Kontaktní čočky a vše o nich - tipy, problémy, aj.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: st srpen 28, 2013 2:01 pm    Předmět: Citovat

No většinou to co člověku dají je předpis na brýle a ten se pak přepočítá na čočky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st srpen 28, 2013 2:22 pm    Předmět: Citovat

Caithlin napsal:
No většinou to co člověku dají je předpis na brýle a ten se pak přepočítá na čočky Smile


To by mě vůbec nenapadlo. Žiju s představou, že 4 dioptrie jsou 4 dioptrie a hotovka, žádný přepočítávání Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: st srpen 28, 2013 2:50 pm    Předmět: Citovat

jinak - neboj se říct o vyzkoušení různých značek čoček, já vyzkoušela asi 3, 4 různé značky čoček, než mi sedly ty, které teď mám Smile
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: st srpen 28, 2013 3:10 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:

To by mě vůbec nenapadlo. Žiju s představou, že 4 dioptrie jsou 4 dioptrie a hotovka, žádný přepočítávání Laughing


No je na to většinou tabulka od výrobce (dá se to i bez, ale to si teď nevzpomenu Embarassed )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st srpen 28, 2013 3:19 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Vůbec se neorientuju - chodím léta k jedné očařce, ta nemá moc vybavenou ordinaci, takže na všechny ty přistroje a měření jsem hleděla jak tele na nová vrata - ale jsem ráda, že jsem podstoupila aspon to vyšetření, když už nevyjde ta korekce.

Ty čočky ti doporučl kdo? Optik nebo očař?


U očaře jsem si nechala vyjet papír s údaji (osa, cylindry, dioptrie), který byl asle nakonec stejně k ničemu, protože v optice mě změřili ještě zvlášť svými přístroji. Někteří očaři mají i atest na oční čočky, ale já takového zrovna nemám. Tak jsem šla prostě zkusmo do Fokusu a vyšlo to Smile Nejdřív jsem nosila měsíční Switche (za skoro dva tisíce) jen na krátkozrakost, pak jsem ozkoušela Switche i na astigmatismus (ty čočky jsou velké jako kráva a je s tím trochu jiná manipulace, ale jak se to člověk naučí, jsou fajn) a tak před rokem jsem si řekla, že je naprosto zbytečné, abych kupovala měsíční čočky, když to nemůžu používat k práci na poučítač (okamžitě mi to začne vysušovat oči a je to nepříjemné, protože jak jsou určené ke koukání spíš do dálka, tak ten monitor se mi rozmazával a blbě mi šlo číst) a využiju to párkrát do roka na bitvy a na koncerty. Tak mám teď zhruba od ledna ty Acuvue Moist jednodenní a nemám vážnější stížnosti. Ano, varovala mě dopředu, že začnou vysychat dříve než ty Switche, což znamená, že odpoledne už to bude trochu horší a na noc rozhodně vyhodit. Takže s tím počítám a nosím s sebou kapky.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st srpen 28, 2013 3:30 pm    Předmět: Citovat

Caithlin,Morganna,lethality - moc vám děkuju za tipy a rady!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: st srpen 28, 2013 5:59 pm    Předmět: Citovat

mi teda kapky na zvlhčení nikdy nepomohly... pomohla až změna značky, ve které se cítím pohodlně po celý den včetně práce na pc a problémy - např. mírné řezání, vysychání atp. se objevují někdy a jen opravdu pozdě v noci... třeba po náročném dnu nebo velké únavě...

jinak mám teď vidi smile měsíční, zkoušela sem od nich i torické, ale ty mi nijak výrazně nepomohly... mám asi moc specifický tvar oka... moc malý, takže si myslím, že mi dobře neseděly tak, aby plnily tu funkci Very Happy takže ten astigmatismus nějak musím ignorovat Very Happy
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st srpen 28, 2013 7:08 pm    Předmět: Citovat

No, jako když jsem se rozhlížela po netu a zkoumala, která značka má správné dioptrie, zakřivení, průměr, cylindry, tak mě to stejně vždycky hodí zpátky na ty, co už mám, nebo na nějaké levné šmejdy, kde sice je 90 čoček v balení, ale nehodlám to riskovat. Oči mám jen jedny.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: st srpen 28, 2013 7:51 pm    Předmět: Citovat

šak jasně, tohle je velmi individuální, jen popisuju svou zkušenost a co mi vyhovuje Wink já jednodenní nikdy nezkoušela, takže nevím nic bližšího... jen sem chtěla ukát na to, že je důležité hledat ty svoje, které sednou právě tobě Smile mi třeba optometrista říkal, že ty vidi sedí jen asi 3 lidem z našeho města, znichž jeden sem já Very Happy takže je třeba se nenechat odradit tím, že nějaká značka nesedí, pokud je možnost vyzkoušet jinou se stejnými parametry Smile
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st srpen 28, 2013 7:59 pm    Předmět: Citovat

Mě jenom štve, že jaksi nemáš možnost vyzkoušet - vyjma toho úplně prvního paklíku - prostě jeden pár od daných čoček, když potřebuješ najít ty sedící. Pak už musíš vždycky objednávat celé balení a to je strašné vyhazování peněz.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.