Měsíc a vlasy? Možná.

arrow PÉČE arrow 20 kroků pro extradlouhé vlasy
20 kroků pro extradlouhé vlasy E-mail
Napsal Mišena (překlad), Slunovláska (úprava)   
Úterý, 18 listopad 2008

Mít dlouhé, krásné a zdravé vlasy není tak obtížné. Nevyžaduje to drahé přípravky, neustálé návštěvy kadeřníka, ani polykání hrstí drahých vitamínů. Chce to jen vzít rozum do hrsti a obrnit se trpělivostí. Rady ohledně pěstování extra dlouhých vlasů- myslí se do pasu, k bokům a dále – nejsou ani tak záležitostí toho, co dělat, jako spíše toho, co nedělat…Pokud jste se pro dlouhé vlasy rozhodli, právě pro vás je určeno následujících 20 rad.

Admin: Dnes vám přinášíme veskrze kolektivní článek. Poprvé se objevil na jedné americké komunitě, pak ho Mišena zlehka přeložila do našeho vlákna a nakonec se ho redakčně a editorsky ujala Slunováska (kterou tímto vítám mezi článkové autory!) A jak Slunovláska píše, "opakování je matka moudrosti!", a proto se pojďme na těch 20 tipů hned podívat. 

Ještě než přejdeme k obecným doporučením, je dobré si uvědomit, že každý z nás je neopakovatelnou individualitou. Každý  má svou hranici délky, typ vlasů, nese si zkrátka sebou svou genetickou výbavu, se kterou nemůže nic dělat. Stejně tak je dobré, ještě než s pěstěním začneme, zamyslet se nad problémy, které s našimi vlasy souvisejí. Zda příliš nepadají, nejsou-li extrémně suché, či jinak nemocné. Tyto signály ukazují na zdravotní komplikace, který vyžadují pomoc a radu zkušeného lékaře a nevyřeší je ani následující rady.

 

1.    První krok je zároveň tím nejtěžším. Je nutné začínat se zdravými vlasy. Je potřeba ustřihnout každý centimetr poškozených vlasů. A od té chvíle je třeba také změnit chování -a začít s vlasy zacházet velmi jemně. Než dorostou až do pasu, mohou mít až šest let a všechna traumata, která během té doby utrpí, se na nich podepíší.

2.    Vlasy je třeba často zastřihovat. Poškození konečku postupuje dále a nelze tomu nijak zabránit. Jestliže chcete svou vysněnou délku jen udržet, stříhejte každý měsíc asi centimetr, to je průměrný měsíční přírůstek. Pokud si vlasy pěstujete, zastřihujte jeden centimetr jednou za tři až čtyři měsíce. Je také možné stříhat si roztřepené konečky sám při dobrém světle ostrými nůžkami, pak je možné i oddálit pravidelné zastřihování.  Poškozené vlasy nerostou, navíc se lámou a jejich poškození se časem zvětší.

3.    Pokud nemáte někoho, komu byste skutečně věřili, najděte si kadeřnický salón, který se zabývá dlouhými vlasy, nebo alespoň zde mají dlouhovlasého specialistu. Pro běžná kadeřnictví totiž nejste zajímaví. Chodíte tam jen zřídka a „nesype“ jim to tolik, jako byste měli vlasy krátké. Jestliže vás ten, za kým jste přišli kvůli zastřižení konečků, začne přesvědčovat o tom, že byste si měli nechat své dlouhé zdravé vlasy ustřihnout, běžte pryč, ať už jde o přítele, kadeřníka, či člena rodiny. Zdvořile se přitom usmívejte a nic nevysvětlujte, ignorujte jej. Rozhodně nejste příliš staří, hubení, malí, velcí, či šediví na to, abyste mohli mít dlouhé vlasy!

4.    Vyhýbejte se přístrojům. Žádné sušení, kulma, zvláště pak žehlení. Pokud už nutně musíte vlasy foukat či sušit, dělejte to minimálně. Pokud musíte používat kulmu, zkuste ji raději vyměnit za měkké natáčky. Jestliže ale trváte na používání natáček, kulmy,či  žehličky, denně, zapomeňte na dlouhé zdravé vlasy.

5.    Nepoužívejte těžkou chemii na vlasy. Rozhodně ne trvalou a žádný peroxid.
Používejte vždy barvy bez peroxidu, nebo hennu. Ani henna však není pro vás dobrá, máte- li suché vlasy. Ale pozor, barva s minimálním obsahem peroxidu je sice snesitelnější, ale budete-li ji používat znovu a znovu opakovaně, na kvalitě vašich vlasů se to podepíše. Trvalá či chemické rovnání působí destruktivně na vnitřní strukturu vašich vlasů,  vyhýbejte se jim.

6.    Pozor na chlór a slanou vodu. Jestliže jdete plavat jednou za čas, umyjte hned po koupání vlasy šamponem. A pokud jste navíc světlovlasí, pozor na zelený nádech, který by mohl chlór způsobit, volte podle toho speciální šampon. Chodíte-li plavat často, investujte do dobré koupací čepice a nezapomeňte na kondicionér. Vlasy chraňte i před sluncem – speciálními kondicionéry s ochranou proti slunečním paprskům, nebo kloboukem a šálou.

7.    Opatrně volte vlasovou bižuterii. Vyhýbejte se kovu, bude vám trhat vlasy při vyndávání. Pozor také na ostré okraje a spoje i u plastických hřebenů.

8.    Ani gumička, či spona by neměly být příliš těsné, žádné extrémně utažené drdoly. Opakované silné tahání vlasů obyčejně končí lysinami.

9.    Vyhněte se dietě. Pokud omezíte, či vyřadíte tuk z potravy, budou vaše vlasy (i tělo) trpět. Pokud chcete snížit kalorie, začněte užívat multivitamíny, abyste měli jistotu, že vaše tělo i vlasy dostanou to, co potřebují.

10.    Buďte velmi opatrní, když jsou vaše vlasy mokré. Netřete je ručníkem, jen je jemně stiskněte a setřete po celé délce. Můžete použít i turban.  Nikdy nečešte mokré vlasy. Pokud tak činíte, používejte hřeben se širokými hladkými zuby. Nejlepší je ale vyhnout se česání mokrých vlasů úplně.

11.    Opatrně vlasy upravujte. Pokud používáte kartáč, používejte přírodní s kančími štětinami. Při velmi hustých vlasech kančí štětiny neproniknou dovnitř, je dobré použít dřevěný hřeben. Hřeben by měl být vždy takový, který  má daleko posazené a hladké zuby. Česání začínejte vždy u konečků. Vlasy nikdy netupírujte, to brzy zničí i ty nejzdravější vlasy.

12.    Rozčešte vlasy před mytím. Odstraníte zacuchané a vypadlé vlasy, nebudou se potom uvolňovat při šamponování a ucpávat odpad.

13.    Dejte vlasům občas volno a nechte je pořádně zmastit. Ten den máte povolení být leniví, co víc byste si mohli přát… Užijte si tak třeba celý víkend v posteli. Popíjejte maté, jezte čokoládu, jahody. Vytvoří se vám na vlasech báječný přírodní maz a ten pak kančákem rozčešte po celé délce.

14.    Při mytí nevrstvěte nikdy vlasy na hlavě, zbytečně se uzlují. Naneste šampon ke  kořínkům, napěňte ho a jemně rozetřete až ke konečkům. K šamponu můžete přidat i trochu vody, nebo vlasy lehce a rychle vsunout pod sprchu, abyste měli jistotu, že se pěna dostala opravdu všude.

15.    Pokud myjete vlasy často, nebo máte velmi suché vlasy, můžete příležitostně šampon vyměnit za kondicionér a mýt jenom jím. Pokud vlasy nejsou příliš špinavé, ušetříte jejich zbytečné odmašťování rozpouštědly ze šamponů.

16.    Je dobré oplachovat vlasy ve studené vodě. Uděláte dobře pokožce a vlasy budou velmi lesklé. Můžete to udělat i ve sprše, prospěje to i vašemu tělu…

17.    Jestliže máte vlasy obzvláště hrubé, extrémně kudrnaté, nebo poškozené (a odmítáte je ustřihnout), používejte oplachový či bezoplachový kondicionér nebo oba dohromady.

18.    Seznamte se s různými vlasovými přípravky a vyberte si takový, který svým složením nejvíce prospívá vašemu typu vlasů. Chemické šampony by se neměly používat dlouhodobě, zvláště ty, které obsahují složky označené na obalu koncovkou –„ cone“. Jedná se o silikonový derivát, na něhož můžeme být citliví. Vybírejte raději šampony s přírodními přísadami, jsou k dostání v prodejnách zdravé výživy. Co vlasům škodí nejvíce, je výběr účesu podle „žhavého trendu“. Často takový účes vyžaduje brutální zásahy a kosmetické přípravky, jimiž chcete dosáhnout být za každou cenu „in“, aniž byste se ohlíželi  na svůj typ vlasů.

19.    Nejméně jednou za měsíc, pokud máte velmi suché či poškozené vlasy, jednou týdně, dopřejte vlasům teplý olejový zábal.

20.    Minimalizujte tření vlasů . Nespěte s rozpuštěními vlasy, dobrý je saténový povlak na polštář. Pokud už máte velmi dlouhé vlasy, pozor při denním provozu na to, abyste je nepřivřeli do okna auta, dveří, abyste je nepřisedli. Všechny tyto nehody vlasy poškozují. Chraňte je tím, že je v běžném provozu nosíte stažené, či v drdolu. Vyhýbejte se i tření o oděvy. Nevěřte, že existují zázračné kosmetické přípravky, které si s každým poškozením vědí rady, jediný skutečný způsob, jak spravit poškozený vlas je : ustřihnout ho.

(C) Dlouhevlasy.cz, 2008.  Další publikování není povoleno. No text or image reproduction without permission. Přispějte i vy svým článkem - jak na to a co za to se dočtete zde :) 
Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (64)add
...
napsal esi , listopad 18, 2008
To je moc pekny claneksmilies/smiley.gif
...
napsal Klarusa , listopad 18, 2008
Já tedy nevím, ale s docela dost věcmi nesouhlasím. Jednak mi veškeré ty rady připadají jako docela buzerace, tohle všechno dodržovat, tak nedělám nic jiného než pečuju o vlasy, navíc spoustu věcí dělám úplně jinak... smilies/grin.gif Neosuhlasím zejména s body 1, 2, 10, 11 a 20 (tam zejména, kurnik to bych vůbec nemohla normálně existovat). A nevím, proč se tam pořád opakuje ta nutnost zastřihování: jednak časté stříhání = u pomaleji rostoucích vlasů nulový přírůstek, takže se délky nedopracujete nikdy, navíc neplatí, že za každou cenu nutno poškozený vlas stříhat. To jsem dělala celá léta, pořád jsemměla trauma z roztřepených vlasů a zlepšení nikde. Když jsem se na to vykašlala, začala míň stříhat a používat různé oleje, vlasy poporostly a kvalitaivně šly myslím taky nahoru.

Tedy doufám, že se autorky neurazí, jen můj postoj, podle mého jsou ty rady opravdu příliš direktivní
smilies/wink.gif
...
napsal Nicole , listopad 18, 2008
Já myslím, že to je moc fajn shrnutí. Nově příchozím to naopak ušetří spoustu hledání a taky opakovaného vyptávání.
Ovšem to neustálé zástřihování mi taky připadá nesmyslné. Já to dělat takhle, tak brzy skončím u hlavy.
...
napsal Aha , listopad 18, 2008
To zastrihovani podle mne je dulezite. Vetsine lidi se konecky trepi a je hodne tezke odargumentovat, proc by roztrepeny konecek nemel vlasu skodit... Takze to loveni roztrepenych konecku a jejich masakrovani (v anglictine pro to dokonce maji termin "dusting") se mi jevi jako v zasade zadouci...

... jo a taky nikdo nerika, ze mate polozit co zrovna mate v ruce a zacit resit vsechny body 1 az 20 smilies/smiley.gif)
...
napsal Klarusa , listopad 18, 2008
Aha, s tím zastřihováním mluvíš z vlastní zkušenosti? Protože já ano. A jediný výsledek neustálého zastřihování roztřepených konečků byl ten, že se třepily pořád, zato v kratších delkách a vlasový přírůstek nic... smilies/tongue.gif Takže minimálně pro mě je to silně nežádoucí... smilies/grin.gif A protože tohle se hustí dlouhovláskám do hlavy docela často, chtěla jsem poukázat na to, že ne u všech to musí mít jednoznačně pozitivní přínos a je dobré zkusit i něco jiného. Protože já jsem se s tím svého času opravdu docela trápila a zbytečně, šlo to i bez stříhání smilies/wink.gif
...
napsal Sidonie , listopad 18, 2008
Pěkný článek. První odstavec se mi moc líbí, protože to pořád opakuju a nikdo neslyší.
Ale souhlasím s Klarus s tím stříháním.
Na slané vodě a sluníčku nevidím nic špatného pro vlasy. Ale to je pouze moje zkušenost. Nejvíc mě dostal bod 20 - na vlasech sedím skoro pořád, do dveří auta je občas taky přivřu a zásadně spím s rozpuštěnými vlasy, protože jinak to opravdu nejde. smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif Takže je vlastně zázrak, že ještě nějaké mám. smilies/cheesy.gif
...
napsal Aha , listopad 18, 2008
S konecky mam velkou zprostredkovanou zkusenost smilies/wink.gif) Pokud se vlas trepi znova rychleji, nez jaka je rychlost trepeni se uz roztrepeneho vlasu "smerem vzhuru", pak je asi logicke to nechat i nejakou dobu nezastrizene.

Jinak ten rozkazovaci zpusob u tech jednotlivych bodu bych bral s rezervou.... je to takova rekneme popularni magazinova forma smilies/smiley.gif
...
napsal Aha , listopad 18, 2008
Slaná voda- vím opět z vlastní zprostředkované zkušenosti, že "normálně disponovaným" vlasům (tzn. Sid ty už nečti dál) škodí hodně...


...
napsal Klarusa , listopad 18, 2008
Teď nevím, jestli jsem to s tím třepením popsala úplně správně (anebo špatně chápu, co napsal Aha...), ale myslela jsem tím situaci, kdy jsou roztřepené vlasy, tak OK, zastřihnou se. Jenže to nadlouho nepomůže a třepí se znovu, akorát tentokrát už "výše", protože jsou po ostříhání kratší. Tak se zase stříhnou a tak dokolečka dokola a ve finále nejsou extradlouhé, ale mnohem kratší. Na to bych si dala fakt velký pozor. Podle mě, pokud chce někdo dlouhé vlasy a třepí se mu, je lepší snažit se je dávat dohromady co nejvíc pomocí různých zábalů, masek atd. Stříhat jen to nejnutnější a nepříliš často smilies/wink.gif
Jinak se ztotožňuji s tím, co psala Sid, asi jsem taky takový zázrak... smilies/grin.gif
...
napsal hankabar , listopad 18, 2008
Řekla bych, že je to moc dobrý a šikovný článek, děvčata, díky za něj! Jak už je hore psáno - každý jsme jiný =) každá/ý nejlíp víme, jestli jít k holičce po 3 měsících, i když po roztřepených vláscích není ani vidu. Každý ať si z toho pobere to pro sebe potřebné smilies/wink.gif
...
napsal Nicole , listopad 18, 2008
"Dusting" dělám často. Sedím u televize s nůžtičkama na nehty a ušmikávám trčící konečkové "mrtvolky". Ale zarovnávat celou délku, to dělám jen asi 3x ročně. Takže v článku to asi budou mít "po americku". Protože kdybych co měsíc šmikla centimetr odspoda, jsem za chvíli na skalpu.

Ale ostatní pravidla mi připadají rozumná. Ne, že by mě někdo donutil spát jinak než volně a rozpuštěně a stejně tak chodit ... smilies/grin.gif
...
napsal Kathory , listopad 18, 2008
Tak já moc nesouhlasím s tím začátkem, ale jak bylo dál psané - přeci jen tyhle věci jsou silně individuální. Tak je jasné, že si třeba Sid nebo Káťa budou myslet, že co se týče péče, tak je to nenáročné :-) Kdybych na vlasy neplácala ty hromady masek, olejíčků, nemyla je bezsilikonovými šampony a vůbec se nesnažila je co njméně poškozovat fénováním atp. asi by se se mnou velice brzy rozloučily. Důkazem byl můj stav předtím než jsm přišla sem, to jsem se sice vlasy neřešila, a proto vypadaly úplně otřesně. Takže já bych bez toho matlání a patlání být rozhodně nemohla :-)

A v tom zastřihávání souhlasím s Klarusou a Sid. Opět vlastní zkušenost. Když střihnu roztřepený vlas, začne se za chvíli třepat v místě střihnutí, tak ho zas střihnu a tak furt dokola, ažj e výsledná délka v záporných hodnotách. Neříkám, že jak vlasy vypadají spíš jak rousy, tam se raz za čas opravdu musí zastřihost. Ale prostě mi to přijde často, to za 3, 4 měsíce. To, že si najdu pár roztřepených konců přece neznamená, že se budu hned stříhat.

Ale jinak hezký článek :-)
...
napsal slunovláska , listopad 18, 2008

...jak už bylo řečeno, každý jsme individualita, každá jsme jiná...
... ono se asi těžko hledá univerzálně platný recept pro všechny....vždycky je to jen přiblížení se k nekonečnu... možná by nám o tom skutečný autor řekl více... (já jsem se stala jen jeho českou hlasnou troubou ...)

...
napsal ilona , listopad 18, 2008
Dobrý článek!!!!
Taky musím pravidelně zastřihovat, vlasy se mi třepí a z roztřepeného vlasu uniká vlhkost, takže vlas by byl ve finale určitě hnusný už od kořínku smilies/grin.gif
Chlorovaná voda - to je přímo mor na moje vlasy, proto ani nechodím do lázní ( voda v rybníku takovou paseku nenadělá).
Nefenuji - byly doby, kdy jsem měla vlasy krátké,s bídou po ramena, fenovala jsem je 2x týdně a vlasy se mi třepily přímo brutálně.
Ale ten maz - bod 13 - to bych nevydržela - leda bych byla v nějaké agonii či umělém spánku smilies/cheesy.gif
...
napsal luminka , listopad 18, 2008
Když si někdo ustřihne vlas a on se třepí dál, tak mi připadá, že to bude špatnými nůžkami. Pak někdo má ještě třeba takové vlasy, které když narazí na límec nebo ramena, tak se ničí. Nechá je ustříhnout a ony zase dorostou na tu kritickou délku, v takovém případě je asi lepší vydržet nestříhat.
...
napsal Lilith.2 , listopad 18, 2008
pěkný článek smilies/wink.gif smilies/smiley.gif
...
napsal Aha , listopad 18, 2008
To o tech nuzkach je to pravda. TO by chtelo clanek jak sul, lidi si spoustu problemu zpusobuji uz jen nuzkami....
...
napsal Poppaea , listopad 19, 2008
Samozřejmě všechny ty rady člověk musí brát s rezervou a hlavně s ohledem na svoje vlastní zkušenosti. Jinak pokud jde o slanou vodu, nikdy mi vlasy nepadaly tak málo jako když jsem se denně koupala v moři.
...
napsal Klarusa , listopad 19, 2008
S těmi nůžkami nevím, u mně třeba se to třepení neprojevilo bezprostředně po ostříhání, to jsou vždycky fajn, ale po čase, jenomže ty vlasy mi nerostou zase tak rychle, takže se to pak objevilo v té kratší délce... smilies/undecided.gif Prostě někdo jako já, když chce mít fakt dlouhé vlasy, nemůže sahat po nůžkách při každém roztřepeném vlásku
smilies/grin.gif
...
napsal wensdy , listopad 19, 2008
Článek je moc pěkný. A k debatě o nůžkách: už jako malé mi mamka řekla, že vlasy se stříhají nůžkami ostrími a pro tento účel určenými. mamka nás stříhala sama, měla na to nůžky a ty byly zamčené, na nic jiného se nesměli použít. Jinak to nadělá víc škody než užitku...
...
napsal petpis , listopad 19, 2008
Hezký článek, ale za největší pozitivum pro mě beru tyhle vaše komentáře a zkušenosti. Já momentálně s vlásky děsně bojuju a co jsem registrovaná na DV, tak jsem na vlasy ani nešáhla, myslím tím stříhání, chemie či žehlení, ale jak rostou, a připadá mi, že rostou děsně rychle, mám i větší a větší pocit, že je mám nezdravé, občas období padání a pod. útrapy. Takže teď nevím, zda stříhat a nebo nestříhat a zastřihnout až při nějaký delší dýlce .... hmmmm, teď babo raď
...
napsal A.d.é.l. , listopad 20, 2008
No... Já taky ne - nesouhlasím, ale spousty bodů tady mám jinak. Každému sedne něco jinýho a každej má prostě jiný vlasy...
...
napsal Čírina , listopad 20, 2008
tak moje zkušenost je, že stříhání není tak nutné, ale co skutečně dělá paseku zvláště na jemných vlasech (ne na "držajkách" které vydrží opakovaný peroxid a paní je má po kolena smilies/cheesy.gif)je mechanické poškození - hrubé rozčesávání, ostré hrany na hřebenu a sponách, česání za mokra, knocení při rozpuštěných vlasech a následné hrubé rozčesávání... Tímhle poznamenané vlasy jsem měla v šestnácti, a lámaly se mi tak, že jsem po každém česání měla kolem sebe "nastláno" ulomených konců.
...
napsal Dana , listopad 20, 2008
Líbí se mi bod 13, rozhodla jsem se, že chci pro své vlasy to nejlepší a jdu si koupit čokoládu a jahody smilies/grin.gif
Jinak článek hezky shrnuje taková ta základní pravidla, háček je v tom, že během různých diskuzí se tady už mockrát ukázalo, že pro spoustu lidí to neplatí. Např. česání za mokra - docela dost lidí se ve fóru vyjádřilo, že je to blbost, za mokra se jim češe líp a vědí, jak to udělat, aby si vlasy neničili. Takže tenhle článek bych brala jako dobrý základ, ale vždycky je dobré zjistit, jestli je zrovna tohle pravidlo pro mě to pravé.
...
napsal skarma007 , listopad 20, 2008
ještě bych podotkla, že velmi důležité jsou vitamííny, abychom mohli mít zdravý vlasy, to se pak nemusí tak často stříhat smilies/wink.gif
...
napsal Kathory , listopad 20, 2008
A já si zas myslím, že brát vitaminy je blbost... Všechny jsou přijmuty z potravy a to, co se bere navíc, není pro tělo moc dobré (jiné to je při poruchách). Navíc vitaminy vlasy vyživí jen cca 10 cm do délky, nebo jak se psalo, na ty další decimetry (a metry) už to vliv nemá. (Samozřejmě ale můžou tím míň padat), ale kvalita od kořínku po konečky se nezlepší na základě brání doplňků stravy, které jsou spíš business...
...
napsal Dana , listopad 21, 2008
Kath, souhlas, braní vitamínů v tabletkách mi přijde zbytečné.
...
napsal Cris , listopad 22, 2008
Jak to tak čtu, tak si říkám že bych měla být ale převelice vděčná, že mi s mým přístupem narostly vlasy "alespoň" do pasu - teď už pár cm pod pás. Vlasy nosím ponejvíce rozpuštěné, stejně tak s nimi i spím, češu je mokré, často s nimi lezu do bazénu, studená voda na hlavu to by byl můj poslední životní počin, dlouhodobě jsem je vystavovala chemickým barvám, oněm zmíněným peroxidům a navíc je teď ani nestříhám a kupodivu rostou víc než dřív. Asi mám vlasy trvanlivější, ještě že tak. Největší výhrady mám ale k bodu 1 a 2. Odstřihnout třeba půl metru vlasů proto aby člověk začal s čistým štítem mi přijde kontraproduktivní - než se do toho půl metru zase doplazí budou mít taky leccos za sebou a netroufla bych si tvrdit, že na nich po dobu v průměru plus minus čtyř let nebudu páchat žádné ohavnosti. A k těm konečkům, výrazně se mi osvědčil vlasový nárazník, čili nestříhnuté konečky - kdo chce délku nemůže každý měsíc ušlechtile ustřihnout vše co mu od minulého stříhnutí narostlo. A to si dovolím potvrdit vlastní zkušeností, protože jsem dlouhou dobu dbala na pravidelné zdravotní zastřihování, byť o pididélku, a vlasy stagnovaly. Od chvíle co jsem se na to, rostou a neprotestují. Čili radši si vyberu trošku zaběhnutý konečky s pocitem, že vlasy skutečně a viditelně rostou. Prosím nekamenovat, nebo aspoň ne do hlavy. Nechci skončit jako troll.
...
napsal Webgirl , listopad 22, 2008
Nejsem teda nějaká odbornice, ale ze svý zkušenosti musim říct, že moje vlasy, i když jsou občas někde roztřepený, tak rostou...
...
napsal Valkira , listopad 23, 2008
Zastřihávání konečků vidím jako hodně důležité. Jednak po estetické stránce... prostě se mi nelíbí a líbit nebude, když každý vlas je jinak dlouhý a na koncích extra dlouhé myší ocásky. Líbí se mi to zarovnané a co nejméně ztenčená hustota. A druhak i po stránce kvality vlasu. Jednou roztřepený koneček nic nezacelí... a třepení pokračuje po vlasu vzhůru. Jediná šance se toho zbavit je ustřihnout. A proč se po ustřižení třepí déle a více? Protože spousta lidí tady to pižlá tupýma manikurníma nůžtičkama. Se podívejte pod mikroskop co s vlasem udělá střižení, nebo spíš užužlání tupýma nůžkama? Vlas se na konci potrhá a celkem pochopitelně se zas začne třepit. Takže konečky zastřihovat, ale pořádnýma ostrýma kadeřnickýma nůžkama. Pak je konec vlasu hladce a rovně jakoby uťatý a nic se netřepí. Hovořím nejen z vlastní zkušenosti vlasové, ale co jsem viděla i na fotkách z mikroskopů.
...
napsal Valkira , listopad 23, 2008
Kath a Dana
Ano, jistě... všichni jíme tak skvěle zdravou a vyváženou stravu, neužíváme nikdy žádné léky, nemáme zlozyky... takže nepotřebujeme svoje tělo ládovat nějakými vitamíny a dalšími látkami v tabletkách... (tohle byla ironie)
...
napsal Kathory , listopad 23, 2008
Valkira:
Tak zas jsem ale napsala, že při nedostatku nějakého vitaminu či minerálu jsou tyhle doplňky na místě, ale pro mě je to prostě business - třeba Centrum je dle mého naprosto neúčinný. Nejsou potraba tablety - VSE je v jidle. Proste místo kupování zinku a selenu v lékárně, stačí jíst ryby a dýňová semínka... Atd.
...
napsal Kathory , listopad 23, 2008
Hele, mě to zajímá s těma nůžkama. To fakt musím mít ty předražené kadeřnické nůžky? Jako odmítám dávat několik stovek (a to jsou ty levné) jen za nůžky (ke kadeřnici nejdu ani za milion).
...
napsal Aha , listopad 23, 2008
Kath, my tu mame jen na konecky specialni nuzky, na nic jinyho se nepouzivaji... a jo, jsou to nejake kadernicke
...
napsal Kathory , listopad 23, 2008
To nestačí obyčejné, jen aby byly pořádně ostré a na nic jiného než na konce se nepoužívaly?
...
napsal wensdy , listopad 23, 2008
Kath já nevím, ale mamka si také koupila kadeřnické. Nůžky na papír bych nerisvola...
...
napsal Nicole , listopad 23, 2008
S nůžkami souhlasím. Mám kadeřnické Tweezerman, cena asi 500,- Ale je to rodinná investice. Stříhám tím doma všechny, plus zájemce z řad přátel atd. Jednak se s nimi mnohem lépe pracuje a jednak je vlas skutečně čistě ustřižen.
...
napsal janullla , listopad 23, 2008
skvely clanok, pretoze je v nom zahrnute vsetko najdolezitejsie ako sa o vlasy postarat, aby sa nenicili a boli stale zdrave a krasne. suhlasim so vsetkymi bodmi. tie prve 2 body su urcite myslene v dobrom. samozrejme raz za cas sa objavi rozstiepeny vlas, ale netreba preto strihat hned vsetky vlasy o niekolko cm. ak ma vsak niekto moc znicene vlasy na celej spodnej dlzke vlasov a je ich dost, tak sa neda nic robit iba si ich dat podstrihnut. mam to stastie, ze mne vlasky rastu dost rychlo a prvy rok po tom ako som si nechala narast z kratkych vlasov som ich vobec nestrihala. bolo to vsak vidiet a ak chce niekto naozaj dlhe vlasy za nejaky rok alebo rok a pol tak sa to da vydrzat. po tomto obdobi je vsak dobre interval medzi strihaniami skracovat a podstrihovat si ich podla potreby a poskodenia. myslim si, ze kazdemu sa vlasky poskodzuju individualne a ja patrim medzi tych, ktorym sa nenicia. mozno je to tym, ze ich nemam moc dlhe a preto nie su tak nachylne na poskodenie. ale snazim sa o ne starat a ten interval 4 mesiace sa mi zda celkom realny. som zastanca zdravych vlasov a ked by mali byt moc poskodene tak ich budem mat radsej kratsie, pretoze to vyzera ovela krajsie a pestovanejsie. a samozrejme konceky treba zastrihovat kvalitnymi kadernickymi noznicami, pretoze su na to specialne vyvinute. ja si vlasky chodim zastrihovat kadernicke a som spokojna.
...
napsal hankabar , listopad 24, 2008
ad kadeřnické nůžky - taky mám doma jedny za 650,- jsou úžasné, něco úplně jiného než nůžky na papír. kdo měl možnost porovnat je hezky v ruce, tak pochopí. Ty kadeřnické stříhají tak pěkně, rozdíl v tom určitě je!
...
napsal Aha , listopad 25, 2008
Každopádně gratuluju autorkám, tento článek je zatím bezkonkurenčně nejkomentovanější v naší historii smilies/smiley.gif
...
napsal Tereza , listopad 26, 2008
Původně jsem reagovat nechtěla, ale nedá mi to smilies/cool.gif.
Mnoho z rad uvedených v článku považuju za kontraproduktivní. Když jsem se snažila po příchodu na tohle fórum stejné a velmi podobné rady dodržovat (nečesat mokré, přírodní šampony, kartáč s přírodními štětinami, oleje, nespat s rozpuštěnými vlasy), skončilo to neslavně: suché, krepaté, zaknocené a zacuchané, potrhané, lámavé, bez lesku, neupravitelné vlasy.
Co se týče stříhání, pro mne je to jasné. Vydržet a nestříhat - trpělivost růže přináší.
...
napsal Gaia , listopad 27, 2008
Tak já jsem asi extraexot.Dělám všechno špatně a vlasy se mi nikdy netřepily(pravda-nejdelší jsem měla "jen" do půli zad).Jinak třeba u moře jsem vždycky měla jak vlasy tak nehty nejhezčí.
Používám chemické šampony,vlasy jsem až do nedávna foukala každý den,tak asi 2 roky se barvim,(snažím se vybírat bez peroxidu),pro mě je přijatelnější se nabarvit než nechat počínající šediny, já totiž nešedivím,ale bělím,takže v tmavých vlasech ty bílé strašně svítí,i když jich je zatím jen pár.Rozčesávám je za mokra po kondicionéru,a to řídkým hřebenem,kdybych čekala až uschou,tak by mi něšly rozčesat a,kdyby se to podařilo,tak bych měla místo vlnitých vlasů na hlavě krepatý chemlonový afro.A vlasy se pořád tvářej zdravě a leskle. Mám štěstí,že moje nejlepší kamarádka je hodně šikovná kadeřnice a je odivovatelka dlouhých vlasů.Vždycky mě ostříhala tak jak jsem chtěla, a kdybych jí řekla jen o půl cenťáku,tak by ustříhla jen tolik, dokonce mi v minulosti párkrát sřtíhání o velkej kus rozmluvila,že s takovejma zdravejma vlasama stojí za to mít dlouhý. S kratšíma jsem k ní chodila tak jednou za měsíc a půl, s delšíma, tak jednou za 4 měsíce.A roztřepený konce fakt neznám.Ale i tak díky za DV,jsem ráda,že jsem Vás našla,a že jste mi byli inspirací,abych se neostříhala,když jsem byla vzteklá,že nedrží tolik vlnitý. Jsem tu teprv asi týden, zkouším nefoukat a taky polopřírodní šampon(musim opatrně,vzhledem k alergii a citlivosti pokožky hlavy),ale zatím jsem naprosto spokojená.
...
napsal katka.pastorkova , prosinec 24, 2008
Zastřihávání... provádím. Do kadeřnictví vlezu jednou za rok a občas nestihnu ani to - ale vlasům zástřih dělá dobře. Myslím, že radši méně často a víc, než každý měsíc či dva o kousíček.
Hodně se dvojící vlasy jsem mívala v době, kdy ještě frčelo mikrovlákno, syntetické pleteniny apod. Teď jsem jaksi vnitřně naladěná na "bavlněný fanatismus" - a štěpení konečků (a z veliké části i lupy) mne už netrápí. I když zastřihávám tak málo. Dáváme si všichni bacha na hřebínky, ale myslím, že učesat se špatným hřebínkem napáchá méně škody než si obléci něco s "ostrým" límečkem smilies/cool.gif a hoblovat o něj vlasy půl dne.
Před lety jsem si potmě sundala šálu tahem kolem hlavy ... a rej modrých hvězdiček mne dostatečně názorně upozornil na svinstvo jménem elektrostatický náboj, tak už i šátky nosím co nejvíce přírodní. Chvála obchodům s indickým, indonézským a dalším zbožím těchto "textilně-inteligentních národů"!!! smilies/grin.gif
...
napsal Rafkette , leden 30, 2009
AHOJDA AHOJDA smilies/smiley.gif článek byl pěkný, ale dost mě postrašil smilies/undecided.gif chci si totiž nechat narůst dlouhé vlasy, ale nepůjde to, pokud nebudu používat přípravky na vlasy, esenciální oleje atd. Hlavně já mám vlnité vlasy a když to roste , tak to vypadá úděsně, musim si je proto žehlit. Myslíte že to pujde, když tam píší, jak to ničí vlasy ? Slyšela jsem, že existují i přípravky na žehlení vlasů, aby se neničily, ale já jim moc nevěřím smilies/undecided.gif nemáte něaká zkušenosti ? Mooocinky vám děkuji
PS: super stránky smilies/grin.gif smilies/cheesy.gif
...
napsal ivík , srpen 08, 2009
podobně to dělám ale nerostou!jestli mi samozřejmě neroste slepost
...
napsal martulicek , prosinec 06, 2009
me teda to zastrihovani kazdej mesic o necelej cm pomohlo a vlasy narostly rychle, pak sem prestala, casem se ty konce ulamaly a vlasy nerostly, takze zase zacnu zastihovat aby narostl

...
napsal yourcandy , prosinec 19, 2009
Ahojky vespolek :-)
podle mě je pro každého vhodné něco jiného.Momentálně mi vlasy dorůstají do pasu.Já mám tchýni kadeřnici a ta mě každý druhý měsíc zastříhala konečky , protože "to vlasy potřebují" a já byla neštastná,že co mi narostlo,tak ustřihla,byt v dobré víře.Vlasy jsem měla kratší a kratší....potom kamarádka říká..hele Jani, ty jsi měla tak krásný dlouhý vlasy, proč si je zase nenecháš narust ? No , tak jsem se zasekla a rok ! jsem si je nenechala zastřihnout ani o 1 cm.Vlasy zázračně začaly rust jako blázen,dneska jsou do pasu,konečně jsem si je nechala zastříhnout o pidi kousek a jsem spokojená.Vlasy se netřepí , mám je jako žíně, husté a dlouhé blond- a to každý měsíc mě tchýně barví téměř na platinu.Během 4 let jsem byla dvakrát těhotná a tchýně mě chtěla ostříhat na mikádo,že to bude pohodlnějčí a vlasy mi po porodu začnou padat...nic takového se nestalo...vlasy drží...prostě na nikoho nedejte a řidte se co vám vyhovuje...Já veškerou péči co vlasum dávám je kvalitní šampon a kondicionérem (maska) pro poškozené vlasy a jsem jak zlatovláska smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif Tak at rostou !!!! smilies/grin.gif
...
napsal laraangelina , červen 03, 2010
A ked mam vlasy v zapletenom vrkoči to je akoze zle? lebo suchaju sa sice o saty ale určite je to lepsie nez mat ich cely den chudatka stiahnute v drdole a az dakedy vecer rozpustit
...
napsal Malonek , červen 05, 2010
Mě zas překvapila ta část o "kvalitní koupací čepici", co to je? Ten, kdo chodí do plavání, musí plavat s hlavou pod vodou a tam žádná, ani extra těsná čepice nepomůže, akorát po ní bolí hlava.... Stejně jsou všechny vlasy mokré.
Nebo to bylo myšleno tak, že čepice má být kvalitní, aby při nasazování/sundávání neničila vlasy??

laraangelina: podle toho článku mi přijde, že špatně je úplně všechno, takže bych to neřešila smilies/wink.gif
...
napsal Namareth , červenec 19, 2010
Takže si utírám vlasy špatně, to jsem nevěděla.
...
napsal Káliaček , září 16, 2010
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/wink.gif Hezký moc pěkně udělaný ale akorát mě přijde že to je spíš návod nato jak je udržovat dlouhé smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
...
napsal Ještěrka , duben 24, 2011
jo, souhlasím, jenty barvy bych vypustila úplně.
...
napsal Adluska , květen 26, 2011
...
napsal Sidonie , září 20, 2011
Adlusko, díky za info. smilies/smiley.gif
...
napsal coctopusmaka , říjen 24, 2011
Krásné dvacatero správné péče o vlasy. Od prvních dnů tady na DV se jím řídím a musím říci, že kvalita mých vlasů se po těch třech měsících opravdu zlepšila! smilies/wink.gif
...
napsal NicoleOxystorm , prosinec 25, 2011
No... nedodržuju ani polovinu a myslím si, že moje vlasy jdou celkem k duhu, takže ani nehodlám začít smilies/smiley.gif a jinak, nevím jaký je smysl v tom nechávat si narůst dlouhé vlasy a pak je nosit "při běžném provozu" stažené. To považuji za nesmysl, protože když už je chci dlouhé, tak je přece nebudu nosit stažené...
...
napsal Sexína , leden 15, 2012
Tak jak to tak čtu....já si je asi fakt budu muset kousek ustřihnout... smilies/cheesy.gif fňuk smilies/cry.gif
...
napsal Sim. , únor 06, 2012
No nevím... Ve 3. třídě jsem měla vlasy až po pas a pak jsem si je kvůli létu musela ostříhat.. Teď toho strašně lituju.. Chci je mít zase dlouhé- tedˇje mám po lopatky a chtěla bych aby mi dorostly co nejrychleji. Nevím přesně co mám dělat. Něco si na ty vlasy koupit nebo čekat nebo se řídit těmito radami.Byla bych ráda kdybych s tím mohla začít hned teď a bylo by to účinné. Spousta lidí mi řeklo ať zkusím dát na vlasy avokádo- pomohlo to-za měsíc mi porostly o centimetr. Ale chci nějakou radu, která by mi vyhovovala a šel by ten růst rychleji. Jestli o tom něco víte, tak mi řekněte smilies/wink.gif)
...
napsal cigísek , duben 15, 2012
Neřídím se skoro ničím výše uvedeným smilies/shocked.gif a vlasy mám zatím v pohodě. Naopak po barvení klasickou barvou, mám vlasy hebké a krásně rozčesatelné (je to lepší než po gestilu). Věřím tomu, že hlavně žehlení vlasy dost ničí a může se to projevit třeba až dýl, ale také to určitě záleží na typu vlasů. Mám je silné a husté a nepřijde mi, že by se to za ty čtyři roky žehlení nějak změnilosmilies/smiley.gif
...
napsal Anulik15 , červen 30, 2012
hezký smilies/cool.gif
...
napsal Johanka , červenec 27, 2012
No já neměla nikdy o vlasech pořádné pravidla a mám je pod zadek, takže.. Navíc to stříhání.. blázni. Pokud chcete dlouhé vlasy, musíte je prostě nechat přerůst. Já když jsem si je v 12ti ostříhala po ramena na krátko a kolem matury jsem je měla přerostlejší k lopatkám (samozřejmě, že jsem je tehdy stříhala víckrát když jsem chtěla mít délku k ramenům) tak jsem byla líná si hledat kadeřnici (stříhala mě vždy jen mamka do rovna - dost opruz) a vlasy prostě zase přerostly k pasu a pak to šlo samo. Až jsem je měla pod zadek, zjistila jsem, že má kamarádka je kadeřnice a zkusila jsem to u ní. Od té doby chodím pouze k ní, protože mi to vždy sešmikne a prostříhá tak jak chci já a ne o 30cm jak v jiných kadeřnictvích.. Ale nestříhám je každý měsíc ale jednou za půl roku nebo rok o max 5 cm. Btw. používám pouze šampón a kartáč z drogerky, jinak žádná péče o vlasy není a jsou jaké jsou. Prostě jim nesmíte věnovat tolik pozornosti, je to ve všem - na co se příliš soustředíte, to většinou nejde dle vašich představ =)
...
napsal frenki , červen 12, 2013
Uf, tak na to nemám...radši ustřihnu smilies/wink.gif
...
napsal MartiFellien , prosinec 27, 2013
Já pokud si vlasy nerozčešu za mokra, nerozčešu je už pak vůbec a většinou to končí stříháním...smilies/sad.gif
...
napsal miska.bubak , březen 16, 2014
Docela mě překvapil bod 10. Když si vlasy nerozčřešu za mokra, tak za sucha si je česáním hodně škubu. Navíc mi potom stojí na všechny strany. smilies/cheesy.gif smilies/smiley.gif

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Úterý, 18 listopad 2008 )
 
< Předch.   Další >

Nové příspěvky ve fóru k péči


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'mysql1.local.smarthost.cz' (111) in /home/dlouhevlasy.cz/dlouhevlasy.cz/modules/mod_phpbblatesttopics.php on line 53
Could not connect :