arrow PÉČE arrow SilkyJane speciálně pro DV
SilkyJane speciálně pro DV E-mail
Napsal Klarusa   
Čtvrtek, 01 březen 2018

dvj_dlka_a_mnou_it_historick_aty

  Klarusa: Posledně nominovanou byla SilkyJane. Ačkoliv už teď na DV moc aktivní není, souhlasila s rozhovorem, a tak si můžete počíst něco aktuálního o Silky a jejích kudrnách:).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dvj_dlka_a_vlastnorun_uit_aty

Klarusa

Tak já začnu. Silky, jestli můžeš prozradit, co tvoje tvorba - šití a focení?

Moje kreativní tvorba se po ukončení vysoké rapidně omezila - přece jen, už není tolik volného času (ale alespoň méně nervů). Co se týče šití, z té stránky už je to čistě praktické - povlaky na polštáře, úpravy záclon, nové závěsy... A také nesmím zapomenout nejčastější zkracování kalhot, to dělám pro celou rodinu :). Naštěstí čas mám stále na focení. Fotím spíše rodinu a kamarády, občas se mi poštěstí třeba i svatba, poslední dobou to jsou více méně rodinné fotky (oslavy, těhotenské fotky, malé děti…) .

 

A co vlasy - snažíš se ještě o dosažení nějakého délkového cíle, anebo už jenom víceméně udržuješ dosažené?

Ohledně vlasů, po ukončení vysoké to byl velký boj (viz moje fotogalerie), z toho všeho stresu okolo (zároveň jsme tehdy plánovali i svatbu) mně vypadalo enormní množství vlasů a kvalita byla příšerná. Takže radikální zástřih byl jasný. Když už jsem měla „krátké vlasy, tak jsem pak experimentovala s barvami. Teď jsem s barvou spokojená a ráda bych se zase zaměřila na růst :). Také jsem se po dlouhé době vrátila ke Curly Girl Method, protože jak jsou vlasy kratší, kroutí se mi více. 

 s_manelem_vlasy_v_tto_barv_udruji
 S manželem a aktuální barvou vlasů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Caithlin 

Ahoj,
koukala jsem, že máš pejsky, jak zvládáš skloubit péči o ně s prací? Taky bych si ráda pořídila, ale nějak na to nemůžu přijít.
smilies/smiley.gif

Ahojky, no naši pejsci jsou rodinní mazlíčci :). Máme velikou výhodu v tom, že spolu s manželem bydlíme v rodinném domku s mými rodnai_trhaiiči a dědečkem. Když jsme v práci, stará se o ně děda (a co si budeme povídat, děda aspoň není sám) a poté ho vystřídáme my. Navíc jsou to tedy gaučoví povaleči - máme u domu dvorek a zahradu, takže nikam ven vlastně nechodí a většinu dne prochrápou :). V tomhle ti teda asi neporadím, leda adoptovat nějakého pejska z útulku, aspoň najde domov a vydrží sám, zatímco budeš v práci (narozdíl od malinkého štěněte, které potřebuje péči). Byly by to dvě mouchy jednou ranou :).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taky myslím, že jsi hodně pekla, máš nějaké oblíbené pečící blogy nebo kuchařky?

Peču stále, to mě baví. Recepty sbírám po známých, na internetu. Doporučit můžu blog své sestry :) megvkuchyni.cz. Recepty má krásně nafocené a postup jednoduše napsaný i pro začátečníky. 

 mj_svatebn_dort_od_moj_ikovn_sgry
 Svatební dort od sestry
 

 

 

A pak mé oblíbené otázky: Kam by ses ráda podívala (ať už u nás nebo v zahraničí)?

Cestovních cílů máme s mužem hodně - stačí nám ty bližší, domácí a „sousední. Milujeme hrady, zříceniny i zámky, takže objíždíme, co se dá. Ráda bych objevila nějaký krásný hrad či zámek, zatím je náš oblíbený Moszna v Polsku, ten je opravdu pohádkový. V Polsku navíc mají i krásný park miniatur, kde jsou miniatury z Dolního Slezska, a tam je inspirace hodně :). 

   

hrad_moszna_ve_skutenosti miniatura_hradu_moszna_v_kowarech hrad_svojanov
 Hrad Moszna ve skutečnosti  Hrad Moszna miniatura Hrad Svojanov

 

Jaké máš oblíbené spisovatele/knihy, pokud tedy ráda čteš? Moc děkuji za odpovědi.

Oblíbených spisovatelů mám také poměrně dost, čtu od malička, většinou sci-fi, fantasy. Vede zřejmě Terry Pratchett se svou Zeměplochou (mám ráda i filmy a nejvíc miluji deskovou hru Ankh-Morpork), Kim Harrison a její série o Rachel Morganové, Cassandra Clare a Nástroje smrti, Barb a J. C. Hendee Vznešení mrtví, a taky třeba Tom Clancy Operační centrum. Našlo by se toho zřejmě mnohem víc, většinou ale mám ráda knižní série, co na sebe navazují.  

 

 

Clondyk

Ahoj, mám otázku, kterou pokládám pokaždé. Jak dlouho své dlouhé vlasy pěstuješ a jaký je Tvůj největší vlasový sen v délce? Moc díky za odpověď.

Dlouhé vlasy pěstuji přesně od 1. 1. 2010, kdy jsem se připojila na DV. Do té doby jsem mívala kratší vlasy. Když jsem byla malé dítě, mamka si nevěděla rady s mými kudrnatými vlasy. Mně se to v pubertě také nechtělo řešit a až později mě napadlo to nechat narůst. Nejvíc bych si přála mít vlasy do pasu, popř. pod zadek. Do pasu jsem je již jednou měla, takže doufám, že je to jen otázka času :).

 

ilona

Ahoj... mám pocit, že jsi tu delší dobu nebyla... jak se máš?  smilies/smiley.gif  

Zdravím, je to tak, dlouho jsem tu nebyla, času bylo pomálu :). Mám malého synovce a často jsme ho hlídali, takže o zábavu mám poslední dobou postaráno.  Když mě pak kontaktovala Klarusa, rozhodla jsem se si alespoň aktualizovat vlasové fotky. Daří se mi jinak dobře, řekla bych. Jako u každého, je to někdy lepší, někdy horší :). Momentálně se těším na jaro, předvším kvůli focení. Bude víc světla a víc možností. Také na jaře vyrazíme s mužem zase na výlety, rádi chodíme po přírodě i po hradech, jak jsem již zmínila.

  se_sgrou_a_synovcem

 

 

 

 

Technická: Jak jste si možná všimli, chybí nám tu další nominovaný. Vzhledem k tomu, že velká část známých a aktivních tváří už rozhovor měla a zároveň se v současné době otázky scházejí docela těžko, jsou rozhovory se členy pozastaveny.

 

Foto (C) SilkyJane

 

(C) Dlouhevlasy.cz, SilkyJane, 2018. Publikování části nebo celku na jiných webech je přísně zakázáno, možné POUZE na základě písemného souhlasu dlouhevlasy.cz ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny )

 

 

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (4)add
...
napsal Caithlin , březen 07, 2018
Děkuji za rozhovor smilies/smiley.gif
...
napsal astrid , březen 07, 2018
Bylo prima zas nakouknout do Tvého světa plného činorodosti, SilkyJane! :-) Díky za rozhovor, moc hezky se četl. Ať se daří!
...
napsal ilona , duben 12, 2018
Díky za rozhovor a krásné fotky smilies/smiley.gif
...
napsal SilkyJane , duben 29, 2018
já děkuji za příležitost smilies/wink.gif

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Pondělí, 05 březen 2018 )
 
Další >