Historický šerm
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d213857bc980ea9082dc64feaaec0165Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 11:44 am    Předmět: Citovat

Nebudu zasahovat do odborné diskuse, páč já na historických akcích plním pouze funkci křoví, nosiče či podavače lehčích předmětů či případné asistence při přípravě stravy popř. udržovače ohně....
Bojující ženy jsou častěji vidět v oblasti napoleoniky, kde jsou uniformovány jako muži a jsou součástí jednotky, ale tam už jsou z chladných zbraní šavle, ne meče...

Jen takový postřeh - taneční šavle pro orientální tanec má hlavně kvůli vyvážení hmotnost kolem 2 kg, proto jsem byla dost překvapená, jak jsou meče pro šerm "lehké"......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 8:54 pm    Předmět: Citovat

Dobrá bojující žena se v jakémkoli období "pozná" podle toho, že ji nepozná ani soupeř, proti kterému bojuje Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Veverka
41-80
41-80


Založen: 9.7.2008
Příspěvky: 53
Bydliště: Modra, Brno... Obcas Prerov...

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 9:57 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Dobrá bojující žena se v jakémkoli období "pozná" podle toho, že ji nepozná ani soupeř, proti kterému bojuje Smile


Tak tak a ani spolubojující...

Jinak v Brně je prej skvělý učitel šermu Petr Žákovský.
Ale jaká je to organizace nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt únor 26, 2009 6:53 am    Předmět: Citovat

Jojo, na Žákovskýho jsem slyšela dobrý ohlasy - ale jeho ani žádnýho žáka osobně neznám, vždycky to bylo jenom "přes někoho".
Ale koukala jsem, jestli někde neučí Borek Belfín - jeho školu jsem zprostředkovaně dělala vlastně i já, protože kdysi učil kluky od nás ze skupiny, a Ti zase učili mě (při mým pohybovým antitalentu to pro ně nebyl zrovna nejvděčnější úkol). Ale slyšela jsem na něj moc dobrý ohlasy nejenom od kluků od nás (akorát co si pamatuju, tak prej měl značnou zálibu v klikách a podobnejch radovánkách Wink během tréninků, holt ona ta jedenapůlka není sice tak těžká jak vypadá, ale když s ní člověk mává celej trénink, tak ty naposilovaný ruce docela potřebuje Very Happy ).
No a strejda google mi vyhodil tohle: http://digladior.cz/index.php?stranka=uvod
tak by možná stálo za to to zkusit.

(Jenom pro upřesnění - možná se mi tu podařilo vzbudit dojem, jakej nejsem zkušenej a ostřílenej šermíř - což, ehm, fakt není pravda. Dotáhla jsem to tak maximálně na šermířský embryo a dělala jsem šerm hlavně kvůli tomu divadlu (teda hůl kvůli divadlu, meč pro radost) a kvůli tomu, že mi s lidma ze skupiny bylo fajn. A po rozpadu skupiny jsem už jenom "přihlížející", i když se díky přítelovi a kamarádům mezi šermířema docela často pohybuju. Ale zase jsem přičichla natolik, že vcelku dokážu rozlišit mezi dobrým šermem, slušným šermem, špatným šermem a mizerným šermem. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: čt únor 26, 2009 11:47 am    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Dobrá bojující žena se v jakémkoli období "pozná" podle toho, že ji nepozná ani soupeř, proti kterému bojuje Smile

S tím naprosto souhlasím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: čt únor 26, 2009 3:22 pm    Předmět: Citovat

Tak se začínám rozhlížet. Zatím jsem narazila v Praze na dvě jména: Jan Kostka, Stanislav Veselý. Znáte někdo ? Zdá se, že proti ženám ve zbroji nic nemají Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá únor 27, 2009 8:37 am    Předmět: Citovat

Pokud mě paměť neklame, tak jsou to oba pánové z Gobaru. Od zběžnýho vidění lidi z Gobaro znám. Ani jsem nevěděla, že učí. Poctivá stará škola, která umí šerm i správný divadlo k němu. Gobaru teď (tuším loni) vyhrálo na nějakým mezinárodním festivalu (což zase tak moc nevypovídá, protože oni sami povídali, že celková úroveň byla taková... zvláštní, ale přece jenom je to jakejsi hmatatelněj výsledek). S mečem jsem je zrovna neviděla, ale řekla bych, že rozhodně neprohloupíš, když to u nich zkusíš - koneckonců, kdyby Ti to nevyhovovalo, můžeš hledat dál.
Vida, tady jsem našla odkázek:
http://www.militaria.cz/cz/clanky/bojove-umeni/vitezstvi-ceskych-historickych-sermiru-na-mezinarodnim-turnaji.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2009 9:11 pm    Předmět: Citovat

Koneckonců, pro bojující ženu zbývá ještě jedna možnost, v Římě kdysi oblíbená, ale brzo pro zvrhlost zrušená - gladiátorka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2009 9:32 pm    Předmět: Citovat

Náhodou gladiatorix byly celekm oblíbeným zpestřením v cirku, kromě lvů a křesťanů Smile A dokonce se občas na některých vystoupeních objevují i dnes a je na co koukat, holky nejen že to umí, ale když občas některá udělá ladný kotoul, veškeré mužské osazenstvo lačně kouká, copak že to má gladiátorka pod tunikou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2009 9:38 pm    Předmět: Citovat

Mno, tak přesně takový přístup bych nerada Confused Naštěstí se mi většinou podaří společnost přesvědčit, že jsem "chlap" Laughing Laughing Laughing No, uvidíme, uvidíme. Pak podám zprávu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.