arrow PÉČE arrow K Vánocům: rozhovor s Caithlin
K Vánocům: rozhovor s Caithlin E-mail
Napsal Klarusa   
Čtvrtek, 14 prosinec 2017

  caithlin_dobovkaKlarusa: Minule jsem nominovala Caithlin, která je dlouholetou členkou DV a má celou řadu zajímavých koníčků. Pojďte si vydechnout v (před)vánočním shonu u příjemného rozhovoru, který vám přinášíme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klarusa: 

Mohla bys prosím prozradit víc o dobových akcích, kterých se účastníš? Specializuješ se na jednu úzce vyhraněnou éru, nebo je jich víc?

Jezdíme s mužem na bojové ukázky z doby první a druhé světové války, další akce pak absolvujeme s veterány. Dostala jsem se k tomu tak, že abych přítele taky občas viděla, začala jsem ho doprovázet.  Kluci se konkrétně věnují Československé obrněné brigádě a rakousko-uherské armádě a mají příslušné uniformy, já jakožto v podstatě pacifista jezdím na druhou válku v dobovém civilu a na R-U v uniformě sestry Červeného kříže.

 

Kde sháníš dobové oblečení – šiješ si sama/půjčuješ/kupuješ?

Drtivá většina je nakoupená po sekáčích. Mám slabost pro šaty ve stylu 40. až 60. let, které se dají nosit i v běžném životě, ty mám i od různých značek šijících v tomto stylu, jako je Dolly and Dotty nebo Lindy Bop.


A nakonec, zajímalo by mě, kde se inspiruješ pro své účesy (které můžu jenom obdivovat, já bych je nikdy nezvládla).

Děkuju, já si většinou moc šikovná nepřipadám :) Většinou na něco narazím na internetu – dobové obrázky, videa Torrinpaige, Loepsie apod. Občas taky staré/v té době se odehrávající filmy. caithlin_puntik_saty Clondyk

Ahoj, kolik let máš dlouhé vlasy a jaká je tvá vysněná jejich délka? 

Ahoj :) Dlouhé vlasy mám v podstatě asi od pěti let, kdy mi je maminka nechala odrůst z „hříbečka“. Párkrát jsem je sice zkrátila třeba po lopatky (ať už dobrovolně či chybou kadeřnice), ale vyloženě krátké jsem neměla, co si pamatuju. Jinak jsem spokojená se současnou délkou „nad zadek“, delší vlasy by pro mě osobně asi nebyly praktické.  
 

 

Sidonie

Ahoj, já se zeptám trochu tradičně na knihy, které čteš. Zda máš nějaký zajímavý tip, co si přečíst teď na zimu. Nebo nějaký film?

Uf, jdu otevřít Goodreads. Obecně hodně čtu ne všemi oblíbený žánr „young adult“, je to pro mě příjemně odpočinkové, protože čtu obvykle jen po večerech nebo při volných chvilkách v práci. Dříve jsem měla ráda detektivky, ale teď jsem jimi trošku přesycená, i když na nového Cormorana Strikea se moc těším. Letos jsem taky přečetla skoro všechno od Ericha Segala, který se tím zařadil mezi mé oblíbené autory. Nejlepší mi asi přišli Gentlemani z Harvardu a Doktoři. Mám ráda i Jeffreyho Archera, nejraději asi Ani o dolar víc, ani o dolar míň. Což je zrovna ideální čtení do pošmourného počasí. Z knížek pro mlaďochy se mi líbila série Rebel Mechanics (nevím, jestli je to u nás přeložené) a Navždy s láskou, Lara Jean od Jenny Han. Z filmů se nejvíc těším na nová Fantastická zvířata, bohužel budou až za rok. Holt jsem vyrostla na Harrym Potterovi (i když tedy na Prokleté dítě raději úspěšně zapomínám). Jinak se mi, ač obvykle válečné filmy nemusím, letos líbil Dunkerk a povedené mi přijdou i nové díly Hvězdných válek.   

 


Meadow

Prozradíš něco ze své návštěvy Skotska? Co všechno jsi viděla, zažila a tak...? 

horySkotsko bylo krásné, čekala jsem, že bude ošklivo a nebude to zdaleka tak krásné jako na fotkách, ale je to tam ještě hezčí. Měli jsme tedy poměrně štěstí na počasí a pršelo jen párkrát. Byli jsme pár dní v Edinburghu a potom jsme se s noclehy ve Stirlingu a Fort William přesunuly na ostrov Skye. Edinburgh je krásné město, i když se člověk tedy pěkně nachodí do kopce, ale za ty krásné výhledy to určitě stojí. Jsou tam také moc milí lidé, několikrát nás někdo na ulici, když jsme vypadali ztraceně, zastavil a zeptal se, jestli nepotřebujeme pomoct. Příroda pak především na Skye a ve vrchovině je opravdu krásná a člověk neví, jestli má dřív fotit nebo natahovat krk, aby mu něco neuniklo :) Vzhledem k momentálním cenám letenek, rozhodně doporučuju vyzkoušet na vlastní oči. 

  lavicka

 


 

 

 

 

 

 

 

 

seelya

Ahoj, ja sa spýtam tak trochu odľahčene: Aký bol tvoj najväčší vlasový úlet, resp. bol vôbec nejaký?

Největší úlet se odehrál asi v deváté třídě na základce, koupila jsem si s kamarádkou „vymývací“ šampon. Mělo se jednat o červenou barvu, ovšem vlasy skončily tmavě fialové a šamponu se vůbec nechtělo vymýt. Tak jsem taky přišla k DV a k henně.


Ak by si mohla mať na jeden deň akýkoľvek účes, s tým že potom by sa ti vlasy vrátili do normálu, čo by to bolo?

Asi bych si chtěla zkusit kudrnaté mikádo a nebo nějakou vícebarevnou divočinu :)  

 

astrid 

Ahoj, Caithlin, já bych se ráda zeptala, u čeho s oblibou lenošíš. ;-) (Resp.: stíháš to vůbec?)
Ahoj, lenoším často a důkladně (někdy až moc). Obvykle s knížkou nebo na počítači  brouzdáním po internetu či sledováním youtube (Last week tonight, Vlogbrothers...).


Prozradíš také něco o dramaťáku, který máš ve výčtu zájmů? (V jaké roli Tě bylo možné vidět? A jakou by sis ráda střihla?)

Tak dramaťák už je bohužel věc dávné minulosti, přestala jsem s ním s odchodem na vysokou (kterou už jsem mezitím dostudovala). Je vidět, že jsem hodně dlouho neaktualizovala. Hrála jsem většinou menší role od slepice (doslova) až po Hippolytu ve Snu noci svatojánské. Myslím, že mi to pomohlo naučit se jednat s lidmi a hlavně jsem tam poznala spoustu dobrých přátel. Že ze mě nebude velká herečka, jsem tušila naštěstí, už když jsem se tam kdysi hlásila. Teď už jen občas chodím pomáhat česat před představeními :).
 
 

lazaretdanny1691

Ha! Klarusa mi to vyzobla.:-D Pokud se nepletu, můžeš mi povědět více o akci v Mladějově? 

Akce v Mladějově je zaměřená na první světovou válku. Je tam dobový tábor, hospoda a většinou i pár obchůdků a pak bojová ukázka, kde se každoročně poctivě střídá vítězství Rusů a Rakušáků. Pokud to tam nemáš daleko, doporučuju se přijet podívat. Více informací: http://www.mladejov1915.cz/.

 

Jaké to vlastně mají ženy v těchto aktivitách? Většinou takhle blbnou muži.

No v něčem to máme lepší – tolik se nekouká na drobnosti na uniformách atd. Ale v něčem zase horší – viz akce v Mladějově, kdy nás, jako jednotku Červeného kříže, několikrát s různými výmluvami obešli, abychom nedostaly čepicové památeční odznaky jako všichni ostatní. Jinak většina nás je, až na čestné výjimky, přítelkyně/manželka nějakého blbnoucího chlapa. Plus jsou tu samozřejmě klasické oplzlé řeči na sestřičky, na což nepomáhá zřejmě ani to, že z uniformy nekouká v podstatě nic kromě hlavy a dlaní. 

 

 

 

 

 

 

 

Jako další nominovala Caithlin Sillkyjane, která už sice teď na DV moc často k vidění nebývá, ale s rozhovorem souhlasila, takže se těšte na staré známé v novém roce.:)

 

 

 

Foto (C) Caithlin

 

(C) Dlouhevlasy.cz, Caithlin, 2017. Publikování části nebo celku na jiných webech je přísně zakázáno, možné POUZE na základě písemného souhlasu dlouhevlasy.cz ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny )

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (3)add
...
napsal astrid , prosinec 26, 2017
Příjemný a milý rozhovor, hezky se četl. ;-) Dík za odpovědi, Caithlin!
...
napsal ilona , leden 05, 2018
Děkuji za rozhovor - a Caithlin , kdypak vyjde nový Cormoran Strike? Na netu jsem zatím nějaké nové informace nenašla.
...
napsal Caithlin , leden 06, 2018
Bohužel datum ještě není, ale na goodreads už je alespoň název "Lethal white".

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Čtvrtek, 21 prosinec 2017 )
 
< Předch.   Další >