arrow PÉČE arrow Přivítejte podzim s Klarusou!
Přivítejte podzim s Klarusou! E-mail
Napsal Klarusa   
Úterý, 03 říjen 2017

sam_1514Aneb rediguji sama sebe.Laughing Chtěla bych na úvod poděkovat Goremu, že mě nominoval, nakonec to byla celkem zábava. Doufám, že vás neznechutí délka některých odpovědí - v tomto jsem strašná. Naživo byste ze mě vymáčkli tak pár vět nanejvýš, ale nechte mě psát a je z toho málem román. Pokusila jsem se nicméně to maximálně zkrátit, snad to tedy nakonec nebude tak hrozné.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gore : V prvom rade – od Sid som sa kedysi dozvedel, že nemáš rada Brno. Nikdy som sa ale nedozvedel dôvod. A v prípade, že sa to nejak v posledných rokoch zmenilo, prečo sa tak stalo?
Cha cha, taková otázka hned na začátek. Ale ok, přiznávám se, Brno nemám ráda a na tomto mém vztahu se nic nezměnilo a myslím, že ani v budoucnu nezmění. Dotaz proč – hmm, mám dojem, že se to rodilým Brňákům či lidem Brno oblibujícím těžko vysvětluje, ale v zásadě asi tolik, že ono prostě nemá „ducha“, který by mě oslovoval. Hned na úvod – je to na mě už docela velké město, všude moc lidí. A to všude platí i pro přírodu. I když za mě: o přírodě v Brně a okolí bych nemluvila. Přiznávám se – a to bude asi dost kontroverzní – že všechny ty údajně krásné přírodní lokality v Brně a kolem považuju za dost děsné.

Asi to nemá úplně racionální zdůvodnění, ale holt mi toto město nesedlo. A raději už dost o něm, protože o tom, co všechno se mi v Brně nelíbí, bych psala hooodně dlouho.:-D Pro úplnost jenom dodám, že jsem v Brně žila přes dva roky, něco přes čtyři roky pak na sever od Brna, takže mé dojmy nejsou vytvořeny na základě nějakých letmých návštěv.


Aby som trošku nepriamo nadviazal, odkiaľ a ako dlho sa vlastne so Sid poznáte?

Noo, to je podpásovka pro takovou postarší osobu jako já, kdo si to má pamatovat.:D Ale pokusím se – známe se právě z DVček a tuším, že to je celkem devět let.

zaharda_zmenseno Čo vlastne robíš vo voľnom čase? Radšej žiješ spoločensky a ideš s niekym do krčmy/kaviarne/čajovne (čo máš radšej?) alebo máš rada svoj pokoj, prechádzku/knihu/telku/počítač/whatever? A prečo?
Společensky moc nežiju, i když jak se to vezme. Ale celkově – jak už je asi zřejmé i z předchozích řádek – nejsem nějak davový člověk a kolektivním zábavám se spoustou lidí se spíš vyhýbám, takže dávám přednost něčemu komornějšímu. To čtení je má velká záliba, dost se zajímám i o filmy, v současné době s mužem a pár lidmi pořádáme  občasná promítání (ale to jsou spíš jen takové nárazovky). Hodně času taky věnuju zahradě. Taky si ráda někam vyrazím na procházku do přírody, na houby (když rostou) ale na to většinu nezbývá až tolik času. No a taky nesmím opomenout novodoý mor – broušení po netu.Wink

 Na druhou stranu, pokud jde o trávení času s menším počtem blízkých lidí anebo zajít do kina, taky s tím nemám problém. Sem tam sednout s kámoškou do kavárny, pozvat si pár přátel domů… Což je odpověď i na otázku hospoda/kavárna/čajovna – nejlíp asi ta kavárna. Nejsem teda nějaký kofeinomaniak, ještě zhruba před pěti lety jsem nepila kafe žádné (a horké si nedám skoro vůbec dodnes), ale sem tam si ráda dám nějakou takovou tu ledovou kafe-prasárnu se zmrzlinou.:-D Čajovnám jsem nikdy moc na chuť nepřišla, asi i kvůli tomu, že u nás v zapadákově už roky žádná není. Takže stejně by nebylo kam zajít.

 

Čo je tvoja najobľúbenejšia vec na svete? Môže to byť aj niečo abstraktné. Zatiaľ takto, prípadne ešte pridám nejaké otázky neskôr.

Nejoblíbenější věc na světě… to je ale dost těžká otázka. Jsem se musela fakt zamyslet. Asi zabrousím opravdu do té abstraktní roviny, protože z nějakých materiálních bych nejspíš nedokázala vybrat jenom jednu. Potom by to tedy bylo asi to bytí jako takové samo o sobě, protože bez něj by jaksi nebylo ani nic dalšího. Takový ten občasný pocit vnitřní radosti, že jako dobré, je fajn být na světě.

 

Lulu Nixe: Co ti dělá radost, co funguje na zlepšení nálady (záliba, aktivita apod.)?

Na zlepšení nálady mi asi tak nejlíp funguje, když se vyřeší to, co mi ji pokazilo.Laughing Ale pravda, ne vždy se zadaří, potom mi celkem taky zabírá zahradničení.

Které hudební skupiny máš nejradši?
Tak mými nejoblíbenějšími jsou Type O Negative, 69 Eyes, Silent Stream of Godless Elegy, Nirvana, Led Zeppelin, Deep Purple…

Kterou máš nejradši knížku?
Asi nedokážu jmenovat jedinou knihu, protože těch dobrých je opravdu hodně. Začala jsem vypisovat ty moje nejoblíbenější a za chvíli to připomínalo spíš telefonní seznam. Takže to zkusím trochu rozdělit podle okruhů a v rámci nich vypíchnout svoje nej.

Fantasy/horor/mysteriózní apod.: iniciační je Dracula, velmi vysoko mám trilogii Pána prstenů,  výrazný vliv na mě měl Anděl západního okna. Opakovaně se vracím k Jonathanu Strangeovi a panu Norellovi. Miluju Nikdykde.  A doufám, že Martin zvládne dokončit Píseň ledu a ohně.
Z takových řekněme „vyšších“ pater literatury je to Mistr a Markétka, Egypťan Sinuhet, celkem čerstvě Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých (od Tokarczukové), Jméno růže,sam_1592 obecně Shakespearova dramata i ta Erbenova Kytice se sem vejde. Mohla bych teda psát dál a dál, ale už to radši utnu.:-D
Komiks: Vrána, pro mě jako zjevení (i když tedy napřed ve filmové podobě.


Jaký je tvůj plán a představa do budoucna ohledně vlasů (nechat růst ještě víc, už jen udržovat, zkrátit?)

Tak plán ideálu byl nechat narůst aspoň po kolena. Vlastně už jsem tam i skoro byla, bohužel jsem je nakonec zkrátila, protože šly kvalitativně hrozně dolů. A zatím nevidím nějaké zásadnější zlepšení, takže se obávám, že toho cíle nikdy nedosáhnu.


Jaký je tvůj běžný – často používaný účes pro běžný den?

Hmm, nejběžnějšími účesy jsou drdol – pokud něco dělám a potřebuju, aby se mi ty vlasy nemotaly všude možně – anebo prostě jenom rozpuštěné.

 

Caithlin: Kam by ses ráda podívala?
Jé, no toho je moc. Teď před nedávnem jsem si zrovna říkala, že bych si zase ráda někdy zajela do Třeboně (což se mi zřejmě už letos nesplní). Jinak v rámci ČR je těch míst hodně, jenom vybrat vhodný čas a lokalitu, aby tam zrovna nebylo moc lidí. Arboreta, parky, lužní lesy, památky (i když spíš už jenom zvenčí, momentálně mám celkem odhradováno a odzámkováno…). V zahraničí – no ráda bych se někdy podívala i třeba jen do Malých Karpat, to tedy z čistě osobních důvodů, muž tam má příbuzné a vždycky vzpomíná, jak tam jako dítě jezdil. A potom někdy do Skandinávie, i když si nemyslím, že by se mi to v brzké budoucnosti splnilo.

 

Jaký máš oblíbený šampon (věčně hledám nějaký zázračný) ?
Ha ha, no já dlouhodobě jedu v psích šamponech Tropiclean. Plus celkem nedávno jsem objevila tuhé šampony Ponio a ty mi v této kategorii přijdou z toho, co jsem vyzkoušela, nejlepší.


Kde nejraději kupuješ sukně (koukala jsem, že máš samé krásné) ?

Předně děkuji za pochvalu. Otázka mě trochu pobavila, protože já ve skutečnosti nejsem sukňový typ, jako dítě jsem dokonce sukně upřímně nenáviděla. Ve výběru fotek v mé galerii pak asi trochu vzniká optický klam, že v nich chodím často. Což nechodím. A sukně mám převážně kolo-pola z Gangy a jednu od švadleny.

 

 


ilona: Ahoj – zeptám se na aktuální stav koček – kolik jich momentálně máte? A odkud k tobě chodí - bereš si je z útulku nebo jsou to toulavé kočky, kterých se ujímáš? A máš nějaký strop, kdy si řekneš – další kočku už nezvládnu?
Tak aktuální stav koček je sam_7050pět. Co se týče jejich původu, tak je namíchané. Momentálně máme dvě, co jsme si pořídili normálně jako koťata od lidí, dvě nalezené (na ulici a u lesa) a jednu dalo by se říct zděděnou. Největší počet současně byl šest, takže zrovna nemáme strop naplněný. No vlastně ani přesně nevím, kde by ten strop byl – těch šest bylo už celkem hodně stran nákladů na krmení a péči, tak myslím, že naprosté maximum by bkatrinka_mala_miciylo tak osm-devět…? Ale to je jenom teoreticky, možná bychom už u sedmé zjistili, že víc už ne.:-D  

Teď něco ohledně vaření – vaříš ráda? A jaké je tvé/vaše oblíbené jídlo?
Vařím celkem ráda, hlavně si myslím, že jsem se už celkem „vyvařila“ za ty roky, co se tomu věnuju. Nejsem tedy zas přímo nějaký kuchařský nadšenec, jako koníčka to určitě nemám, že bych si třeba vybrala nějaké kuchtění oproti čtení nebo filmu, to určitě ne. Oblíbených jídel mám celkem dost, namátkou třeba tatarák, dobré brambory v jakékoliv úpravě, hřiby a houby (smažené bedly, grilované ryzce, hřiby nakládané...) nebo pizza. V poslední době doma docela ujíždíme na indické kuchyni, takže lilkové/květákové kari, máslové kuře aj.


Který je tvůj oblíbený autor a knižní i filmový žánr?

Autor, jak už asi vyplynulo i ze seznamu výše, J. R. R. Tolkien, Bram Stoker, Gustav Meyrink, Neil Gaiman, u oblíbených knih nepadl ještě Salman Rushdie, Miloš Urban, můžu i Karla Čapka. Knižní a filmový žánr, taky už bylo zmíněno, hlavně fantasy, horory, ale mám ráda i historické knihy a filmy, westerny a na takovou běžnou čtecí spotřebu krimi/detektivní příběhy.


Clondyk: Ahoj, jak dlouho máš už dlouhé vlasy a jaká je Tvá vysněná délka ? Díky za odpověď.
Zapeklitá otázka, jak dlouho… když to vezmu, kdy mě tak zhruba doma přestali stříhat na krátko a vlasy dorostly do stavu, který by se dal označit za dlouhé, tak už to bude aspoň takových 16 let. Což je teda celkově tristní zjištění, když vezmu, jak dlouhé ty vlasy momentálně mám. Člověk s nějakým příčetnějším růstem a lepší kvalitou by za tu dobu počítám zvládl mít xkrát vlasy na zem, na ježka a zpátky… Vysněná délka je zhruba po kolena, možná o kousek níž, ale jak už jsem psala, momentálně vlastně ani nečekám, že se mi jí podaří dosáhnout.

 

Sidonie: Ahoj, jdem na to. Jaká knížka se ti líbila a přesto se tak trochu stydíš za to žes ji vůbec četla?
Tak takové špeky ty sis na mě připravila.:D Čuju, že tady čekáš nějakou pikantní odpověď, ale nevim, nevim, zrovna mě nic nepřichází na mysl. No když nad tím víc pouvažuju, tak mě napadá série Mistborn, ta se mi celkem líbila, ale vzato s odstupem, je to blbina. Jo a ještě Malý Bobeš, toho jsem jako děcko žrala, ale fakt je, že některé pasáže jsou přinejmenším problematické.Tongue out


Chodíš na túry, kdy přijde to spaní pod širákem/stanem? A phostnřípadně kam se chystáte zas vyrazit?
Cha cha, jo tak spaní pod širákem/ve stanu, to tedy netuším. Řekla bych, že asi nikdy v dohledné době. Taky je možná trochu přehnané říct, že chodím na túry. Aby si pak lidi nemysleli, že furt trajdám někde po horách, přičemž opak je pravdou. Letos nevím, jestli ještě někam vyrazíme, možná tak nějaký Hostýn, ale nic konkrétního zatím v plánu nemáme. 

 

Z čeho jsi měla letos největší radost?
No, na to je pro mě docela těžké odpovědět… Asi vyberu tu nejčerstvější, která byla navíc poměrně nečekaná, takže o to větší. Je to tedy trochu pro zasvěcené, tak nevím, co si z toho vezmou ostatní. Ale – jak už možná taky víš – nakonec vyšla ta dotace na digitalizaci místního kina. Jelikož v prvním kole hodnocení od ekonomického experta to vypadalo dost blbě, tak jsme si vůbec nedělali naději. Ale rada fondu kinematografie nakonec rozhodla jikinonak, včetně toho, že v podrobném hodnocení poměrně kladně hodnotila celou žádost, na které jsem se taky docela podílela. Takže to byla dvojí radost – jednak, že oproti očekávání to nakonec dopadlo, a potom takové osobní uspokojení, protože jsem si nebyla jistá, jestli jsem to vůbec napsala nějak rozumně. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Děkuji za pozornost všem, těm, kteří dočetil až sem, zejména. Snad se vám mé odpovědi aspoň trochu líbily. Jako další bych k rozhovoru chtěla nominovat Caithlin. Patří k dlouholetým členům DV a vždycky mě u ní na profilu zaujmou perfektní účesy, šaty i fotky ze zajímavých akcí. Věřím, že to mají podobně i další a rádi se o Caithlin dozví něco víc.

 

 

Foto (C) Klarusa

 

(C) Dlouhevlasy.cz, Klarusa, 2017. Publikování části nebo celku na jiných webech je přísně zakázáno, možné POUZE na základě písemného souhlasu dlouhevlasy.cz ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny )

 


 

 

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (8)add
...
napsal Clondyk , říjen 09, 2017
Parádní počteníčko Kla smilies/cheesy.gif
...
napsal ilona , říjen 10, 2017
Bezva, díky za pěkný článek! smilies/grin.gif
...
napsal Lulu Nixe , říjen 10, 2017
Pěkné, díky smilies/smiley.gif
...
napsal Caithlin , listopad 02, 2017
Děkuju za odpovědi i nominaci smilies/smiley.gif
...
napsal porcelainswan , listopad 21, 2017
Konečně má někdo stejný názor na "krásu" přírodních lokalit v Brně a okolí. smilies/grin.gif Dle mého názoru, to nemá absolutně žádnou energii, kterou příroda jinde prostě má smilies/cool.gif
...
napsal Klarusa , listopad 26, 2017
Ha ha, ale myslím, že s tímto názorem jsme dost osamoceny. smilies/cheesy.gif
...
napsal Zahry , prosinec 20, 2017
Pěkné počtení smilies/smiley.gif
...
napsal hankabar , leden 11, 2018
prima rozhovor!

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Neděle, 08 říjen 2017 )
 
< Předch.   Další >