cinske napisy na zdech v loznici
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pomněnka
161-320
161-320


Založen: 8.5.2008
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 9:38 am    Předmět: Citovat

Jo, a když si člověk není jistý, co jaký znak znamená, tak při dnešní čínské menšině v Čechách to přece není problém zjistit. Já jsem třeba měla kdysi náušnice s čínským znakem, tak když jsem zašla do čínské restaurace, zeptala jsem se servírky, jestli tomu rozumí a co to znamená, a ona mi řekla, že takhle samostatně to je jenom znak, ale kdyby předtím byl ještě jeden, tak by to znamenalo jablko. Od té doby jsem na uších spokojeně nosila své blko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 9:49 am    Předmět: Citovat

Klidne bych si nechala napsat kure s bambusovymi vyhonky, kdyz by se mi zrovna tyhle znaky libily. Pro me by to zrovna na zdech pokoje byla jen dekorace, netreba hledat hlubsi vyznam.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
barthezka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.8.2009
Příspěvky: 1327

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 4:30 pm    Předmět: Citovat

Tak to já bych si nechala napsat radši kuře ve sladkokyselé omáčce s rýží, mňam! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gina
321-600
321-600


Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 10:07 pm    Předmět: Citovat

pomněnka napsal:
Čínská písmena se mi moc líbí. Kdybych měla někdy moc času nazbyt, chtěla bych se naučit aspoň maličko základně čínsky. Ale teď, když neumím ani slovo, se mi ty znaky stejně líbí i jen tak z důvodu dekorativnosti (ovšem líbí se mi často i naše písmo, nebo vlastně kterékoli jiné - hebrejské, arabské, tibetské, indické, pánoprsteňácké...), takže chápu, že si ho někdo dá na zeď, musí to působit krásně.
A kdybych si měla něco čínského napsat na zeď já, tak bych si asi vybrala nějakou kratší básničku od Li Pa.


Nedivím se, že se ti líbí jiné než zrovna naše písmo. Ono totiž ty jiné písma tak nějak většinou mají duši. To naše vymysleli Římani jako technické písmo, co se dobře tesá do kamene. V jiném typu písma ale často každý znak nese zároveň význam sám o sobě, nezřídka i několik významů a s tím se pak dá něuvěřitelně hrát Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pomněnka
161-320
161-320


Založen: 8.5.2008
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: pá leden 29, 2010 10:17 am    Předmět: Citovat

Gina napsal:
pomněnka napsal:
Čínská písmena se mi moc líbí. Kdybych měla někdy moc času nazbyt, chtěla bych se naučit aspoň maličko základně čínsky. Ale teď, když neumím ani slovo, se mi ty znaky stejně líbí i jen tak z důvodu dekorativnosti (ovšem líbí se mi často i naše písmo, nebo vlastně kterékoli jiné - hebrejské, arabské, tibetské, indické, pánoprsteňácké...), takže chápu, že si ho někdo dá na zeď, musí to působit krásně.
A kdybych si měla něco čínského napsat na zeď já, tak bych si asi vybrala nějakou kratší básničku od Li Pa.


Nedivím se, že se ti líbí jiné než zrovna naše písmo. Ono totiž ty jiné písma tak nějak většinou mají duši. To naše vymysleli Římani jako technické písmo, co se dobře tesá do kamene. V jiném typu písma ale často každý znak nese zároveň význam sám o sobě, nezřídka i několik významů a s tím se pak dá něuvěřitelně hrát Smile


Ale ne, mně se právě naše písmo líbí taky. Existuje spousta krásných fontů, klidně bych si na zeď napsala nějakou českou básničku.
A naše písmo sice hodně ovlivnili Římani, ale pokud vím, ti ho převzali od Etrusků, a přímo o jeho vzniku se toho moc neví - dost možná původně znaky taky něco znamenaly, ale to už asi nikdy nezjistíme.
Jo, ještě jsem slyšela, že všechna hlásková písma mají stejný původ - ten etruský.
(Doufám, že nešířím bludy, kdyžtak mě prosím poučte.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.