Měsíc a vlasy? Možná.

arrow PÉČE arrow Rozhovor: první zimní rozhovor je tu! S moderátorkou astrid!
Rozhovor: první zimní rozhovor je tu! S moderátorkou astrid! E-mail
Napsal astrid   
Úterý, 01 prosinec 2015

ikonkaastrid: Předně díky Porcelainswan za nominaci a milé představení. Zpočátku se mi do štafety moc nechtělo, ale sešly se jen samé otázky, nad kterými mě těší dumat. :-) Tak ať se vám příjemně čte!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meadow

Ahoj astrid, chtěla bych se zeptat, jestli jsi stále spokojená s hennou. To víš, já stále vzpomínám na tvou přírodní barvu… (I když ne že by ti zrz neslušela.)

Jsem. :-) Prošla jsem bodem, který asi zná nejedna plavovláska – do určitého věku jsou vlasy krásně zlatavé a od přírody výrazné, pak začnou tmavnout a popelavět… A mně se ta mdlá, unavená blond zkrátka nelíbí. Necítím se v ní dobře a sama sebe nudím. Po nahennování už není moc šancí, jak se dostat zpět na přirozenou barvu, ale zatím mi to nevadí. Ostatně právě henně vděčím za to, že moje křehké, jemné vlasy mají jakous takous kvalitu a dotáhly to aspoň do pasu. :-) 


Taky bych se chtěla zeptat, jak nosíš nejčastěji vlasy? Účastníš se všech Updo Challenge (no, přesně dvou, ale ono jich víc zatím nebylo... :-) ), obohatilo to tvůj standardní účesový repertoár? Nosíš účesy i mimo výzvu nebo je ten čas výzvy naopak výjimečný tím, že tehdy nosíš účesy a jindy pod_jestedemspíš chodíš prostovlasá? Který účes ti "přirostl k srdci"? 

 

Účesová výzva mě vytrhla ze stereotypu  – obvykle totiž chodím jen rozpuštěná, případně se sepnutými předními prameny nebo šátkovou čelenkou. Takhle jsem se donutila i do účesů, které by mě jinak odradily náročností. Nakonec jsem zjistila, že si stačí osvojit pár typů copů, grif s jehlicí a češe se to samo. Nejvíc mě bavil drdol ze 2-4 spletených pramenů (Rope Braid)  – ten si určitě uchovám i pro běžné nošení. A mám velikou chuť pustit se i do pár kousků, které se mihly v příspěvcích od Tebe, Harika, Hawkey… 


A úplně z jiného okruhu: Vím, že máš ráda čaj a čajovny… máš nějaký nový objev? - ať už čajovnu, nebo čaj. 


Za dotaz na čaje zvlášť děkuji – nedá se na něj odpovídat, aniž by se mi hned nevybavily příjemné dojmy a milé vzpomínky…:-)

K novinkám se propíjím jen občas - raději se vracívám k mým stálicím: hutnému, silnému Pu-erhu (pomluvy, že chutná jako vývar ze zatuchlých kostelních židlí a provází ho aroma čerstvě exhumovaného hrobu, jsou samozřejmě naprosto nepodložené. ;-)), k variacím oolognů (Černý drak, Vodní víla/Narcis, Železná bohyně)… V čajovnickém světě profláklé, pro mě evergreeny. Jinak ale zkouším třeba lidovější verze japonské Matchy. Původně jsem si říkala, že je to zvěrstvo, míchat ji s různými aroma dodatky, ale pak si mě beznadějně získala  s příchutí manga. :-)

Nové čajovny ráda poznávám – a většina míst, kde jsem byla, měla něco do sebe. Tu jedinečnou, kam budu chodit skoro jako domů, jsem ale popravdě ještě nenašla.

Nejhezčí čajový zážitek mám nakonec úplně mimo město a jeho podniky – to když jsme si s partou přivstali a dali si za svítání šálek na vrcholu Ještědu.

 

 

A poslední: Co ti zlepší špatnou náladu? Díky!


siestakratochvileJak kdy… Jsem typický introvert, hodně času trávím o samotě, aniž by mi chyběla společnost. Pro takovou umírněnou spokojenost mi bohatě stačí dobrá knížka, obložení se kočkama a horký hrnek. Opravdová dávka euforie je to ale s mým mužem a našimi přáteli, kteří jsou pro každou špatnost - ať už je to odlov kešky vysoko v stromoví, návštěva degustačních festivalů, táboráky, amatérské divadlo cimmrmanovského duchu nebo společné porážení Prastarého v Arkhamu. Mít kolem sebe kvalitní lidi je zkrátka ta největší vzpruha…

 

Porcelainswan

Milá astrid,  jako první si dovolím položit mou klasickou otázku: Jak sis DV našla, co tě sem přivedlo? 

Na Dv mě přilákaly četné tipy na účesy a přírodní kosmetiku. Zalíbilo se mi tu okamžitě, nadchlo mě to sdílené nadšení z dlouhých hřív – tady jsou zkrátka stejně „postižení“ lidé, jako já. :-) Dneska se jen usmívám, jak by to dopadlo, kdybych tyhle stránky neobjevila. Dlouhé vlasy jsem chtěla mít vždycky, ale moje tehdejší péče by ze mě nejspíš do třiceti udělala Gluma. :-)


kesovani
Druhou otázku mám k lezení. Co tě k němu přivedlo? Jaké máš oblíbené lokality? Co lezeš nejradši? A nějaký sen, co bys chtěla vylézt? Nebo sen, co už sis splnila? 
Díky :-)

 

Moje lezení moc slavné není, jsem teprve na začátku. Velkou inspiraci mám v bráchovi, který mě ostatně k tomuhle koníčku přitáhl a sám se za pár let dokázal vypracovat ze subtilní houžvičky v solidního borce. :-D Od té doby jsem trénovala spíše na umělé skále a na ferratách. Moje oblíbená je na severu Čech, v Semilech. Horolezecký sen (zatím v rovině naprostého fantazírování) je navštívit Osp ve Slovinsku. Pro tu zemi mám obrovskou slabost a věřím, že její přírodu bych si užila, i kdybych při samotném lezení zdolala jen pár metrů. ;-) Sen, který jsem si už splnila, je překonání strachu z výšek. I teď ještě občas ztuhnu v půlce cesty, ale umím to rozdýchat.

 

Vercaskockama

Ahoj astrid, zeptám se na tvůj nick - proč sis vybrala toto krásné jméno jako svou přezdívku? :-) (vzhledem k předchozím otázkám na četbu mě automaticky napadá Astrid Lindgrenová :-)) 

 

Moje přezdívka vznikla z potřeby mít tady na Dv i jinde nějakou anglofonní alternativu k oslovování. Mé civilní jméno - plné č, ř, ň - je pro většinu ne-slovanských národů naprosto nepřežvýkatelné. :-) K "Astrid" mám vztah prohloubený hlavně hrdinkou románu Bílý oleandr, se kterou si charakterově docela tykám. Astrid Lindgrenovou mám ale obzvlášť ráda taky: nad Dětmi z Bullerbynu, nebo Emilem z Lönnebergy jsem trávila hodně času nejen jako dítě.

 

Ilona

copAhoj astrid :-)
Jak dlouho nosíš dlouhé vlasy? Jaký účes z krátkých vlasů se ti líbí? 

 

Emh, dlouhé vlasy… - označit je tak po rozhovoru s Adél, je hodně nadnesené. :-) Začátky jsou někde v prvních letech základky, kdy jsem si dupla a zakázala mamce brát mě na klukovský zástřih. (Dlužno dodat, že mě v tom podpořila, a pak mi zastřihávala délky na ohleduplné půlmilimetry.) Během následujících ročníků mi vlasy dorostly někam do půli zad, odkud už se jim moc pokračovat nechtělo. Délku do pasu mám až cca posledních 4-5 let.

 

Krátké účesy se mi líbí na lidech, ke kterým prostě typově sedí - jinak asi nedokážu dát dohromady žádný, který mi vysloveně učaroval. Snad jen kratičké mikádo alá Amelie z Montmartru či Koralína.:-) Kdybych měla zásadně krátit svoje vlasy, šla bych do úpravy "long bob".


Čteš? Koho, co? 

Otázky na čtení jsem se popravdě kapku děsila. :-)) Dělá mi problém odpovědět na ni úsporně (protože o knížkách se vždycky ráda rozpovídám), a přitom nějak vyjádřit tu změť, která moje čtenářství tvoří. Zkrátka čtu cokoliv, co přede mnou nějakou dobu leží… I blbé knihy mají potenciál…třeba jak si udržovat kritické myšlení. :-)

 

Obecně ráda sáhnu po bohatě zalidněném románu s poutavým příběhem, po promyšleném sci-fi, inspirující fantasy a střídmé poezii. Konkrétně volím s oblibou díla C. D. Payna, S. Kinga, J. K. Rowling, A. Sapkowského, A. V. Friče, S. Kierkegaarda, J. Skácela, J. Typlta a Z. Havlíčka. Na nočnbled_-_slovinskoím stolku se mi momentálně povaluje úžasně britský fantasy román "Jonathan Strange & pan Norrell"…

 

 

 

Máš nějaký cestovatelský sen? 

Zatím si popravdě vystačím s Evropou…. Ráda bych navštívila Kodaň a projela značnou část Skotska, Irska. (A znovu Slovinsko.) Jsem vděčný turista: zajímají mě jak přírodní památky, tak kultura měst. A pokud bych vzala otázku doslova, ve snové realitě by mě těšilo poznávat kontinenty z ptačí perspektivy…:-)

 

 

NOMINACE:…A to je vše. Děkuji za otázky a za zájem. :-) Ode mě poputuje štafeta k Čierné Vlčici. Věřím, že nejsem jediná, koho uchvátila skrze své čarovné, podmanivé fotografie. Je mi blízká svou láskou k přírodě a sympatizováním s duchem pohanství. Své bude mít určitě co říci i k přírodní kosmetice, henně, zdravým receptům a dobrému čtivu či muzice…;-)

 

 

 

 

 

 

 

Foto (C) astrid

 

(C) Dlouhevlasy.cz, astrid, 2015. Publikování části nebo celku na jiných webech je přísně zakázáno, možné POUZE na základě písemného souhlasu dlouhevlasy.cz ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny )  

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (12)add
...
napsal Caithlin , prosinec 02, 2015
Krásný rozhovor, mrzí me, že jsem tentokrát nějak prošvihla otázkování. Irsko a skotsko mě taky láká...ikdyž tedy Irsko jsem si nedávno alespoň na pár dní splnila, ale chce to na delší dobu smilies/smiley.gif
...
napsal porcelainswan , prosinec 02, 2015
Díky za odpovědi, v některých jsem se dokonce našla, hlavně v poslední větě u otázky ohledně lezení, jsem stejný případ smilies/grin.gif
...
napsal Hawkey , prosinec 02, 2015
Krásný, tak nějak jemný rozhovor a konečně fotky i pro nepropojené, což je super ;-).
...
napsal vesper , prosinec 03, 2015
moc příjemné počtení Astridsmilies/smiley.gif
...
napsal astrid , prosinec 04, 2015
Děkuji všem za ohlasy. :-)
Caithlin: Tak to musí pěkně nabudit... ;-) Já nebyla v Irsku zatím ani jednou, tak se můžu utěšovat, že aspoň nevím, o co přicházím.
Porcelainswan: Ale když to člověk překoná, je to paráda, co? Přeju, ať Tě dál lezení baví a těší... :-)
...
napsal ilona , prosinec 05, 2015
Díky za pěkný rozhovor . smilies/grin.gif

K těm knihám - taky se o nich dokážu bavit dlouhé hodiny . Akorát už jsem se octla ve stadiu, že knihy ,které se mi zdají blbé, či mě nezaujmou , odkládám. Je tolik pěkných knih, které nestíhám přečíst- tudíž nechci ztrácet čas s těmi, které se mi z nějakého důvodu nelíbí.
Ale když jsem byla mladší, dočítala jem poctivě i ty "blbé"
...
napsal Hortenzie , prosinec 05, 2015
Kodaň je krásné město, na muzea to chce minimálně den a je sympatické, že vstupy mají zadarmo a celkově jsou tam lidé milí a ochotní. Pěkný článek smilies/smiley.gif
...
napsal astrid , prosinec 06, 2015
Ilona: Ideální přístup... Snad se to taky neučím. ;-) A děkuji!
Hortenzie: Právě... Je to lákadlo. :-) Jak muzea, tak město samé. Díky...
...
napsal Čierna Vlčica , leden 12, 2016
Oh sakra prešvihla som ťa? smilies/tongue.gif nádherný rozhovor neprestaňem ta obdivovať si nádherná prirodzená kráska smilies/kiss.gif
...
napsal Arienn , leden 25, 2016
Jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco o pomluvách Pu-erhu, teď si vzpomenu na židle a hroby pokaždé, když ho budu pít smilies/cheesy.gif
Krásný, inspirativní rozhovor, díky za něj smilies/smiley.gif
...
napsal Arienn , leden 25, 2016
Jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco o pomluvách Pu-erhu, teď si vzpomenu na židle a hroby pokaždé, když ho budu pít smilies/cheesy.gif
Krásný, inspirativní rozhovor, díky za něj smilies/smiley.gif
...
napsal astrid , únor 05, 2016
Dík za reakce, potěšily. smilies/wink.gif

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Úterý, 01 prosinec 2015 )
 
< Předch.   Další >

Nové příspěvky ve fóru k péči


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'mysql1.local.smarthost.cz' (111) in /home/dlouhevlasy.cz/dlouhevlasy.cz/modules/mod_phpbblatesttopics.php on line 53
Could not connect :