Měsíc a vlasy? Možná.

arrow PÉČE arrow Dlouhé vlasy v historii
Dlouhé vlasy v historii E-mail
Napsal Ještěrka   
Pátek, 06 říjen 2006
Přejít na obsah
Dlouhé vlasy v historii
Strana 2
 


 

Ovšem dlouhé vlasy žen i mužů byly v minulosti požívány jako prostředek k dosti krutým trestům. Mnoho lidí tak bylo popraveno uškrcením vlastními vlasy a platili tak daň za svou výjimečnost. Některé zdroje uvádí, že po vpádu Římanů do galských zemí byly kněží a kněžky místních bohů věšeni za vlasy na stromy a nuceni vzdát se svých bohů.

Vlasy byly už u našich prapředků jedním z rozhodujících znaků sexuální přitažlivosti. Měla-li žena kvalitní a zdravé vlasy, bylo jasné, že je schopná opatřit si dostatek potravy a tedy dobře zaopatří případné potomky. Vlasy na muži ukazovaly též na jeho lovecké schopnosti, protože kvalita stravy se jako první vždy odrazí v kvalitě vlasů. I dnes jsou vlasy velmi důležitým znakem pro opačné pohlaví. Ale dnešní móda jaksi pochybně preferuje řídké vlasy, které jsou ovšem znakem dostatečně podvyživené ženy. Móda dnešní doby by nemohla být přírodou vymyšlena – vlasy řídké a zároveň zdravě lesklé. Děsí mne, když v televizi vidím děvče s kvalitními dlouhými vlasy, které se dá do rukou vizážistů a ti jí ve jménu módy dokonale zničí vlasy nůžkami a barvou a v celkovém výsledku jí oblečou do uniformy moderního oděvu. Ztratila svou výjimečnost a je zas o jednu méně.

 

*** (C) DlouheVlasy.cz, 2006.

 
Komentáře? Náměty? Nápady? Diskusi k tomutočlánku prosím směřujte do tohoto prostoru v našem fóru.

 

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (0)add

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy

Aktualizováno ( Čtvrtek, 22 květen 2008 )
 
< Předch.

Nové příspěvky ve fóru k péči


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'mysql1.local.smarthost.cz' (111) in /home/dlouhevlasy.cz/dlouhevlasy.cz/modules/mod_phpbblatesttopics.php on line 53
Could not connect :