Měsíc a vlasy? Možná.

arrow PÉČE arrow Rozhovor: porcelainswan o sobě samotné
Rozhovor: porcelainswan o sobě samotné E-mail
Napsal porcelainswan   
Pondělí, 22 červen 2015
forumPorcelainswan: Vážené osazenstvo!  Chci se Vám omluvit za prodlevu, která vznikla díky školním povinnostem. Děkuji všem za otázky, snad bude Vaše zvědavost ukojena mými stručnými odpověďmi:-) Přeji příjemné počtení!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

astrid

 Ahoj, Porcelainswan! Zajímalo by mě:

 

for1) Jaký Tvůj horolezecký výkon Tě nejvíc potěšil? Na kterou lezeckou lokalitu ráda vzpomínáš?

2) Na co chodíš ráda do divadla? Máš nějaký oblíbený kousek, na kterém jsi byla i víckrát?

3) Udělala jsi někdy nějakou vlasovou šílenost? (Fialový přeliv, natupírovaná helma, ...?  )

4) A čistě profesionální dotaz: máš nějakou metodu, jak svou perfektní češtinářskou/korektorskou dovednost tříbíš?

 

Ahoj Astrid! Tak to vezmu hezky popořadě :-)

1) Asi to bude znít zvláštně, ale můj první horolezecký výkon byl právě ten zimní – ledové lezení v Tatrách u Zeleného plesa, do té doby jsem žádnou lezeckou zkušenost neměla, jela jsem tam horolezectvím zcela nepolíbená. Lezení jsem chtěla vždy zkusit, ale neměla jsem kolem sebe ty správné lidi, což se teď naštěstí změnilo :-) Takže nejraději zatím vzpomínám na ledy u Zeleného plesa a čekám na další zážitky. Zhodnotit budu moct až po tomto létě.

2) Do divadla jsem moc ráda chodila na balet (ano, píšu v minulém čase, protože po přesunutí se z Ostravy jsem přestala do divadla téměř chodit, ale další sezónu to hodlám změnit). Víckrát jsem byla právě v Ostravě v NDM na Louskáčkovi, toho jsem se opravdu nemohla nabažit a můžu doporučit všem!

3) Hm, vlasové šílenosti, na to jsem nikdy nebyla, jsem na vlasy hodně opatrná. Ale jako šílenost se může počítat, že jsem se asi ve svých 14 letech nechala z dlouhých vlasů ostříhat téměř na ježka. Tak jsem chodila asi rok a pak už jsem to nechala růst. Co mám dlouhé vlasy, tak mě nikdo moc na šílenosti neukecá, i takové vyžehlení vlasů, které kamarádka chtěla vidět, proběhlo po dlouhém přemlouvání :-D

4) Musím říct, že co jsem mimo obor, jde to se mnou z kopce. Vždy mi hodně pomáhalo čtení, díky tomu jsem neměla už na základní škole s češtinou problém. Co jsem přestala s beletrií (ono to při studiu na VŠ člověk fakt moc nestíhá, to asi víme všichni), tak jsem začala mít problém. Každopádně teď jsem čerstvě po studiu a těším se, že naběhnu do knihovny se seznamem beletrie, který jsem si za ty roky nastřádala :-D A naopak jako největší zlo, které má na mě špatný vliv je psaní sms, případně komunikace na sociálních sítích.

Díky! Na tenhle štafetový rozhovor se moc těším!

 

Caithlin

Tak jdu taky vyzvídat...

Kam by ses ještě ráda podívala?

Jak ses dostala ke studiu/zájmu židovství?

Co nejraději pečeš/vaříš?

4Mám nespočet míst, kam bych se ráda podívala, to asi nevyčerpám nikdy. Budu se snažit to zredukovat a nedělat moc dlouhý seznam zemí, protože by opravdu dlouhý byl. Určitě bych chtěla znovu do Izraele. Z míst kde jsem nebyla, mě láká USA (nejlíp procestovat celé, protože si myslím, že tam je opravdu co k vidění, ať už se to týká přírodních krás či měst), Peru, Austrálie. Pokud bych měla být nohama na zemi a vrátit se do Evropy – Německo (také bych ho ráda procestovala celé, zatím ho znám pouze z perspektivy měst, venkov by mě velmi lákal), Španělsko, Polsko (zde mě láká sever, konkrétně Gdaňsk a  Słowiński Park Narodowy, přezdívaný „polská sahara“, snad letos?). A tak bych mohla pokračovat dále a dále, asi by bylo jednodušší vypsat místa, která mě nelákají ani trochu, bylo by to kratší.

Zájem židovství – oblíbená otázka všech, když zmíním, co studuju. Ale já na ni nemám moc originální odpověď. Když se snažím sebevíce zamyslet, kdy ten zájem vznikl, tak se nemůžu úplně dobrat konce. Možná za to mohla beletrie s touto tematikou, kterou jsem četla už od dětství? Opravdu nevím, ale během střední školy už jsem měla víceméně jasno, jen jsem věděla, že cesta ke studiu bude delší, protože tenkrát obor Judaistika existoval pouze jako navazující magisterský, takže jsem musela ještě absolvovat bakaláře v jiném oboru.

Nejsem úplně vyhraněná -  co se týká vaření, ráda zkouším cokoliv nového. Ráda bych se pořádně naučila pracovat s masem, v tomto mám opravdu mezery – dosud jsem vařila hlavně vegetariánsky, protože to pro mě bylo, jakožto studenta, jednodušší a nejsem typ, kterému by maso chybělo. Dobrou pečínku, zvláště zvěřinu, ovšem neodmítnu. Nikdy ale ze mě nebude ten typ, který by musel mít maso (v jakékoliv podobě) každý den… Pečení -  moc ráda peču koláče z letního ovoce, to období právě nastává, tak jsem šťastná! Měla jsem také období pečení kváskového chleba, ale když člověk pendluje mezi 2 místy, tak to muselo skončit, protože toto pečení vyžaduje delší čas. Co mě nebaví, jsou rolády či dorty s klasickým máslovým krémem.

 

seelya

 ja sa spýtam len veľmi stručne...

1) ako si sa dopracovala na DV?

Mám dvě teze, díky kterým jsem DV našla přes google a už nevím, která je ta správná. Buď jsem hledala nějaké zajímavé účesy, nebo jsem hledala něco na svědivou pokožku hlavy, se kterou jsem v té době velmi bojovala. Zajímavé účesy jsem se stejně za tu dobu moc nenaučila, protože jsem na to levá, ale zase jsem objevila jehlice, takže můj vrchol účesu je umotat drdol a zabezpečit jehlicí :-D. A svědivé pokožky jsem se zbavila taky, v mém případě si stačilo uhlídat, zda má šampon SLS či SLES.

 

kure2) aká je tvoja obľúbená kniha a prečo? a ktorým knihám sa naopak snažíš radšej vyhnúť?

 

Kterou knihu jen vybrat… mám jich nespočet. Ale dlouhé roky mi leží v hlavě kniha (a také film) Plechový bubínek od Güntera Grasse (s tím souvisí i přání navštívit Gdaňsk, viz otázka výše :-)). Naprosto mi zde sedla do noty tematika a zvláště časoprostor, ve kterém se román odehrává, nějak se tam sešlo vše, co mám ráda.

Co absolutně nečtu je sci-fi a fantasy. Nebaví mě to, je mi to velmi vzdálené. Jediné, co jsem z tohoto žánru četla je Hvězdný prach od Gaimana, a to na základě filmu. A vlastně by sem zapadla i Altschulova metoda, kterou pod pseudonymem napsal Karol Sidon, a musím říct, že tu jsem přečetla jedním dechem, ač to byla chvílemi už moc velká fantasmagorie. Další otázkou pak může být, kde jsou hranice těchto žánrů, možná bych zjistila, že jsem toho četla přeci jen víc…

Také jen velmi výjimečně sáhnu vědomě po knize, která se odehrává mimo 20. – 21. století. Starověk a středověk mě neba.

 

Lionka

Jdu se ptát 

1) Jak jsi objevila stránku dlouhevlasy.cz? (Neboli tuhle  )

Viz výše :-)

2) Jak moc máš ráda zvířata? Máš nějaké? 

Ráda a moc! Už od dětství jsem chovala různé hlodavce (pískomil, potkani, morčata, křečci), měli jsme kocoura, šneky achatiny, zlatohlávky, andulky, velmi ráda jsem navštěvovala výstavy zvířat (ať už hospodářských, či psů, koček, papoušků, plazů …). Aktuálně máme už přes 15 let suchozemskou želvu, desetiletého voříška („jezevčíkovitého“ typu), dvě morčata. Také jsem milovník koní, doufám, že se k jezdectví někdy zase vrátím. A co se týká výstav, v červnu jsem byla na Výstavě hospodářských zvířat v Brně:-)

 

Čierna Vlčica

1) Ktorá krajina ťa najviac fascinuje? a chcela by si ju navštíviť.

Poušť. Už jsem měla možnost navštívit, zrovna na jaře, kdy poušť kvetla. Bylo to něco fascinujícího, celkově má poušť zajímavou energii, která v člověku něco hlubokého zanechá. Každý si uvědomí svou „malost“.

2) Aké umenie najviac obdivuješ?

Výtvarné umění. Asi proto, že mi nebylo z tohoto talentu vůbec dáno.

3) Čo ťa na dlhých vláskoch najviac zaujme? farba, dĺžka, hustota?

Ono je to asi všechno se vším. Co mě rozhodně NEZAUJME, jsou melírované vlasy, či „umělé“ blondýny, tam nepomůže ani délka, ani hustota, pro mě zkrátka typy, kterých si na ulici opravdu nevšimnu. Co mě velmi ZAUJME     kudrnaté (prstýnky) blond/světlé vlasy, nemusí být ani dlouhé, stačí i kratší, za takovou slečnou (či mužem) se opravdu obrátím. Přirozené zrzky mě také zaujmou a často se obrátím prostě za opečovávanými dlouhými vlasy, tam už pak barva či struktura nerozhoduje (pokud tedy nespadají do té kategorie, kterou jsem zmínila na začátku). Také se mi velmi líbí mikáda z 30. let.

 

Ďakujem za odpovede

 

ilona

Ahoj, takfb3y mám pár otázek:

 

1) co plánuješ na letošní léto?

Ač bych už ráda, zatím žádný jistý plán nemám a je to tak lepší, protože většinou to pak moc nedopadlo (např. loni dlouho plánovaná cesta do Provence ztroskotala na tom, že se 3 dny před odjezdem porouchalo auto. Místo toho jsme strávili týden na Šumavě :-D ) Nakonec jsem tak navštívila místa, která v plánu vůbec nebyla. Letos to tedy nechávám raději otevřené. V obecné rovině jsou v plánu hory a menší výlet do zahraničí, nic velkého a dalekého.

2) jaké je tvé oblíbené roční období?

LÉTO. Miluju slunce, čím vyšší teplota, tím lepší, nabíjí mě to. Jahody, maliny, meruňky, melouny. Luční kvítí, pikniky, večerní vysedávání venku. Kdo by léto nemiloval? Ale musím říct, že ač jsem vždy nesnášela zimu, po té letošní už to tak úplně neplatí. Chytl mě snowboard, ledové lezení se mi také moc líbilo, našla jsem aktivity, které mi toto období dokážou zpříjemnit.

3) existuje nějaká činnost, kterou z celého srdce nenávidíš, a přesto ji musíš dělat?

Opravdu nesnáším mytí kola od bláta, beru to jako nutné zlo, ke kterému se dlouho ukecávám. Stejně tak vlastně nesnáším mytí zablácených pohorek. 

 

 

 

 

Rozhovorovou štafetu bych ráda předala naši milé moderátorce Astrid!

 

 

 

 

Foto (C) porcelainswan

 

(C) Dlouhevlasy.cz, porcelainswan, 2015. Publikování části nebo celku na jiných webech je přísně zakázáno, možné POUZE na základě písemného souhlasu dlouhevlasy.cz ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny )  

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (6)add
...
napsal Bonemína , červenec 11, 2015
Parádní rozhovor, díky smilies/smiley.gif
...
napsal astrid , červenec 11, 2015
"Senzační rozhovor!", říkala jsem si - pak jsem dočetla až do konce a zaúpěla... :-)))
...
napsal Sidonie , červenec 15, 2015
Moc hezké čtení. Díky!
Astrid - no taaak, to je pocta smilies/smiley.gif Už mám vymyšlené dvě otázky. Snad nebude někdo rychlejší (třeba skleróza hehe).
...
napsal Caithlin , červenec 15, 2015
Moc pěkný rozhovor, už se těším na další a děkuju za odpovědi smilies/smiley.gif
...
napsal Čierna Vlčica , červenec 16, 2015
Super rozhovor smilies/wink.gif
...
napsal ilona , červenec 24, 2015
Děkuji za milý rozhovor ... tebe je radost číst smilies/grin.gif

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Sobota, 11 červenec 2015 )
 
< Předch.   Další >

Nové příspěvky ve fóru k péči


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'mysql1.local.smarthost.cz' (111) in /home/dlouhevlasy.cz/dlouhevlasy.cz/modules/mod_phpbblatesttopics.php on line 53
Could not connect :