Měsíc a vlasy? Možná.

arrow PÉČE arrow Dlouhovlasý (nejen) středověk
Dlouhovlasý (nejen) středověk E-mail
Napsal Hana K.   
Pondělí, 09 duben 2007
Přejít na obsah
Dlouhovlasý (nejen) středověk
Strana 2
Strana 3
Gotika
Hana K.
Mít dnes dlouhé vlasy znamená být něčím výjimečným, zvláštním a pro někoho snad i nepochopitelným. Je to téměř nepochopitelné při srovnání se středověkem, kde byly běžně dlouhé vlasy na denním pořádku jak u žen, tak i u mužů. Příčinou obliby krátkých vlasů v naší době je nejspíš nedostatek času a styl života. Téměř na nic nemáme čas a vlasy hlavně nesmí překážet. 

 

SissiZ historie známe mnoho osobností, které se nechávaly zdobit krásnými vlasy. Jedna z nejznámějších je císařovna Sisi. Tato překrásná žena měla vlasy závratně dlouhé, což ji dávalo mnohé možnosti v jejich úpravě. Pověstná je především její korunka z vlasů.

Ještě dřívě, ve středověku, se dlouhé vlasy spojují se šlechtou a urozeností.  Poddaní a prostý lid by si jen těžko udržovali krásnou a zdravou kštici. Je to dáno způsobem života. Prostý lid se živí manuální prací nejčastěji na poli, na statku nebo v řemeslnické dílně a tam by mu dlouhé vlasy jen překážely. Jistě to neměli zakázané, jen to bylo zcela nepraktické. Přesto se však dlouhé vlasy mohly objevit, ale ne až ke kolenům či níže. Musely být při práci zamotané v uzlu nebo pod vhodnou pokrývkou hlavy.


Aktualizováno ( Čtvrtek, 03 duben 2008 )
 
< Předch.   Další >

Nové příspěvky ve fóru k péči


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'mysql1.local.smarthost.cz' (111) in /home/dlouhevlasy.cz/dlouhevlasy.cz/modules/mod_phpbblatesttopics.php on line 53
Could not connect :