Jak na "prudiče" E-mail
Napsal Aloha   
Neděle, 22 duben 2007

Občas ty řeči dokážou otrávit, že?Také slýcháte věty typu "Měla by ses ostříhat!" "Dlouhé vlasy nejou IN" a podobně? Já toho slyšela dost a nic z toho se neukázalo jako pravdivé. Bohužel. Škoda doby, kdy jsem těm “dobrým“radám věřila. Jako malý kurz sebe-obrany proti těm, kteří se nám snaží dlouhovlasý život otrávit, nabízím následující sborník nejoblíbenějších kyselých "rad" a dobrých odpovědí na ně. 

 

”ty nemůžeš nosit dlouhé vlasy, protože ty by ses o něnestarala” (méně je někdy více, což můžu doložit na sobě) 


”ty nemůžeš nosit dlouhé vlasy, protože ty by ses o ně nedokázala starat”(dotyčný vás to jistě nenaučí)  


”ty nemůžeš nosit dlouhé vlasy, protože ty nemáš čas se o ně starat” (podívejtese na můj „systém“ péče, je to méně času, než každé ráno zoufale gelovat a„style“ovat krátké)  


”ty nemůžeš nosit dlouhé vlasy, protože ty by ses nečesala” (opět, méně jeněkdy více, a pak, jak to dotyčný tak přesně ví?) 


”ty nemůžeš mít dlouhé vlasy, protože ty je máš moc husté, budou ti odstávat abudeš vypadat jako mochomůrka” (při určité délce si v klidu lehnou, imochomůrka (vlastně právě a jen mochomůrka) může mít pěkný silný cop neboculík) 


”ty nemůžeš mít dlouhé vlasy, protože tvoje vlasy by se cuchaly” (nijakdrasticky se necuchaly) 


”ty nemůžeš mít dlouhé vlasy, protože by sis je stejně musela nechat ostříhat”(jak logické...) 


”ty nemůžeš mít dlouhé vlasy, protože tobě by to neslušelo” (ještě se tonevyzkoušelo, že, a vůbec... jak si dotyčný představuje krásu?) 


”ty nemůžeš mít dlouhé vlasy, protože se podívej, jak už teď vypadáš” (skutečněněkdy prorůstáte stádiem, kdy vám polodlouhé sluší míň než kratičké a jepotřeba zkusit prorůst na delší délku, nebo stadiem, kdy máte přechodovýkompromistní účes. No a co, za půl roku jste t toho venku a můžete vypadatbáječně. Od délky, kterou dáte do culíku typu „štětka“ (na holení) můžete být vpohodě)  


”ty nemůžeš mít dlouhé vlasy, protože tobě by ti překážely v práci” (skutečněse mi nezdá, že by ve většině prací cop pod trikem překážel. Přiměřenédůstojnosti ve firmě, kde se trika nosit nesmí, lze snadno dosáhnout drdolem.Od doby, co mám vlasy pod lopatky, vyrobím drdol fakt rychle. V tohle směrudělá rutina zázraky.) 


”ty nemůžeš mít dlouhé vlasy, protože tobě by překážely ve sportu” (chachacha,velice mnoho lidí vrcholově sportujících prostě dlouhé vlasy má) 


”ty nemůžeš mít dlouhé vlasy, protože se po sportu musíš často sprchovat”(chachacha, říkala kamarádka - plavkyně s vlásky do půli zad a tělocvikářka scopem pod zadek.) 


a perla nakonec: “tobě dlouhé vlasy nikdy nenarostou” (vlasy měly délku, kdystagnovaly --- dlouhé mikádo - pak se sebraly a po delší době nestříhánípopojely. Od té doby jednou normálně.)  


A přicházíme do sekce obecných kyselostí typu dlouhé vlasy jsou nechutné,protože 
se nenosí, nosí je jenom XY lidé (tedy rasismus, xenofobie, fašismus a různédalší veselé nepřátelské postoje), k tobě se nehodí, obecně se nechodí (kničemu se nehodí, společensky se nehodí), dělají starší.... atd. Zkráceně lzetyto kyselosti podle záměru rozdělit na sdělení „nechci, abys nosil dlouhévlasy“ a „nelíbí se mi dlouhé vlasy“. Pokud dotyčný není vaše láska, lze se natato sdělení povznést. Je totiž jedno, co ON chce a co se JEMU líbí. Pokud sním sdílíte kruh rodinný a toto vám říká čtyřicetkrát denně, je povzneseníobtížnější. Nicméně ani to neznamená, že jsou kyselosti pravdivé. V okamžiku,kdy se dostanete do určité délky, samy uvidíte, jak nehorázně to působí namužské pohlaví. Je to skutečně neuvěřitelné, až je to hanba. Správně by mělastačit krásná duše. Kdo nežil část života nakrátko a část „na dlouho“, ani tomunemůže věřit. Potom už vám osoby s kyselostmi fakt mohou políbit chobot. Apozor, tato zákonitost platí i pro ženy po čtyřicítce výš, není to jenom umladých.  


A speciální kyselost: 


”měla by ses nechat ostříhat!” “kdy si necháš ostříhat vlasy?” (výbornáodpověď: „Proč se ptáš? Potřebuješ snad nějaké?“, dobrá odpověď pro některéprudiče: „brzy“ nebo „ano, měla bych“, nebo také neudělat vůbec nic. Dobrá je i drzá odpověď „na tobě je hnedvidět, že máš rád stříhání“, přátelská verze „to víš, každý nemiluje stříhánítolik jako ty“).

 

Nejlepší odreagování: podívat se na stránky o dlouhýchvlasech, podívat se na príma účesy. 

Na závěr rada (a požehnání): nikdy se kvůli vláskům(dlouhým, krátkým nebo žádným) netrapte a užívejte si důležitých věcí v životě. 

 

*** (C) DlouheVlasy.cz, 2007. Photo MissRubyFoo, reprinted by Flickr Creative Commons Licence.

 
A co vy, co slýcháte a co funguje jako odpověď? Vaše podněty, vzkazy a reakce na tento článek pište do tohoto prostoru v našem fóru.

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (11)add
...
napsal Lucipuci87 , květen 17, 2008
Líp bych to nenapsala, děkuji za tento článek, ať jdou do háje, ta ostříhaná splihlá barevná košťata, kšic!!! Nejlepší je to opravdu ignorovat, krásné dlouhé vlásky jsou nejlepší ozdoba ženy. Ať se staraj o sebe holky ošmikaný, mužské pohlaví má jiný názor a nás zajímá právě jen názory pánů. Ženy si závidí-to je normální, proto maj ty jedovaté histerické otázky. smilies/grin.gif
...
napsal tanka777 , červenec 19, 2008
Konečne článok, ktorý ma povzdbudil a dal zopár nápadov, ako odpovedať tým krátkovlasím potvorám. Neustále počúvam, že by som sa mala dať ostrihať. Dôvody si nádju rôzne. Zničené vlasy ( čo nieje pravda ), že mi to nesluší a podobne. Zvláštne ale, že muži na mne najviac obdivujú moje vlasy, im sa zničené nezdajú smilies/smiley.gif)) smilies/grin.gif, Kedysi som spravilu tu chybu a dala som sa ostrihať, nikdy viac, vlasy mi dorastali 7 rokov.
...
napsal Elizabethine , červenec 21, 2008
....je naozaj zaujímavé...že ná to ľudia ( mne najviac rodičia) stále opakujú no keď si spravím nejaký krásny účes napriklad z tadeto tak mi ho všetci chvalia :-) smilies/grin.gif
...
napsal Valkira , červenec 29, 2008
Moc pěkný článek...
Musím říct, že osobně mám štěstí... Můj muž zastává názor, že dlouhé vlasy patří k ženské kráse. Kdybych se ostříhala, asi bych dostala na zadek smilies/wink.gif

Co se týče překážení v práci... čas od času dělám v laborce, kde by rozpuštěné vlasy vážně dost překážely. Není nic jednoduššího, než je prostě sepnout do drdolu. Nikdy jsem s tím neměla nejmenší problém.
...
napsal Matilda , srpen 02, 2008
Bezva článek.
Změnu mužského zájmu jsem nezpozorovala. Asi to bude tím, že do stádia "na dlouho" jsem se dostala až na mateřské smilies/cheesy.gif. Ale zato jsem si všimla jiné věci, konečně si připadám jako plnohodnotná žena. Po letech experimentů s krátkými a ještě kratšími je to úleva.
...
napsal zuzca , srpen 13, 2008
Je to moc krásný článek. Vzpomněla jsem si na mého kamaráda a jeho větu: Nemá vlasy, není ženská... Taky se cítím líp, když mi ve větru vlají, než když mi táhne na krk.
...
napsal habibianeta , září 18, 2008
Bezva článek, slyším denně: Nech se ostříhat, ale já si stojím za svým smilies/smiley.gif
...
napsal Jerry1234 , říjen 20, 2008
Osobně prostě nemůžu uvěřit vlasním očím. Ten kdo nepochopil proč se dívky starají o své vlásky, bohužel nepochopil, čím je dívka obdařena a čím obdarovává nás, muže. Nerad bych se dopouštěl banálního zjednodušování, ale pokud existuje, a já vím že existuje, žena bohyně, tak je to právě její šlechetná povaha, ktera je těm pozornějším naznačena právě oním šlechtěným zevnějškem.

Totiž ten závoj vlasů, který jak už bylo naznačeno v článku, muže
elektryzuje. Není náhodou, že učesané dívce otevřeme dveře, pozdržíme odjezd tramvaje, letadla, lodě.... mírná nadsázka jistě neuškodí.

Bohužel má slečna/paní Aloha bohaté zkušenosti s těmi prudiči a to mě mrzí.

Závěrem bych chtěl dodat, že dlouhé vlasy jsou synonimem bohyně. A na tom trvám.
S pozdravy Jerry
...
napsal ivík , červenec 16, 2009
je to trochu divné.nikdo mi niddy neřek nic takového .všichni mi vlasy chválí,ale asi nebudou po celý život.určitě mně ty rady kněčěmu budou dobré,protože mi ty vlasy jen tak nevydrží
...
napsal Petrush , září 07, 2009
Zvláštní, že okolí takto prudí do extra dlouhých vlasů a nebo, že vypadám jak sociální případ, že chodím ke kadeřnici maximálně jednou za rok, jelikož chci extra dlouhé mít. Přitom kdejaká celébrita a modelka si za velké peníze nechává vlasy prodlužovat...Já zatím neprožívám prudu ohledně délky, ale zato prudu ohledně henní barvy. Hrozně se mi líbí zrzky a henna mi hooodně do zrzava chytá, moc lidí nechápe proč to mám dobrovolně na hlavě, když to není vůbec in. Je fakt, že možná nemám soudnost, to nemůžu posoudit...
...
napsal Elisjantar123 , červen 05, 2012
Sice už jsou zde příspěvky starší, ale taky se musím přidat. Hodně lidem vadí, že se barvím hennou. A hlavně moje máma mi pořád tvrdí, že se nemám barvit, že si zničím vlasy, že je to nevkusné... To, že henna regeneruje a zrychluje růst a že rezavá je podle mě nejzajímavější barva, jí prostě nevysvětlím za nic na světě. Achjo smilies/angry.gif

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Čtvrtek, 03 duben 2008 )
 
< Předch.   Další >