Mastné kořínky, suché konečky
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7760ec8cfe76315bfa8ef11a0d4cb831Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 11:00 pm    Předmět: Citovat

To Jana_ne: Jestli se ti u hlavy hodně mastí, tak zkus kondicionér vynechat úplně. Jinak se podívej na článek o šamponech. Zdejší osazenstvo si chválí Urtekram, DOlivu, Logonu, Alverde,...já mám dobrou zkušenost i s nějakým Cannabis šamponem.
Jestli máš vlasy hodně suché, podívej se do fóra na diskusi o olejích a udělej si nějaký olejový zábal - ale ne až k hlavě (olej jojobový, olivový apod. - každému vyhovuje něco trochu jiného). Anebo je tu oblíbená kúra na konečky DOliva. Smile
A napiš, jak to dopadlo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
161-320
161-320


Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 209

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 12:34 pm    Předmět: Citovat

jana_ne napsal:
Ahoj, jsem tady poprvé a pročítám příspěvky, tak bych se chtěla zeptat, jaký šampónek a kondicionér byste mi poradili. Pokožka hlavy se mi rychle mastí a vlasy jsou barvené, suché, bez lesku, prostě hrůza Twisted Evil Tak bych to viděla na nějaký šampón na mastné a kondicionér na suché. Baronka šampón a Urtekram kondicionér? Nebo obojí Urtekram? Nechci, aby ten šampón zase moc vysušoval, ale zase, aby zabíral...Tak nevím. Děkuji za rady Wink


Jsem podobný případ, u hlavy se mi vlasy rychle mastí, ale až do konečků to nedojde, takže jsou taky sušší, ačkoli je nebarvím. Používám teď regenerační šampon od Lavery( i když je na suché vlasy, přitom to maštění nezhoršuje). Dělám zábaly s olivovým olejem. A ob dvě mytí dávám intenzivní kůru od Lavery. Je to dražší, ale co bych pro krásu vlasů neudělala. Smile Řekla bych, že je prioritní spíš napravit suché konce, než kvůli mastné kůži nepoužívat zvláčňovadla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kopretinka
321-600
321-600


Založen: 12.4.2007
Příspěvky: 375

PříspěvekZaslal: st květen 21, 2008 9:24 am    Předmět: Citovat

Koukám, že tohle téma je nějak mrtvé, že by skoro nikdo tenhle problém neřešil? Mě teď tenhle problém postihl a přemýšlím jak to řešit. Myslím, že se mi začaly mastit vlasy u hlavy po Bioharu a pak asi i po Alpecinu. Přemýšlím, že asi nejlepší řešení bude použít šampon pro mastné vlasy nebo nějaký pročišťující a kondicionér na suché vlasy jen do těch konečků. Druhý den po umytí je mám tak hrozně u pokožky mastné, že mi účes vůbec nedrží a strašně to plihne. Máte někdo nějaké osvědčené přípravky na tenhle problém? Myslím, že šampon speciálně určený na mastné kořínky a suché konečky je na nic, protože dost dobře nechápu jak by mohl vyřešit tyto dva problémy najednou.
Jinak tedy s Feliscatus musím nesouhlasit. Prioritní je totiž vždycky v prvé řadě pokožka hlavy, protože zdravá pokožka hlavy = zdravé vlasy. Jistě, nikdo nechce chodit s vysušenými konečky vlasů to chápu, takže je nutné jim dodat vláhu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hagenne
81-160
81-160


Založen: 7.9.2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: st květen 21, 2008 10:01 am    Předmět: Citovat

řešila jsem, řešila. Určitě souhlasím, že zdravá pokožka hlavy je základ. Totiž taky se mi dost mastí vlasy, musím mýt obden, někdy klidně i každý den, vyjímečně za déle, což těm konečkům opravdu nedělá moc dobře a bývaly přesušené. Nejvíc jim pomohlo, když jsem začala šamponovat jenom u hlavy a na délku jenom koncicionér. Prostě hlavu odmastit klidně šamponem na mastné (ale kupodivu po šamponech na normální se mi mastí míň) a konečkům to vynahradit nešamponováním (nešamponuju ani po olejovém zábalu, pokud to jde), maskováním, olejováním..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st květen 21, 2008 10:12 am    Předmět: Citovat

já mám dojem, že toto téma se tu řeší furt někde...

hlavně nemůžu používat šampony na mastné vlasy...ale řekla bych, že je to problém vnitřní, bohužel teda nevím, s čím to přesně souvisí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lea
321-600
321-600


Založen: 3.5.2008
Příspěvky: 546

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 4:16 pm    Předmět: Citovat

Na mastící se vlasy bývají lepší šampony na normální vlasy, protože ty na mastné vysušují a tím nutí pokožku více se mastit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 11:57 pm    Předmět: Citovat

tak ako sa na mastnú pleť neodporúča používať kozmetika s obsahom alkoholu (práve kvôli tomu, že vyvoláva zvýšené mastenie), tak isto aj na pokožku vlasov. ja síce podobný problém nemám (akurát so suchými končekmi, ale poctivo mastímSmile, ale riešenie vidím asi takto: použiť šampón, ktorý nedráždi, iba na pokožku hlavy, do dĺžky sa zmyjú aj pri oplachovaní. potom naniesť kondicionér na konce, poprípade nejaké sérum, olejík.. to tu vlastne už bolo načrtnuté.. šampóny si treba kupovať nie na základe celých vlasov, ale vlasovej pokožky. mám dobrú skúsenosť s prírodnými šampómni, ktoré sú menej agresívne, nezabraňujú pokožke dýchať, väčšinou po nich nesvrbí hlava (a škriabanie sa dosť podporuje mastenie). odporúčam Alverde - breza a šalvia, vlasy odmastí a umyje dosť (až "vŕzgajú", vtedy sú vraj dobre umyté) a ukľudňuje vlasovú pokožku (aj citlivú, vlastná skúsenosť).. a je za celkom príjemnú cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janullla
161-320
161-320


Založen: 15.1.2008
Příspěvky: 236

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2008 11:52 am    Předmět: Citovat

Prioritní je totiž vždycky v prvé řadě pokožka hlavy, protože zdravá pokožka hlavy = zdravé vlasy. Jistě, nikdo nechce chodit s vysušenými konečky vlasů to chápu, takže je nutné jim dodat vláhu.

s tym suhlasim.mam mastne vlasky a cim su moje vlasky dlhsie tak tym su konceky o nieco viac suchsie ako na pokozke hlavy.
myslim si, ze je nevyhnutne pri takomto type vlasov pouzivat kondicionery, masky, olejove zabaly iba na dolnu tretinu vlasov, aby sa zabranilo vysusaniu a aby boli vlasky zdrave po celej dlzke.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 10:19 am    Předmět: Citovat

Jsem ráda, že s tímto problémem nejsem sama. Mám vlasy celkem dost mastné u hlavy a přesušené rozježené konce (i když je pravidelně zastřihuji a regeneruji barvením henou). Navíc mám těžké rovné vlasy, takže promaštění dál od kořínků je ještě podporováno tím, že mi vlasy "leží" na hlavě. Teď když nastanou ty vedra, tak se k tomu ještě spotím, a je hotovo..... Crying or Very sad Vlasy si meju po 3-4 dnech, 2 dny mi vydrží vypadat jako že jsou čerstvě umyté.
Dřív jsem používala šampony vyloženě na mastné vlasy, ale přišlo mi, že to kolikrát bylo ještě horší. Tak teď vybírám spíš šampony na normální vlasy, vetšinou s výtažkem nějakých citrusů nebo kopřivy. Taky mi překvapivě velice dobře dělá tělový sprchový gel Shocked (nejlépe bambusový) značky Ives Rocher....taky jsem zkusila jít cestou šamponů zvětšujících objem, které vlasy u hlavy trochu zvednou, takže leleží tolik na kůži (nejvíc mi seděl volume+Texture od Avonu), ale po těchto šamponech pak zase mám rozježené a krepaté konce vlasů, navíc pak silně elektrizují...což je škoda, protože to zvětšení objemu u hlavy funguje. Kondicionér dávám jen na dolní polovinu vlasů. Používám kondicionér buďto hennový a nebo typu " jemné vlasy a zvětšení objemu" - nejlepší zkušenosti jsem měla se Sunsilkem (ten jsem ale už dlouho v obchodě neviděla) a Shaumou...
Můžete někdo poradit co s tím objemem ? (nelze jít cestou nějakého navlnění či nakrepování, páč to mi vůbec nedrží, vlny či vlnky jsou záhy dole)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monkax
321-600
321-600


Založen: 18.5.2008
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 9:40 am    Předmět: Citovat

Mám taky sušší konečky a mastné kořínky Evil or Very Mad A opravdu jsou lepší šampony na normální vlasy, než na mastné Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.