arrow PÉČE arrow DIY: Hořčice pro dlouhé vlasy
DIY: Hořčice pro dlouhé vlasy E-mail
Napsal porcelainswan   
Čtvrtek, 24 říjen 2013

9082156104_0dd6927cd2_m Porcelainswan: Hořčice a vlasy? Nikdy jste o této kombinaci neslyšeli? Dvě členky fóra nezávisle na sobě testovaly účinky této netradiční suroviny. O své zkušenosti se s námi podělí Kikina88 a KrejcovaGabriela. 

Diskutovat můžete v příslušném vláknu zde.

 

 

 

 

 

 

 

Hořčicový experiment dle členky Kikina88

 

postupProtože toužím, asi tak jako každý zde, po dlouhých vlasech, zkusila jsem "zázračnou" masku na růst vlasů. Slibuje přírůstek 10 cm za měsíc. A to bych nebyla já, abych to nezkusila...

Ingredience

Na internetu jsem našla více návodů s různými poměry ingrediencí, ale tenhle mi vyhovuje nejvíc:

-2 lžíce sušené hořčice (koupila jsem hořčičné semínko a namlela ho v mlýnku na mák na prášek, ale prý se dá koupit i v nějakých specializovaných prodejnách na koření)

-2 lžíce horké vody

-2 lžičky libovolného oleje

-2 lžičky cukru

- žloutek

Postup

Do mističky nasypeme hořčici, cukr, nalijeme vodu, promícháme, přidáme olej (může být jakýkoliv, ale já dávala ricinový, který sám o sobě podporuje růst) a žloutek, opět promícháme. Olej bych dávala až nakonec, jinak se hořčice s vodou a cukrem nesmíchají a vzniknou takové hrudky, které se opravdu špatně nanáší.

Maska se aplikuje na mokré vlasy. Na konečky naneseme balzám, olej nebo nějakou jinou masku, která ochrání vlasy. To je hodně důležité, protože jinak budete mít vysušené konečky. Hořčičnou masku poté nanášíme na pokožku hlavy, čím méně masky se dostane na vlasy, tím lépe, je to jen na prohřátí a vyživení pokožky.

Poté vlasy zabalíme do igelitu, dáme čepici či nahřátý ručník a necháme nejméně 15 min působit (ale více než půl hodiny bych nedoporučovala - pokožka je pak citlivá a podrážděná). Mělo by vás to příjemně hřát díky hořčici. Pokud to nehřeje, můžete příště přidat více cukru. Cca po 25 min vlasy umyjeme a je to :)

Já ještě po umytí aplikuji Bioaquanol U, jak je pokožka prohřátá, tak lépe vstřebává látky.

Maska by se měla aplikovat 1-2x týdně.

 

Výsledek

Maska slibuje přírůstek 10 cm za měsíc. Nesouhlasím, mě narostlo "JEN" 8 cm (cca z 51-52 na 60 cm) při aplikaci 1x za týden.

vsledek

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Hořčicový experiment dle členky KrejcovaGabriela

Podle ohlasů na internetu by se mohlo zdát, že se tato maska rovná malému zázraku. Měsíční vlasové přírůstky jsou po pravidelném užívání ohromující. Nezřídka slečny a ženy uvádějí až 10 cm za měsíc při aplikaci 1-2x týdně. Ale je maska opravdu tak zázračná? Rozhodla jsem se to vyzkoušet na vlastní kůži (a to doslova :) ).

 

 Nejdříve teoreticky: jak je to jen možné?! Hořčice totiž mechanicky zahřívá pokožku tím, že ji lehce dráždí, čímž se zvyšuje průtok krve. A čím větší prokrvení, tím více se dostane živin k vlasovým folikulům. (Proto prý rostou vlasy rychleji v létě, než v zimě.) Olivový olej chrání pokožku před přílišným podrážděním, žloutek dodává živiny (např. biotin (vitamin H) a vitamin B 12) a cukr vše zahřívá. Zajímavé ale je, že na anglických stránkách se to recepty na tuhle masku jen hemží, kdežto v českém jazyce jsem o ní nenašla snad nic.
img00300

 

Na hořčičnou masku budeme potřebovat:

- 2 lžíce hořčičného prášku (k sehnání např. v obchodě s kořením. Tu běžnou, „opravdovou“ hořčici v kelímku bychom používat neměly, obsahuje příliš mnoho aditiv.)

- 2 lžíce olivového oleje (můžeme použít i jiný) - 2 lžíce cukru

- 1 žloutek

- horká voda

 

 

 

 

Postup:
Smícháme všechny ingredience, přičemž vodu si ovšem necháme až nakonec, abychom výslednou pastu zředily přesně podle potřeby a maska ani nestékala, ani se příliš nedrobila.

  imgVýslednou hmotu nanášíme např. štětcem na barevní vlasů. Měly bychom se snažit vyhnout se kontaktu masky s konečky vlasů, mohla by je vysušit. Pokud si nejsme jisté, že se nám to zdaří, můžeme je naolejovat. Po nanesení je vhodné pokožku hlavy lehce promasírovat a zabalit do mikrotenového sáčku. Přes něj ještě můžeme natáhnout čepici, aby byla hlava opravdu v teple.
   Vlasová pokožka mě začala lehce štípat cca po 10 minutách, ale nebylo to nic nepříjemného, jen takové hřejivé mravenčení. Podle toho se pozná, že maska funguje tak, jak má. Když štípání necítíme, radí se přidat více cukru.

  Smýváme po 15 – 60 minutách, podle toho, jak moc je štípání nepříjemné. Dejte na svoje pocity! Když se pálení zdá přílišné, masku okamžitě smyjte a hlavně se před aplikací ujistěte, že nejste alergická na žádnou ingredienci. Máte-li citlivou pokožku hlavy, postupujte nanejvýš opatrně, doporučuje se vyzkoušet na předloktí.    Maska šla vymýt poměrně dobře, minimálně lépe, než jsem očekávala. Ovšem při schnutí jsem nacházela maličké bílé šupinky ve vlasech, co vypadaly jako lupy, ale byly to kousíčky hořčičného semínka. Dají se sice vyčesat poměrně snadno, ale přesto doporučuji koupit hořčici co nejjemněji namletou.

Masku jsem aplikovala 2x týdně po dobu cca 14 dní. Poté jsem náhle musela odjet do podmínek, ve kterých by se v experimentu pokračovat nedalo :D. Bohužel tedy nemohu objektivně posoudit, do jaké míry maska funguje. Nicméně si myslím, že to za zkoušku stojí!

 

Foto (C) Don McCullough, Kikina88, KrejcovaGabriela

 

(C) Dlouhevlasy.cz, Kikina88, KrejcovaGabriela, 2013. Publikování části nebo celku na jiných webech je přísně zakázáno, možné POUZE na základě písemného souhlasu dlouhevlasy.cz ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny ) . 

 

 



Sdilej clanek na Facebooku






Komentáře (52)add
...
napsal ahoj.ky , říjen 25, 2013
Tak teď jenom vymyslet, kde sehnat tu hořčici a jdu do toho smilies/wink.gif
...
napsal eMia , říjen 26, 2013
Must have!!!
...
napsal Sinnerion , říjen 26, 2013
To zní jako výzva! smilies/smiley.gif
...
napsal Michelle051 , říjen 26, 2013
Utekám kúpiť horčičné semená a ide sa mlieť :O smilies/cheesy.gif
...
napsal Iwin , říjen 26, 2013
Tak tohle MUSÍM zkusit!!!
...
napsal Iwin , říjen 26, 2013
Ještě se teda zeptám, nenapsaly byste, prosím, odkazy a zdroje, odkud jste čerpaly??
...
napsal SmoothAnnie , říjen 26, 2013
8 cm za měsíc?!?! O.o že mám za měsíc o tolik delší háro zní božsky...a to ,,jen`` díky troše patlání...
...
napsal Kataska , říjen 26, 2013
Dá se něčím nahradit ten žloutek? Bude to mít stejný účinek i bez něj?
...
napsal Kikina88 , říjen 26, 2013
Hořčičné semínko se dá sehnat skoro v každém obchodě u koření smilies/wink.gif pak ho jen namlít na jemný prášek (čím jemnější, tím lepší, nezůstávají pak drobky ve vlasech) smilies/cheesy.gif nebo prý se dá koupit vyloženě už namleté, ale to bude někde ve speciálních obchodech...
Informace jsem čerpala z mnoha stránek, pročetla jsem anglická fóra a recenze...stačí zadat do vyhledávače ,,mustard mask for longer hair" a vyjede milion odkazů, v češtině nenajdete ani jeden :-
Ten žloutek tam má mít právě tu vyživovací funkci, ostatní ingredience to ,,jen" prokrví, tak nevím, čím to nahradit...
...
napsal Majdal_e_e_nka , říjen 26, 2013
Já nechápu těch 8 cm za měsíc! smilies/cheesy.gif smilies/shocked.gif
Ale nad zkouškou popřemýšlím smilies/smiley.gif pěkný článek smilies/smiley.gif
...
napsal astrid , říjen 26, 2013
Až tak mě to nepřekvapuje - v Indii (převážně v Bengálsku) je hořčičný olej oblíbeným prostředkem, jak si zajistit hustou, rychle rostoucí kštici... Je skvělé, že jste se, holky, odhodlaly vyzkoušet to na vlastní kůži: výsledky jsou dost působivé. ;-) Díky za článek, nejspíš také zkusím. :-)
...
napsal vee_love , říjen 26, 2013
tak v úterý jdu shánět hořčici smilies/grin.gif
...
napsal knihomol5 , říjen 27, 2013
v pondelok sa ide kupovať smilies/smiley.gif síce nie preto, aby mi to tak rýchlo rástlo, ale aby som to vyskúšala, či to funguje (a o polroka aby som mohla mať vlasy po zem) smilies/cheesy.gif
...
napsal verushka1992 , říjen 27, 2013
Všichni jdou shánět hořčici, jenom já hořčici mám, ale nemám ji na čem namlít smilies/grin.gif Nezbývá mi nic jiného, než si půjčit mlýnek na mák od tchyně nebo hmoždíř (taktéž tam) a doufat, že ho vůbec najde, jinak mě klepne, protože tohle fakt musím vyzkoušet smilies/grin.gif
...
napsal Ms.AjulQa , říjen 27, 2013
Můžu se blbě zeptat, jestli je tohle jen vtip, nebo fakt? smilies/cheesy.gif Protože jestli je to pravda, tak to chci taky! smilies/smiley.gif
...
napsal Love_BK , říjen 28, 2013
Byl by hřích tohle nevyzkoušet smilies/grin.gif zítra se do toho dám. Semínko už mám, ještě sehnat něco, kde ho namelusmilies/cheesy.gif
...
napsal e.Fee , říjen 28, 2013
Vyzkoušeno, sehnat po městě hořčičné semínko byl poměrně nadlidský výkon, bohužel se mi ho nepodařilo sehnat v namleté formě, proto jsem byla nucena ho doma rozbouchat v hmoždíři smilies/smiley.gif I přes to, že se mi ho nepodařilo rozemlít na prach (i když jsem si původně myslela, že jo), tak šlo celkem dobře vymýt a co se nevymylo, jen co vlasy uschly, se bez obtíží vyčesalo. Hlava mě moc neštípala, jen na některých místech, příště budu muset zřejmě lépěji vmasírovávat do pokožky. Takže v týdnu pokus č. 2 a to by bylo, aby to nefungovalo smilies/grin.gif
...
napsal bobinka1987 , říjen 28, 2013
mně se to stejně něják nezdá... 10(i "jen" 8 ) cenťáků za měsíc je strašně moc.... Hlavně, jestli jsou narostlé vlasy "kvalitní" a ne jen narychlo vyhoněné... :-
Asi nezbývá, než to taky zkusit smilies/grin.gif
...
napsal Rejža , říjen 28, 2013
8 cm za měsíc?!! To je až neuvěřitelné. Nemůže za těch 8 cm ten Bioaquanol U?
...
napsal vhg , říjen 29, 2013
Smývala jsi to potom ještě šamponem nebo jen vodou? smilies/smiley.gif
...
napsal Kikina88 , říjen 29, 2013
Díky Bioaquanolu mi vlasy rostly tak 3cm za měsíc, takže hořčici můžu přičítat těch 5cm smilies/wink.gif
Za měsíc mi zesvětlaly vlasy, pokud si někdy slyšela o henně, tak indigo se vymývá rychleji než henna, takže hnědá jde vždycky do zrzava...navíc může být i jiné světlo, prostě fotky barvu zkreslují smilies/wink.gif ve stínu jsem třeba tmavovláska, v umělém světle jsem červeno-černá, na sluníčko tmavě červená, někdy zrzavá...kouzlo henny smilies/smiley.gif
A taky se bojím, že takhle rychle vyrostlé vlasy nejsou kvalitní, je to vidět i na tenčích konečcích smilies/sad.gif
...
napsal Keyt , říjen 29, 2013
Jak to myslíš s tím, že je to vidět na konečcích? Vlasy přece rostou od hlavy... Nebo myslíš, že je ta maska poškodila?
...
napsal Kikina88 , říjen 29, 2013
No sice narostly do délky, ale zdá se mi, že prořídly...a radši teda budu mít kvalitu než kvantitu smilies/wink.gif
...
napsal bobinka1987 , říjen 29, 2013
Hele a co zkusit nějáký hořčičný výtažek? Jakože naložit třeba ty rozemletý horčičný semínka do oleje/alkoholu?????
...
napsal Housenka , říjen 30, 2013
Nebo rovnou hořčičný olej smilies/wink.gif
...
napsal Princess Lilien , říjen 30, 2013
Prořídly jako že ti vypadaly? S tím si ze mě dělají pořád doma srandu. Tak to do toho asi nepůjdu
...
napsal Baffiny , říjen 31, 2013
dneska jsem to zkusila, ale nemám mlýnek, tak jsem hořčičné semínko jen nadrtila v hmoždíři, ale z těch vlasů to zrovna dvakrát vymýt nešlo :-D
...
napsal bobinka1987 , říjen 31, 2013
to Baffiny Fakt? Mně to šlo vymýt úplně krásně. A to jsem ho taky drtila ve homždíři... Ale je fakt, že já tam nedávala vajíčko... smilies/grin.gif
...
napsal MJay , říjen 31, 2013
Taky jsem to zkusila, de to sice blbě vymýt ale snad to bude stát za to smilies/smiley.gif
...
napsal Kiki2 , říjen 31, 2013
Tak to se segrou (jsme dvojcata) obe zkousime. Dnes mame druhou aplikaci za sebou, tak se uvidi.Na poprve nam to moc umlyt neslo, dnes to slo lip. Vymyt to docela jde, ale sem tam clovek najde jakoby slupku od horcice, ktery jdou ale docela dobre vycesat. Kazdopadne vlasy zdokumentovany a zmereny, takze do mesice se uvidi. A musi porust, proste musi!

...
napsal Iwin , říjen 31, 2013
a nesmrdí to po umytí?
...
napsal MJay , říjen 31, 2013
Ne nesmrdí, vlasy ti voní normálně po šamponu není to vůbec cítit smilies/smiley.gif
...
napsal AndyLee , říjen 31, 2013
Dneska jsem vyzkoušela, potom výsledky pozorování zveřejním smilies/wink.gif použila jsem již mletou hořčici, konzistence i následné vymývání mě dost překvapilo jak šlo dobře, 2x šamponem a je to, vlasy potom hezky voní a jsou bez nežádoucího zápachu, čehož jsem se dost obávala. Olejování konečků stoprocentně doporučuju, může to jen prospět, a když se pak vlasy myjí, tak proč ne smilies/smiley.gif jen asi příště budu muset přidat víc cukru, protože se mi zdálo že to hřeje trošku míň než by mělo
...
napsal Kiki2 , říjen 31, 2013
I kdyz jsme nemeli horcici na 100% praskovou, tak tez musim rict, ze po ni hlava nesmrdi, ale zase se nam uplne nejlip nenanasi. Avsak ucinkovala nejspis dobre, protoze na podruhe me hlavinka ze zacatku palila jako cert :-D. Konecky taky pro jistotu olejuji. Aspon mam dobry pocit z toho, ze jim davam nejakou predmyci kuru
...
napsal Medulka , listopad 01, 2013
Na prohřátí hlavy doporučuji také skořici - opravdu krásně hřeje a navíc různé tekutější masky, které tečou po obličeji, umí zahustit dle potřeby smilies/smiley.gif
...
napsal Lady Celestína , listopad 01, 2013
Tak počkať počkať smilies/cheesy.gif Jednej narástlo za 4 týždňe 8cm a druhá za 2 týždne nestihla nič zaznamenať? smilies/cheesy.gif
Nič proti,nevravím že sa nedá,akurát či to skutočne je len výsledkom používania tej masky.
To tu (tu v zmysle internet) už bolo aj s so zázvorom,s čajom,s cesnakom,s protiplesňovými krémami,s ricínovým olejom ... smilies/cheesy.gif

...
napsal Tatianna , listopad 01, 2013
Otázka pro všechny kdo to zkoušely: Dávaly jste si masku na čerstvě umyté nebo suché vlasy?? smilies/smiley.gif
...
napsal MJay , listopad 01, 2013
Já sem si tu masku dávala až když jsem měla vlasy mastný, namočila jsem je a po masce jsem je normálně umyla šampobem smilies/smiley.gif
...
napsal freika , listopad 15, 2013
aj ja som sa na to dala, ale z vlasov to potom neslo zmyt a navyse ma ani pokozka hlavy nepalila (iba sialene svrbela! ). Opakovat to asi nebudem, mozno ak uvidim, ze to ozaj funguje smilies/grin.gif
...
napsal Natty13 , listopad 15, 2013
Ahoj,hele a šla by i normal hořčice jako je polotučná atd..?? smilies/cheesy.gif :/ a kde jste koupili to semínko?? smilies/smiley.gif
...
napsal Baffiny , listopad 15, 2013
tak ted by mě zajímalo, jestli má někdo nějaké výsledky... protože já to po třech týdnech vzdávám... narostlo mi prd a jen jsem si zničila konečky
...
napsal Koralina , prosinec 08, 2013
Zkoušela jsem to už před rokem, a vedlo to jedině ke zkrácení konečků, které mi to šíleně vysušilo :-
...
napsal Aalyiah , prosinec 30, 2013
Včera som po prvé vyskúšala horčičnú masku tak uvidim čo to spraví. Horčičné semienko som si tiež namlela na mlynčeku na mak a vznikla z toho celkom príjemná konzistencia, akurát mám pocit že ma to zo začiatku pálilo až moc, vydržala som max tých 15 minut ale len tak tak. Nabudúce skúsim pridať menej cukru.
...
napsal Vlčice gothic , květen 11, 2014
Hmm ta hořčičná maska na vlasy je fakt zázračná, ta holčina na té fotce za ten měsíc i parádně zhubla smilies/cheesy.gif
...
napsal AnickaS , květen 14, 2014
Masku už jsem taky párkrát vyzkoušela, dávala jsem ji pravidelně 2 krát týdně, ani jednou mě nehřála, zkoušela jsem i maličko jiný recept, pořád nic.
A jinak jsem s přírustkem taky moc nezaznamenala. Ještě to párkrát vyzkouším a uvidím, třeba se zadaří a maska bude hřát a snad zafunguje smilies/smiley.gif A když ne, tak za zkoušku to stojí smilies/smiley.gif
...
napsal Anna S. , srpen 30, 2014
Tak 10 cm to určitě není, ale 6 to je rozhodně. Aplikovala jsem jednou týdně už koupenou mletou hořčici a ještě jsem do masky přidala med a pak nanášela bioaquanol. Jednou týdně jsem si také dělala pětiminutovou masáž hlavy s teplým olivovým olejem. Že by vlasy prořídly, to se říct nedá, i když by se mi to hodilo, mám jich moc, kvalita se také moc nezměnila, možná jsou téměř neznatelně jemnější, roztřepených konečků také mnoho nemám, ale to bude asi šamponem Schauma proti roztřepeným konečkům smilies/smiley.gif No, i 6 cm je dobrých smilies/smiley.gif

PS: vyčetla jsem, že není dobré masku používat déle než 4 měsíce, pak prý by hrozilo velké poškození vlasů...
...
napsal Anna S. , srpen 30, 2014
Jo a pálilo to teda až skoro k nevydržení :-
...
napsal Lionka , leden 14, 2015
Ahoj, myslíte, že můžu mít i plnutucnou normální hořčici? :-
smilies/smiley.gif
...
napsal Saraha , únor 01, 2015
I kdyz se mi tomu moc nechce verit, stejne to zkusim smilies/grin.gif
...
napsal Morign , únor 01, 2016
Již tři týdny aplikuji smilies/wink.gifjestli už poporostli nevím, ale díky této masce jsem se zbavila seborei, kterou jsem ve vlasech měla smilies/grin.gif tak že za mě SUPER smilies/cheesy.gif
...
napsal Bernadice , únor 08, 2016
Zatím aplikuji od začátku ledna, teď asi 14 dní pauza, budu dál informovat.
Ale teda taky pozoruji hlavně zlepšení stavu pokožky hlavy... smilies/smiley.gif
...
napsal MetalGirl666 , březen 18, 2017
Ahoj, můžu použít i hořčici bílou? Taky bych si ji namlela





Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Pátek, 01 listopad 2013 )
 
< Předch.   Další >