o jejichž dodržování žádáme. Pokud byste rádi doplnili či upravili tyto zásady, pište připomínky sem.

 

RESPEKT K OSTATNÍM

Nebombardujte jiného uživatele maily či zprávami na chatu nebo v návštěvní knize. Pokud nedostanete na několik zpráv za sebou odpověď, adresát na vás buď nemá, nebo nechce mít čas – respektujte to.

Pokud s někým nesouhlasíte na fóru či jinde, napište, s čím konkrétně nesouhlasíte a proč, spíše než abyste hodnotili, jaký adresát je jako člověk.  Pokud vás nějaký příspěvěk vytočí, napočítejte si do patnácti, než odepíšete. Snažte se své emoce raději popsat,  než okamžitě vyventilovat.

Respektujte udržení pohodové atmosféry a nechovejte se zbytečně vulgárně. Drsné vulgarity z veřejných diskusních prostor budou mazány ihned, hovorové vulgarity také, pokud jsou mimo kontext.


Pošta je soukromým sdělením odesílatele příjemci, nezveřejňujte zprávy z pošty bez předchozího svolení pisatele. Výjimkou je možnost poslat zprávu od jiného uživatele administrátorovi, pokud se týká fungování systému nebo porušování pravidel serveru.

Server absolutně není prostředí pro nějaké sociální inženýrství. Respektujte, že ostatní očekávají, že jste tím, jak se popisujete v profilu či v příspěvcích. Pokud se vydáváte za někoho úplně jiného, než jste (demograficky: tedy zejm. pohlaví, věk, fotka, apod.) buďte připraveni na smazání účtu, jakmile se to provalí. To se netýká obrázků v ikonce, kde je fantazii nechán volný průběh.

Server se snažíme i nadále držet jako bezpečné a pohodové prostředí. Projevem respektu k ostatním z hlediska zejm. mužsko-ženských vztahů proto NENÍ např. následující chování a dotyčnému uživateli bude doporučeno ho omezit, v extrémním případě mu bude i omezen přístup k serveru:

-    bombardování konkrétního uživatele žádostmi o seznámení či potkání se, což je obzvlášť nemístné, pokud adresát ve svém profilu uvede, že je zadaný
-    rozesílání hromadných mailů více uživatelům se stejným obsahem (zejm. žádostí o setkání)
-    neadresné nabídky k osobnímu setkání se (za libovolným účelem: studium sbírky známek, diskuse o Kierkegaardovi, focení apod.) ve veřejných diskusních prostorách

 

Server NENÍ seznamka. Nevkládejte sem seznamovací inzeráty, nebombardujte uživatele emailovými zprávami žádoucími o seznámení. Doporučujeme v případě tohoto zájmu rande.cz nebo lide.cz.

 

Respektujte právo na svobodné rozhodnutí, zejm. z hlediska toho, jak chce ten či onen člověk vypadat či co chce dělat. Zejména urputné přesvědčování o tom, aby se dotyčný člověk nestříhal, je obtěžující a ze zkušenosti vede spíše k opačnému efektu, než zamýšlíte.

CTĚNÍ SOUKROMÍ

Vemte prosím na vědomí, že přestože jsou fotky v galeriích přístupné jen registrovaným, nikdy nevíte, kdo je na serveru zaregistrován a k jakému účelu budou fotky použity. To se týká veškerých informací, které na sebe prozradíte veřejně.

Zveřejňování soukromých fotografií uživatelů jinou osobou bez svolení uživatele bude mít za následek ukamžité ukončení členství tomu, kdo foto zveřejní.

Nezahlcujte jiného uživatele nemístnými žádostmi po jejich fotografiích, ať už pro veřejné zobrazení, či do soukromé pošty.

Pokud máte pocit, že jste obtěžováni a situaci nedokážete vyřešit sami, obraťte se na administrátora ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny ).

Prosím vemte na vědomí, že v souladu s Pravidly užívání serveru, má admin serveru přístup k veškerým zveřejněným či nezveřejněným informacím (tzn. obrázkům a mailům), které na serveru vytvoříte. 

DBÁNÍ NA SVÉ BEZPEČÍ PŘI POTKÁVÁNÍ SE A OBECNĚ

Dlouhevlasy.cz nikterak nevyzývá k setkávání se uživatelů virtuálnímu či reálnému, ani ho samozřejmě nemůže zakazovat.  Pro bezpečí uživatelů máme ale pár následujících doporučení.

Na netu nikdy nevíte, co potkáte za člověka, a jako v reálném životě se i na internetu a potenciálně na našem serveru mohou vyskytnout patologické osobnosti. Buďte potenciálně spíše nedůvěřiví, není to paranoia, ale způsob, jak si na netu nenabít ústa.


Je-li vám pod 18, buďte mimořádně opatrní, nikdy se nepotkejte s nikým koho neznáte v reálu, aniž byste o tom neřekli někomu zletilému z vaseho okoli. Nedávejte nikomu své osobní kontaktní údaje. 


To se samozřejmě týká i zletilých. Nikomu nedávejte svůj telefon, adresu či jiné kontaktní údaje, dokud nemáte pocit, že je druhý člověk zcela důvěryhodný.

Neposílejte své fotky, dokud si nejste jisti, že je adresát někde nezveřejní.

Pokud se chcete s někým potkat, ujistěte se, že

-    obě strany rozumí účelu setkání
-    přinejmenším napoprvé se potkejte na veřejném místě.
-    Pokud je vám nad 18 a druhé osobě je pod 15, tak se uklidněte a na setkání raději zapomeňte.

 

KOREKTNÍ UŽÍVÁNÍ SERVERU

Vytváření více uživatelských jmen jedním uživatelem se bude posuzovat jako vážný přestupek.

Nevkládejte reklamy na služby, servery a produkty mimo kontext. Více v Podmínkách užívání serveru. 

 Nevyužívejte potenciálních bezpečnostních děr systému, serveru, na kterém je systém provozován. Pokud se dozvíte o existenci nějaké bezpečnostní chyby, případně o zneužívání bezpečnostních chyb jiným uživatelem, nahlašte tuto skutečnost správci systému. Nešiřte informaci o chybě dále, dokud tato nebude odstraněna.

KOREKTNÍ VKLÁDÁNÍ OBSAHU

Cílem serveru je umožnit a rozvíjet diskusi účastníků, dozvědět se něco nového. Vyvarujte se proto příspěvků s mizivou informační hodnotou, přispívejte tak, abyste rozvíjeli diskusi, případně odpověděli na dotaz. Vyplatí se promyslet si předem svůj příspěvek a až poté jej napsat.

„Výkřikové příspěvky“ typu „Jo!“ „Blbost!“ „ :)“ budou moderátory mazány, protože vytvářejí slovní smog. Napšite vždy aspoň větu či dvě, proč reagujete jak reagujete.

Na dlouhevlasy.cz není povoleno vytvářet následující obsah:

1) porušující zákony ČR
2) pornografii
3) propagující obsesivní střihání vlasů 

V případě, že dojde v diskuzi k porušení těchto pravidel je možností  administrátorů zjednat pořádek pomocí domluvy, případně smazáním příspěvků, a v případě nutnosti omezením vstupu pro dotyčné uživatele.

*** (C) Dlouhevlasy.cz

Aktualizováno ( Pondělí, 31 březen 2008 )