arrow ÚČESY arrow Vlasy nahoru challenge!
Vlasy nahoru challenge! E-mail
Napsal Sidonie   
Pondělí, 18 květen 2015

hairup1Sidonie: Nedávno jste měli možnost zapojit se do neobvyklé vlasové výzvy, kterou vymyslela naše členka Annyssek. Celá výzva proběhla v měsíci březnu a zde je malé shrnutí jejího průběhu. Díky všem, kteří se zapojili. 

 

Prokrastinuju více, než je zdravé. Ale ať už jsem v hloubi internetu kdekoliv, vždycky nakonec skončím někde u vlasů. Videa, fotky, návody. Jednou jsem narazila na jakousi slečnu na nejmenované sociální síti, která se rozhodla, že bude nosit vlasy každý den v copu. Napadlo mě, jestli existuje nějaká taková výzva, proto jsem se po ní začala pídit. Na zahraničních serverech jsem viděla výzvu, která se tohoto tématu týkala, a chtěla jsem do toho jít, challenge si upravit podle sebe a pak jej dodržovat. Protože jsem ale tvor od přírody líný, věděla jsem, že budu potřebovat jistý nátlak společnosti. A tak jsem založila vlákno zde na fóru.

 

 

Challenge spočíval v každodenním vyčesávání vlasů, především do drdolů, po určitou dobu. Vlasy musely jednoduše být nahoře, žádné copy ani culíky jako takové. Důvody mohly být různé. Většinou členy výzva lákala z důvodu naučení se nových účesů, u mě to bylo spíš přání uchránit konečky před úhlavním nepřítelem jménem oblečení a kořínky před padouchy jménem moje ruce. Také mě lákala myšlenka, že si na konci výzvy rozpustím vlasy a uvídím, kam popolezly.

Vlákno se hned ze začátku ujalo, po krátké diskuz/si o tom, že někteří členové DV nosí vlasy nahoře pořád, se začaly už hledat účesy. Výzva měla trvat dva týdny, od 2. do 15. března 2015. V průběhu týdne před začátkem se už hledaly a doporučovaly drdoly, přidávalo se více lidí. Týden se přehoupl a mohlo se začít. Nejoblíbenější a zároveň asi také nejnáročnější účesy byly ty zapletené, které měly většinou francouzský nebo jiný cop kolem hlavy, který se dole sbíhal do drdolu. Další oblíbené byly samozřejmě ty jednodušší a ti nejzručnější z nás si troufli i na ty těžší a kreativní. Celkově bylo ale opravdu z čeho vybírat, všichni jsme si vzájemně pomáhali a podporovali jsme se.

Co nám tedy tato výzva nakonec přinesla? V první řadě – účesy. Spoustu nových účesů a radost ze společného motání. Já osobně jsem se jich také několik naučila, ačkoliv jsem se druhého týdne challenge prakticky nezúčastnila z důvodu nemoci. A co se týče pomoci od stálého hrabání se ve vlasech, zjistila jsem, že je jedno, co na hlavě mám. V konečném důsledku bych si na hlavu nejspíš makala, i kdybych měla pleš. A co váš názor? Pokud jste se zúčastnili, co vám tato akce přinesla? Pokud ne, chtěli byste? Mělo by tu být více takových nápadů? Myslíte, že dělat takovéto výzvy je ve skupině lepší?

Účesy některých našich členek:

 hairup2  meadow  harik

 

 

 

 

 hairup1  z_tocenych_snecku  dutch_braid  

 

  (C) Dlouhevlasy.cz, Annyssek, 2015. Publikování části nebo celku na jiných webech je přísně zakázáno, možné POUZE na základě písemného souhlasu dlouhevlasy.cz ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny )

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (5)add
...
napsal Nicole , květen 19, 2015
Já ty vlasy nechala růst, aby byly dlouhé. Tak mi přijde paradoxní, že bych je teď chtěla schovávat do drdolu. Takže já bych do takové výzvy asi nešla. Ale na druhou stranu, možná bych díky tomu vyzrála na svoje volšový ruce a konečně na hlavě umotala něco jiného než nautilus. smilies/grin.gif
...
napsal Harik , květen 20, 2015
Byla to super prevence na stříhací nápady. smilies/wink.gif Ten pocit jít spát s rozpuštěnýma a konečně je cítit na krku a na zádech mě utvrdil, že mám dlouhé ráda. Navíc sem se odhodlala dělat něco s pírkama, do té doby mi to nedrželo, ale je to hlavně o praxi.
...
napsal Hawkey , květen 21, 2015
Hlavně bylo super dívat se, co všechno zúčastněné dámy vymyslely, leckteré výtvory byly opravdu obdivuhodné. A jestli se pamatuju, bylo to postavené i tak, jestli si okolí všimne a nějak zareaguje na tu změnu, což může být taky zajímavá zpětná vazba. Mně se vždycky moc líbí, jak lidem padá pusa dolů, když si někdy dlouhovlasá osoba ten drdol rozpustí, to považuju za nejlepší ohromující efekt z dlouhých vlasů, kterého se osobně hned tak nedočkám :-).
...
napsal seelya , květen 21, 2015
ja som na účesy ľavá, takže som sa aktívne nezapojila, ale tie účesy boli fakt krásne, klobúk dolu (dokonca som sa odhodlala jeden aj vyskúšať, ale vo finálnej fáze, po polhodine roboty, som zistila, že na neho mám až príliš prerastené vlasy, takže výsledok bol dosť biedny - škoda, lebo originálna verzia účesu vyzerala nádherne)
...
napsal Karlí , květen 22, 2015
Mně se to velmi líbilo a sledovala jsem dění celé akce. Nepřipojila jsem se, jelikož březen - za kamna vlezem - nosím ještě kulicha smilies/grin.gif Ale dala jsem si to vlákno do oblíbenýchpro inspiraci, jelikož mívám drdolové období vždy v létě, když je mi v rozpuštěných vlasech vedro a chci si nechat ovívat krk smilies/grin.gif
Mě se děsně moc líbí ten drdol, co je zde v článku vlevo dole.

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Pondělí, 18 květen 2015 )
 
Další >