Měsíc a vlasy? Možná.

arrow PÉČE arrow Začátky muže s dlouhými vlasy
Začátky muže s dlouhými vlasy E-mail
Napsal Comancheo   
Čtvrtek, 03 únor 2011

 

Klarusa: Taaak a máme tu velký okamžik – tuším, že snad vůbec první článek, jehož autorem je muž! O dlouhých vlasech a ženách toho je na serveru DV spousta, pánové se však většinou drží spíše zpátky. Tentokrát ale nadešla příjemná změna, a tak máte skvělou příležitost, dozvědět se, jak to vidí jeden z členů;)

 

 

 
Nechat si narůst dlouhé vlasy a být muž vypadá jako jednoduchá věc, avšak ze své zkušenosti vím, že je to běh na dlouhou trať s nejasným výsledkem. Už od samého začátku jste bráni jako něco divného, není to totiž moderní a pro některé rodiče je nepřípustné, aby jejich syn měl na hlavě dlouhé vlasy. 
Ale když toto překonáte, tak máte z části vyhráno. Dalším problémem při vstupu na toto – pro muže neznámé pole – je, že musíte více zaměřit pozornost k svým vlasům. 

Ze začátku obzvláště, protože než vlasy dorostou do rozumné délky, je těžké jim najít nějaké nehloupě vypadající uspořádání. Čím delší vlasy jsou, tím více se dozvídáte o problémech s vlasy spojenými.

Časem též musíte vymýšlet, jak vlasy správně učesat, abyste mohli vykonávat určité činnosti. Musíte neustále sledovat, jak na tom vaše vlasy jsou, abyste dle toho vybírali správný šampón. Samozřejmě, když jsou vlasy zdravé a pevné, tak nepotřebují nějakou zvláštní péči, jen mytí delších vlasů je náročnější.

Ale nedej bože, aby vlasy začaly mít nějaké vady. Třeba více padat nebo se lámat. Spousta z chlapů prostě jde a nechá se ostříhat, uteče za tím, co zná. Neutíkejte, ale běžte se zeptat. Když se stydíte o tom mluvit s někým, koho znáte, tak se sbalte a běžte jednoduše do obchodu s kosmetikou, tam vám rádi poradí (pěkná a mladá prodavačka kosmetiky si vždy ráda popovídá s mužem, co má zájem o kosmetiku).

Když začínáte, nesmíte nic zanedbat, protože se vám to vrátí později, třeba právě v padání vlasů. Později si uvědomíte, že vlasy jsou mnohem řidší, než bývaly, a to už se dohnat nedá.

Asi jsem všechny muže dokonale odradil od jakéhokoliv nošení dlouhých vlasů, proto je potřeba podotknout, že tyto změny se dějí v řády měsíců až let, tudíž se nebojte a pojďte do toho. Spousta z nás mužů má vlasy mnohem zdravější a hezčí než ženy, tak jim dejte důvod závidět. 
 

 

 

 

 

 

 

 

Foto (CC)  Perctheory, joshuahoffmanphoto, Jaako

 

Posílejte i vy své články za virtuální a reálné odměny :) Více ZDE 

 

(C) Dlouhevlasy.cz a Comancheo 2011. 

 

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (20)add
...
napsal Romanka , únor 07, 2011
pěkný článek, a s tou poslední větou musím souhlasit a nemůžu si pomoct, myslím si že chlapi to sou péči o vlasy moc nepřehánějí, přesto je mají kolikrát hustší a hezčí a delší než ženy, možná by i ženy to s tou péči neměly moc přehánět smilies/wink.gif
...
napsal Lilith.2 , únor 07, 2011
parádní článek smilies/smiley.gif
...
napsal Dalarius et Laixi , únor 07, 2011
Taky se mi to líbilo.
Problémy s přijetím dlouhých vlasů ze strany rodičů znám, naštěstí jsem ale na koleji, takže mám klid.
A tiše doufám, že budu z těch šťastnějších, co mají vlasy silné a zdravé od přírody.
...
napsal Kataska , únor 07, 2011
Ještě bych možná dodala, že na rozdíl od žen (kde je to téměř přirozené) by muži měli dost striktně dbát na mytí, česání a úpravu, jinak výtky k dlouhým mužským vlasům jejich četného okolí jsou zcela pochopitelné a nedělá to dlouhému mužskému háru dobré jméno obecně. Z asi šesti vlasatců, které znám, má vlasy vždy opečovávané pouze jeden. Bratr byl schopen se týden nečesat (měl vlasy pořád celkem hezké, ale to nečesání bylo vidět), švagr se sice česal, ale vůbec nezastřihoval, nepoužíval správný šampón a měl vlasy dost vysušené a viditelně poničené (než se ostříhal, tak byly do pasu) a muže musím občas upozornit, že už by to měl umýt, učesat, nebo mu vnutím novou neožmolkovanou gumičku. Kamarád má tak trochu štěstí na samoúdržbové vlasy a pravidelně zastřihuje a myje, takže vypadají pořád dobře.
Dokud přiměřená péče nebude přirozená a samořejmá u všech dlouhovlasých pánů, tak se nejspíš nebudeme moct divit odmítavému postoji okolí a většiny zaměstnavatelů.
...
napsal Lea , únor 07, 2011
Rozhodně nechci nikomu nic vymlouvat, ale osobně dlouhovlasé pány moc nemusím, a to ze dvou důvodů - buď mají vlasy neopečované (hlavně nečesané) a nebo je naopak mají krásnější, hustší, pevnější a lesklejší než já a já (jak jinak) závidím smilies/smiley.gif
...
napsal MissTeena , únor 07, 2011
Hezky napsáno. Je pravda, že muži se občas i stydí za to, mít/nechat si narůst dlouhé vlasy. Přesně jak Comancheo píše - rodiče a dlouhovlasý syn apod. Mám jednoho kamaráda, který měl vlasy delší než po lopatky a jeho rodiče s tím měli obrovský problém. Když je neposlouchal, chtěli po něm, aby nosil dětské sponky a gumičky - asi aby ho to odradilo a dal se ostříhat. No hrůza!
Je to prostě jen o vzorci, který máme v hlavě. A ten si můžeme přeprogramovat smilies/wink.gif)
...
napsal MrE , únor 07, 2011
No reason for jealousy, in my opinion. If you see a person with healthy long hair, gender doesn't matter smilies/smiley.gif
...
napsal Sidonie , únor 08, 2011
V posledni dobe se casto potkavam s dlouhovlasymi muzi a neni jich malo. A ani jeden z nich nemel vlasy neumyte ci neucesane! Takze bych vsechny muze nehazela do jednoho pytle. smilies/smiley.gif
Pro Leu: prej a bude ti prano smilies/wink.gif
...
napsal Comancheo , únor 08, 2011
Musím tu trochu zareagovat. Tak třeba například Kataska tu píše, že odmítavý postoj je kvůli těm jedincům, kteří se o vlasy nestarají. Tak mě napadá, proč já vlastně toleruji holky s vlasy, dyť sakra spousta z nich se o to neumí postarat! smilies/grin.gif Prostě někdo je hovado a nepostará se a někdo hovado není, tak se postará. Tudíž se mi nelíbí tento postoj na rozdělení muži a ženy! Ač chceš nebo nechceš stále tam budou dobytčátka, kterým je fuk, jestli smrdí, vypadají jako paka, nebo mají na hlavě líheň drobných hlodavců.smilies/shocked.gif)
A všem ostatním-přejte to těm chlapům, kteří se o to starají.
Ondřej Comancheo
...
napsal Kataska , únor 08, 2011
Comancheo: nemyslím, že to jenom kvůli tomu, druhý důvod je nezvyk starší generace, symbol rebelie, nebo co já vím, co jim vadí :-) taky se mi nelíbí rozdělení na muže a ženy co se týče vlasů, ale to neznamená, že to rozdělení neexistuje ve společnosti. Existuje a v ČR je situace ještě hodně nakloněná dlouhovlasým mužům oproti zahraničí. A bohužel mé zkušenosti jsou takové, že skoro nepotkám holku s neupravenými, zanedbanými vlasy, kdežto u mužů není tenhle jev tak ojedinělý. A může se to nám, příznivcům dlouhých vlasů nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak jediné, co s tím uděláme, společnost vnímá především ty zanedbané vlasy. Na DV jsou už z pricipu ti starostliví, takže to je spíš moje obecné postesknutí a mé vysvětlení toho, proč jsou třeba dlouhé mužské vlasy ještě ne úplně tolerovány, nic víc. Dokud člověk nehledá zaměstnání, tak jde jen o názory okolí, na které se může vykašlat, ale při nepřijmutí do zaměstnání kvůli dlouhým vlasům už jde o diskriminaci a docela vážný problém.
...
napsal kuklik , únor 08, 2011
Dobry clanek smilies/grin.gif ale s tou udrzbou musim souhlasit. Neni moc pekne videt chlapa jinak hezkeho i s fajn vlasama, ktery je ale ma blbe sestrihane napraminkovane a mastne. Delaji kapke ostudu smilies/angry.gif a kdyz k tomu jeste pridaji propocenou riflovou vestu a pivni zavan pajzlu kolem.... zuuuzo smilies/grin.gif smilies/grin.gif
...
napsal Juji , únor 09, 2011
Znám spoustu mužů a kluků s dlouhými vlasy a většinou samé čistotné a upravené (relativně - jasně, někdy se jim nechce umývat si zrovna v určitý den vlasy, tak to odloží na druhý den, ale to vůbec není charakteristika mužů - to někdy děláme všechny a všichni smilies/smiley.gif ) A musím říct, že když přijdu do nového kolektivu, tak si z kluků zapamatuju jména a další fakta zpravidla o dlouhovlasých - krátkovlasí mi mnozí při prvním setkání splývají, bývají si zkrátka podobnější smilies/smiley.gif, dlouhovlasí mají více prostoru vyniknout, jsou častěji na první pohled zapamatovatelní. Ta starší generace - z mé zkušenosti v tom nevidím až zase tak extrémní vliv věku (ano je málo 20-letých, kteří mají problém s dlouhovlasými muži, více 40-tiletých a nejspíš ještě více 60-ti a více letých - ale to už si sama tak jistá nejsem...) Zásadní zpravidla není věk hodnotícího, ale samotný člověk (když bude někdo poněkud omezený, tak bude vždy opakovat, co mu kdysi kdosi natloukl do hlavy, aniž by si byl schopný udělat svůj vlastní názor)Můj kluk i můj bratr mají dlouhé vlasy a nikdo z mého příbuzenstva a známých do své celé šířky i hloubky s tím nemá problém... A ještě jeden zajímavý postřeh ohledně věku hodnotících - lidé (z mé zkušenosti ženy) k 90 bývají kolikrát spíše uneseny dlouhými vlasy u mužů - alespoň u mého kluka (má dlouhé vlasy přirozeně stočené do pravidelných prstýnků) - nejsem si jistá proč, ale možná jim to svým způsobem připomána jejich mladá léta, kdy sice nebyli v módě dlouhovlasí muži, ale bylo v módě, že o sebe muži dbali a jak ženy, tak i muži si vlasy natáčeli...
...
napsal Balidor , únor 09, 2011
Cool článek smilies/cool.gif To je přesně jak se mnou :-D Akorat ja se mužu starat jak chci a stejně budu vypadat jak kretén :-D Nicméně další článek od nějakého pána by nebyl na škodu. smilies/wink.gif
...
napsal Comancheo , únor 09, 2011
Balidore: Však dočkej času a bude, jen musím vymyslet téma.;o)smilies/cheesy.gif
...
napsal Balidor , únor 10, 2011
Comancheo: No skvělé mistře :-D
...
napsal Ihmissusi , únor 11, 2011
Pěkný článek a ,,bohužel,, pravdivý smilies/cheesy.gif
Vám chlapům dlouhé vlasy neskutečně seknou, ale většinou je máte mnohem hezčí než my holky a to je někdy k vzteku smilies/grin.gif
Ale aspoň se je na co (hlavně na koncertech, festivalech) dívat smilies/cheesy.gif smilies/cool.gif
...
napsal Déscantes , únor 14, 2011
Úplně dlouhé nesluší všem. Ale délka kolem ramen docela padne hodně mužům, takže vlastně je jich dost, kteří by mohli mít dlouhé, pokud by chtěli smilies/smiley.gif V mém okolí to teď s dlouhovlasci docela prořídlo, ale často potkám kluka s pěkně upravenými vlasy a je to hezký pohled. Bohužel, jak už tady padlo, neméně často potkám i špindíru s mastným hárem do půl zad smilies/sad.gif
Jinak já jsem pro všechny délky, hlavně když to dotyčnému bude slušet. Nelíbí se mi dlouhé za každou cenu - vpředu pleš a vzadu pár chlupů..tak to ne. Ale jinak smilies/smiley.gif - hlavně když sluší tomu danému člověku,ať už jsou dlouhé nebo krátké. Pravda je, že vlasy přidají na výraznosti a dlouhovlasáče si jde v kolektivu lidí lehce zapamatovat.
...
napsal Chaos , únor 16, 2011
Tak urcite pravdivej clanek.
Jen u me nebyl problem s rodici, ale spis ze v prvnim roce sem se o ne tolik nestaral.Defakto nulova starost co se tyce kosmetiky, a hlavne hruby zachazeni.Takze po roce a pul slo skoro 10 cm dolu smilies/sad.gif

Jinak nevim proc, ale nerad se nechavam cesat/upravovat od jinyho.Od holky je to sice fajn, ale pro me strasne neprijemny.Strasne se cukam a jecim jak mala holka smilies/cheesy.gif
...
napsal Salome Kim , březen 13, 2011
Závidět mužům? Proč to? Já se prostě kochám. Místo závistivé reakce "fuj dej se ostříhat", chválím. Potom je na co koukat.
...
napsal janula , květen 18, 2011
mě se dlouhovlasí muži líbí.. do teď jsem chodila jen s dlouhovlasými. Problém byl, že byli na svoje vlásky hákliví - nemohla jsem jim máknout do vlasů. Teď chodím delší dobu s krátkovlasým, a můžu mu rejdit ve vlasech jak chci.. i když mám nutkání ho nechat si narůst delší vlasy.. smilies/cool.gif

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Sobota, 02 duben 2011 )
 
< Předch.   Další >

Nové příspěvky ve fóru k péči


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'mysql1.local.smarthost.cz' (111) in /home/dlouhevlasy.cz/dlouhevlasy.cz/modules/mod_phpbblatesttopics.php on line 53
Could not connect :