No Poo mytí: žitná mouka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3466f1b56ac79485e20ed12c5e4ba1dbZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2018 10:13 am    Předmět: Citovat

Tak jsem se po letech no poo konečně odhodlala i k žitné mouce Very Happy popadlo mě to včera večer a hned jsem mazala do obchodu pro mouku. Měli jen žitnou celozrnou, což se prý špatně vymývá, ale hladká holt nebyla a já to chtěla vyzkoušet hned Very Happy Umichala jsem hustší těstíčko cca že tří polévkových lžic, ať toho je do začátku víc, napatlala na skalp, promasírovala, nechala jsem asi pět minut působit a šlo se splachovat. Už při splachování jsem měla pocit, že mi ta mouka na hlavě vyrobila další vlasy Very Happy působily tak hustě na moje poměry! Po vyfénování to nadšení mírně opadlo, ale i tak mám teď nejlepší vlasy za poslední rok a půl! Jsou leklé, hebké a zároveň objemné, šly krásně rozčesat a dokonce se mouka úplně v pohodě vymyla! Takže u mouky teď nějakou dobu určitě zůstanu Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2018 11:58 am    Předmět: Citovat

Taky se k žitné mouce někdy ráda vracím. Ale mám to s ní jako se spoustou jiných věcí - chvíli fajn, pak jakžtakž, nakonec nicmoc. Holt mám vlasy, co potřebujou střídavou péči.
Každopádně v poslední době, když na vlasy plácám "moučnou kašičku", tak ji ještě vylepším trochou nějakého kondiše nebo masky (ale nepřeháním, aby mi ten pracně nabytej objem okamžitě zase nesplihnul). Ty vlasy jsou pak lesklejší, navíc jak trpím na suchý dýlky a konce, tak samotná ta mouka jim moc nepomáhá. I když možná asi ještě lepší by bylo nanést moučnou kašičku ke kořínkům, nechat trochu stýct do dýlek a pak ještě do dýlek a na konce plácnout kondicioner a nechat to všechno dohromady alespoň minutu působit. Budu to muset vyzkoušet. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vladimirovna
21-40
21-40


Založen: 6.7.2014
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt duben 26, 2018 4:20 pm    Předmět: Citovat

Tak to musím zkusit... Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: pá duben 27, 2018 12:01 pm    Předmět: Citovat

Díky mouce se mi teď i méně mastí hlava!

Od té doby, co jsem vysadila HA, se mi mycí interval zkrátil z mytí jednou týdně na mytí obden a to s tím, že druhý den po mytí už jsem musela použít červený jíl jako suchý šampon, čímž jsem se vrátila někdy do doby chemické. Teď po mouce jsou ale vlasy i druhý den po mytí pořád hezké, mastné jsou jen nepatrně kolem spánků a pořád perfektně drží tvar! Dneska jsem dokonce třetí den od mytí a pořád jsem nepoužila suchý šampon, sice už to není úplná hitparáda, ale vlasy jsou pořád koukatelné a neplihnou! Tak doufám, že si takhle povedou i nadále a že budu moct červenojílový suchý šampon zařadit mezi nejkrajnější nouzovky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vladimirovna
21-40
21-40


Založen: 6.7.2014
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2018 4:07 pm    Předmět: Citovat

Tak vyzkoušeno. Objem teda moc nemám, nevím proč, jsem zklamaná Confused Ale docela se vlasy lesknou. Musela jsem použít kondicionér a i tak jsem měla značné problémy s rozčesáním. Vymývala jsem to děsně dlouho a i tak mi tam pár kousků zbylo. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: ne květen 13, 2018 6:23 pm    Předmět: Citovat

Tak to je škoda, že ti moučné mytí nesedlo :/ já jsem pořád nadšená, vlasy se mi právě i mnohem méně dredujou a když už se někde nějaký dredík najde, tak jde snadno rozmotat.

Akorát teda včera jsem myla a dnes už jsou vlasy nechutně mastné, asi tím hrozným dusnem na Výstavišti. Bohužel dneska nemám kdy umýt a ráno vstávám ve čtyři, tak budu muset mytí odložit na zítřejší večer a přes den to přežít na sucháči.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2018 1:20 pm    Předmět: Citovat

Já bych si tipla, že to bylo to Výstaviště. Ten pařák tam byl šílenej. Já mám sice mycí interval veledlouhej, ale i tak to vypadá, že budu muset mýt tak o den dva dřív než normálně, ačkoli jsem čerstvě po hennování, který mi ten interval vždycky spíš naopak prodlouží.

Vladimirovna, s tím špatným vymýváním bych si tipla, že to nejspíš bude moukou. Jednou jsem taky měla nějakou, která o sobě tvrdila, že je žitná, ale podle toho, co dělala ve vlasech, tam minimálně musela bejt přimíchaná nějaká pšeničná či jiná "lepicí/hrudkovací". Sice to nebyl takovej děs, jako když jsem si jednou omylem umyla hlavu pšeničnou (to fakt nikdy nikdo nezkoušejte Twisted Evil ), ale vymejvalo se to i tak podstatně hůř než můj obvyklej druh žitný. Anebo prostě moučný mytí holt nemusí sedět každýmu, no.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vladimirovna
21-40
21-40


Založen: 6.7.2014
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2018 10:06 am    Předmět: Citovat

Teď s tím no-poo trochu experimentuji a doporučuji zkusit vejcomedový šampon podle návodu zde na stránkách. Úžasné vlasy Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: st červenec 25, 2018 6:40 am    Předmět: Citovat

Ahojte. Podľa krvných testov moje telo nemá rado lepok a obilniny celkovo, takže som ich vylúčila zo stravy a... skúsila si umyť vlasy pseodoobilninou, t.j. pohánkovou hladkou múkou. Výsledok: funguje to rovnako dobre ako žito. Mám tendenciu domnievať sa, že akákoľvek hladká múka s nízkym obsahom lepku (alebo úplne bez neho) vlasy umyje Laughing Toľko moje zistenie, pekný deň všetkým Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: st srpen 08, 2018 11:47 am    Předmět: Citovat

Kupuju žitnou mouku v Albertu, mají jen celozrnnou, ale přesto šla vždy vymýt bez problémů. Teď jsem udělala změnu a koupila jsem žitnou celozrnnou v DMku a myslím, že a touhle možná problém bude. Dnes jsem myla vlasy směsí té albertovské mouky a téhle dmkové a vymývání trvalo déle, i při pátrání na hlavu bylo znát, že těstíčko je jiné, a hrubými zrníčky. Jsem teda zvědavá, jak budou vlasy vypadat, až je budu v pátek mýt čistě tou dmkovou moukou, jestli to vůbec půjde vypláchnout Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.