arrow O nás arrow TŘI RADIKÁLNĚ OSTŘÍHANÉ MODERÁTORKY PRO DOBROU VĚC!
TŘI RADIKÁLNĚ OSTŘÍHANÉ MODERÁTORKY PRO DOBROU VĚC! E-mail
Napsal Aha Admin   
Úterý, 31 březen 2015

Vážení a milí, již příští týden si nalaďte v TV dubnové vydání pořadu “Chcete mě”, kde se bude hodně mluvit o DV a třech našich moderátorkách! Byli jsme před nějakou dobou díky osobním kontaktům osloveni lidmi kolem Marty Kubišové, jestli bychom se nechtěli přidat ke skupině internetových komunit zapojených do nové kampaně na ochranu zvířat. Rozhodli jsme pomoci dobré věci a zároveň výrazně zviditelnit náš server. Dík za to patří našim třem moderátorkám, které se rozhodly pro přírodu a zároveň pro DV udělat skutečně významný krok. Sid, Morgyš a astrid zvolily radikální ostříhání se a darování finančího výtěžku z prodeje svých vlasů pro charitativní účely jedné kampaně, kterou chceme podpořit. Jak jim to teď sluší viz přiložené fotky. Vemte nůžky a přidejte se k nim! Přikládáme PR zprávu, která bude tento týden zveřejněna Českou Televizí v českých médiích, ve které se dočtete více.

 

PRESS RELEASE / TISKOVÁ ZPRÁVA


České dlouhovlásky se stříhají pro kampaň "Nebuď labuť"


Pořad České Televize "Chcete mě" se věnuje problémům nejen zvířecích miláčků, ale i volně žijící zvěře. Jako každý rok, i letos chce poukázat na některé méně známé problémy, kterými zvířata trpí kvůli necitlivým zásahům člověka, a podpořit jejich řešení. Tématem jarní kampaně "Nebuď labuť" je neradostný osud zimujících labutí, které díky nevhodně voleným termínům zahájení jarní říční přepravy a průmyslovému provozu na českých řekách a tocích trpí syndromem PAS (Preliminary Awaken Swan). Ten způsobuje úhyn až 30% zimujících labutí, které jsou předčasně probuzeny ze zimní hibernace a nezvládají předčasnou aklimatizaci.


Koordinátorka kampaně "Nebuď labuť" Jaromíra Birdová z marketingového oddělení ČT vysvětluje: "Dáváme si za cíl zvýšit povědomí o tomto problému a ve spolupráci s vybranými komunitními servery v ČR vybrat 750.000 Kč na výstavbu jarních hibernačních center pro labutě ohrožené syndromem PAS. Domníváme se, že situace labutí v předjaří je alarmující. Proto jsme rádi, že serverem podporujím kampaň pro měsíc duben velice konkrétními činy, je dlouhevlasy.cz, který je známý jako prostor sdružující i environmentálně naladěné lidi."


Administrátorka serveru dlouhevlasy.cz, známá pod přezdívkou Sidonie, popisuje svůj osobní příběh ze střetu se syndromem PAS: "Samozřejmě, že jsem o ostříhání svých vlasů po kolena původně vůbec nechtěla slyšet. Nicméně poté, co mi byly panem Srstkou promítnuty skutečně drastické záběry předčasně probuzených labutí, věděla jsem, že nemohu váhat ani vteřinu. Pokud visí osud labutí na vlásku, tak na mých vláscích lpět nemohu. Výtěžek z prodeje mých vlasů podpořil výstavbu hned dvou hibernačních center, která se chystám v blízké době osobně navštívit. Svého činu nelituji: mám dobrý pocit a doslova lehkou hlavu."


Zakladatel serveru, vystupující jako Aha, oslovil i další členy a moderátory serveru k následování tohoto inspirativního skutku. Jedny z prvních, které se k této výzvě přidaly, jsou moderátorky známé na serveru jako Morganna a astrid. Morganna vysvětluje:

"U nás ve Slezsku se kvůli zdevastované přírodě často labutě ani nedožijí svého jarního probuzení, kur*e. Když šla pod nůžky Sid, a když mohu ‘shodit háro' pro záchranu byť jediné němé tváře i já, tak nelze váhat ani minutu." Podobný názor sdílí i další účastnice stříhací iniciativy, moderátorka astrid, která dodává s odhodlaným ekologickým výrazem v očích, které již nestíní přebytečné lokny: "Až mi to za pět let doroste,rozhodně se ostříhám kvůli labutím znova."


Česká televize proto velice vítá spolupráci s dlouhevlasy.cz a obrací se na širokou dívčí veřejnost s vlasy delšími než 3 cm se sloganem kampaně na měsíc duben:


"Nebuď labuť", daruj vlas, doroste Ti za čas zas!


(Kontakty pro média: Ludmila Kadeřavá, tisková mluvčí sekce dokumentaristiky, Česká Televize, Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , Aha, zakladatel serveru dlouhevlasy.cz, Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny )
Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (22)add
...
napsal Clondyk , duben 01, 2015
Velice zajímavý článek...
...
napsal Housenka , duben 01, 2015
Super smilies/smiley.gif Každý rok tenhle den se těším, co bude za článek. Ať žijou zachráněné labutě smilies/smiley.gif
...
napsal knihomol5 , duben 01, 2015
hmm, asi aj ja pôjdem podporiť dobrú vec smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif síce to bude ťažké, ale...
...
napsal Romanka , duben 01, 2015
nejdřív jsem se lekla, pak mi to došlo, jeden z nejpovedenějších článků ;-) Ludmila Kadeřavá ;-)
...
napsal Kaisha , duben 01, 2015
No, máte mě! Fakt jsem tomu uvěřila smilies/grin.gif Co by člověk neudělal pro labutě!
...
napsal hankabar , duben 01, 2015
Nebuď labuť, děvčata, prokoukly jste!! smilies/grin.gif
...
napsal danny1691 , duben 01, 2015
A vousy nebrat? Bradu bych vypěstoval a pro dobrou věc obětoval.
...
napsal egle , duben 01, 2015
Parádní článek!! smilies/grin.gif A ty jména smilies/cheesy.gif já bych chtěla vaši fantazii, fakt
...
napsal porcelainswan , duben 01, 2015
No to je supeeeeeeeer! Letos fakt palec nahoru!!!!! smilies/grin.gif
...
napsal ilona , duben 01, 2015
No vidíte holky...dobrý skutek uděláte a ještě vám to odstranění hřívy vyloženě prospělo ...ted jste IN , Astrid dokonce odvážně oživila melírem -tleskám!!!! smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
...
napsal Miri , duben 01, 2015
On to je ale článek z 31. března... Tak teď nevím, co si myslet smilies/cheesy.gif
...
napsal Aha Admin , duben 01, 2015
Datum má být 1.4., ne vcerejsi, omlouváme se za chybu.
...
napsal Klarusa , duben 01, 2015
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
...
napsal Hawkey , duben 01, 2015
A pořád to jsou kočky :-).
...
napsal dude , duben 01, 2015
Muhehe smilies/cheesy.gif Povedený holky smilies/grin.gif smilies/wink.gif Taková proměna ! Kočky z vás teď jsou, dám si vás asi na tapetu =D
...
napsal Elis3 , duben 01, 2015
Tak to mě dostalo. Až při čtení komentářů jsem si uvědomila, že je apríl. smilies/grin.gif
...
napsal seelya , duben 01, 2015

...
napsal Lalaith , duben 01, 2015
smilies/grin.gif smilies/grin.gif Dokonalý! Málem jsem se sem zapomněla podívat, co jste zase vymysleli!
...
napsal Juanitta , duben 01, 2015
Úžasné, kočky, skoro som sa zľakla konkurencie smilies/grin.gif
...
napsal Portos , duben 01, 2015
Skvělý. Jen by mě zajímala výroba fotek "po" - to jste sáhly do hóóóódně starého archivu? smilies/cheesy.gif
Ale ne, fakt dobře udělaný. V první chvíli jsem si říkal, že apríl s charitou by mohla být příliš silná káva, než aby to opravdu byl apríl. Ale někteří asi silnou kávu rádi... smilies/cheesy.gif
...
napsal Aha Admin , duben 02, 2015
My pijeme tak 6 kafi denne (dobre, nekteri z nas), takze zadna kava neni dost silna!
Jinak je tam ted novy clanek, kde ukazujeme vyrobu smilies/wink.gif

...
napsal Titania , duben 02, 2015
Uf, jeden den se na server kvůli návalu práce nedostanu, a musí to bejt kurňa zrovna Apríl. Fakt roztomilá mystifikace (i když samozřejmě s decentníma nápovědama)- moooc povedené, udělalo mi to radost i den po Aprílu... (a že jsem nějakou radost sakra potřebovala) Díky!!! smilies/smiley.gif smilies/cool.gif smilies/grin.gif

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Úterý, 31 březen 2015 )
 
< Předch.   Další >