arrow ÚČESY arrow Sissiny nejslavnější účesy
Sissiny nejslavnější účesy E-mail
Napsal Damaynti   
Úterý, 07 říjen 2008

sissiAha: Kdo byl kdy jižně od Mikulova tak ví, že Rakousko vyznává polyteismus: takřka božsky tam uctívají Mozarta, nověji Schwarzeneggera a tradičně i manželku císařpána Franze Josefa. Tu známe i u nás na serveru, pod jejím "božským" jménem Sissi. Kdyby byla ještě naživu, zcela jistě by u nás měla členství (Medea by jí to přeložila), neb vlasodélkou a časem stráveným péčí o svůj vzhled by nejspíš předčila i ty nejhorlivější členky našeho serveru. Damayanti nám k ní přináší hned dva články, začínáme Sissinými nejslavnějšími účesy.

 

 

 

 

 

Účes 1. Hvězdičkový účes


Vlasy umyjeme, dobře ručníkem vytřeme, rovnoměrně do nich včešeme silné pěnové tužidlo. Podle síly a pružnosti vlasů zvolíme velikost natáček.Vlasy sčešeme dozadu bez pěšinky.Začneme od partie čela a prameny vlasů budeme natáčet směrem dozadu. Necháme dobře vysušit! Natáčky vyjmeme a vlasy dobře prokartáčujeme.Od středu čela směrem dozadu táhneme dva až tři centimetry dlouhou pěšinku. Vlasy vpravo a vlevo od pěšinky ve výši vnějšího konce obočí v lehké vlně stáhneme dozadu a zasponkujeme.Nemáme-li dostatek vlastních vlasů, upevníme nahoře na hlavě příčesek.Zepředu na straně oddělíme po celé délce asi deset centimetrů široký pramen a stočíme ho. Potom oddělíme další pramen a ovíjíme kolem prvního, přičemž dbáme, aby celý účes směřoval dozadu k šíji.

 

 


Partie na temeni se už nenavíjejí! Hotovou pravou stranu zafixujeme gumičkou a stejným způsobem natočíme i i levou stranu. Oba pletence vzadu spojíme, stočíme směrem dovnitř a sponou upevníme buď na šíji, nebo nahoře na krku, podle délky vlasů.Partie po stranách lehce připneme sponkami, aby vlasy ještě volně splývaly. Všechno dobře zafixujeme lakem. Opatrně připevníme sponky s hvězdičkami nebo kvítky, podle svého vkusu.

Účes 2. Svatební


Příčes s vlasy dlouhými asi 60cm spleteme do copu. Vlastní vlasy umyjeme, dobře vytřeme ručníkem, pročešeme a vetřeme silné pěnové tužidlo. Od kraje čela táhneme středem šest cm dlouho pěšinku. Vlasy po stranách od pěšinky až ke spánkům natočíme na velké natáčky.
Postranní partie natáčíme dozadu. Dobře vysušíme! Vyjmeme natáčky, vlasy nerozčesáváme a hned je zafixujeme lakem. Vlasy u pěšinky hladce přičešeme dozadu a upevníme sponkami. Postranní partie natupírujeme a v lehké vlně sčešeme opatrně dozadu tak, aby ze strany jasně ukazovaly velký objem vlasů. Na temeni je upevníme sponkami.

Zbytek vlasů prokartáčujeme, stočíme v ruličce nahoru a přibližně v týle nebo na temeni upevníme širokým hřebenem nebo jehlicemi. Všechno dobře zafixujeme lakem na vlasy. Příčes uchopíme asi uprostřed a jehlicemi nebo sponkami upevníme u konce pěšinky.

Cop položíme na obou stranách po okraji vlny vlasů a upevníme dozadu v týle. Konce copu v týle přeložíme a opět upevníme. Na závěr a pro větší efekt nastříkáme lakem s lesklými flitry - tím účes ještě upevníme.


Účes 3. Korunový


Tento účes je ideální, máte-li vlasy dlouhé pod ramena a kolem obličeje stupňovitě sestříhané. V každém případě budete opět potřebovat příčesek a nejméně 80 cm dlouhý cop.Vlasy umyjete, dobře vytřete ručníkem, pročešete a vetřete pěnové tužidlo.Vlasy klasickým způsobem natočíte bez pěšinky! směrem dozadu na středně velké natáčky. Dobře vysušíte.Přední partii opatrně rozčešte, takže vzniknou vlny. Vlny nad ušima po obou stranách připevněte po obou stranách sponkami k hlavě. Nalakujte! Zbytek vlasů pročešte. Od partie uší po každé straně oddělte silný pramen a spleťte z něj cop běžným způsobem ze tří pramínků.Na konci upevněte gumičkou. Pravý cop upevněte po levé straně šíje, levý po pravé straně, takže se na hlavě kříží. Příčesek uchopte uprostřed a upevněte sponkami a jehlicemi nahoře na hlavě, uprostřed za vlnou vlasů.
Umělý cop připevněte na obou stranách podél vlastního copu. Konce copu spleťte a připevněte k vlastnímu copu. Dobře nalakujte! Nahoře na hlavě podél copu lze ůčes oživit květy nebo korunou.


Všechny tyto účesy jsou velmi složité, časově náročné  a bez pomoci kadeřnice nebo vlasové asistentky je lze jen těžko zvládnout. I zkušená Sissina kadeřnice na ně denně potřebovala nejméně tři hodiny.

 

(C) Damayanti a Dlouhevlasy.cz, 2008.  Další publikování není povoleno. No text or image reproduction without permission. Přispějte i vy svým článkem - jak na to a co za to se dočtete zde :)   

 

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (7)add
...
napsal Déscantes , říjen 14, 2008
Krásný článek, těším se na další smilies/kiss.gif Účesy jsou bezvadné, na podívání je to nádhera smilies/cheesy.gif
...
napsal Déscantes , říjen 14, 2008
Ještě mě napadá že na to jak byla Sissi hubená a jaké držela diety, měla krásné vlasy. Asi to bude genetikou smilies/smiley.gif
...
napsal Jerry1234 , říjen 20, 2008
Ahoj, všechny vás zdravím. Neznáte někdo nějaký odkaz na návody k ůčesům? Není to pro mne, ale pro kolegyňky letušky, samé pěkné laňky, co se rády tsarají o své krásné vlásky....
Díky za pomoc. Jerry
...
napsal čečetka_wendeshki , prosinec 04, 2009
dva ucesy od Sissy se mi povedly bez laku, tuzidla ci pricesku, melo to jedinou chybu, ze mam ridke konecky.... smilies/sad.gif smilies/undecided.gif smilies/cry.gif
...
napsal Farhell , září 13, 2010
Co nejdříve vyzkouším, miluju Sissi! smilies/kiss.gif
...
napsal izabela , listopad 16, 2010
Nevíte někdo prosím nějakou dobrou stránku(nejlépe abyste s ní měl někdo zkušenosti) kde mají takhle dlouhé příčesky nebo kde se dají sehnat?
...
napsal AnnaN , srpen 08, 2014
"Všechny tyto účesy jsou velmi složité, časově náročné a bez pomoci kadeřnice nebo vlasové asistentky je lze jen těžko zvládnout. I zkušená Sissina kadeřnice na ně denně potřebovala nejméně tři hodiny."
Tyto účesy jsem si zvládla SAMA učesat za 15 minut (když nepočítám mytí a sušení vlasů). Kadeřnice nejsem a účesy, s ohledem na délku mých vlasy (do půl zad), vypadaly velice podobně jako na obrázcích i bez použití příčesů.

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Úterý, 07 říjen 2008 )
 
< Předch.   Další >

Nové příspěvky ve fóru k účesům


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'mysql1.local.smarthost.cz' (111) in /home/dlouhevlasy.cz/dlouhevlasy.cz/modules/mod_phpbblatesttopics.php on line 53
Could not connect :