Měsíc a vlasy? Možná.

arrow PÉČE arrow Dlouhé vlasy v historii
Dlouhé vlasy v historii E-mail
Napsal Ještěrka   
Pátek, 06 říjen 2006
Přejít na obsah
Dlouhé vlasy v historii
Strana 2

   

11. století - Anglie
Grafika About.com
Extrémně dlouhé vlasy nebyly typické a „normální“ v žádné době. Pro potřeby tohoto článku definujeme extrémně dlouhé vlasy jako délku přesahující dolní linii hýždí.

    Nadměrně dlouhé vlasy byly vyhrazeny bytostem z jiných světů,divoženkám, čarodějnicím a lidem, kteří s těmito tvory úzcespolupracovali, šamanům, bylinářkám a jiným podobným individualitám.Tedy lidem, kteří se nějak duševně či duchovně vymykali. Je známo, žekdyž si šaman jistého severoamerického kmene vybral mezi dětmi svéhonástupce, tak nepřipustil, aby se vlasů dítěte dotkly nůžky. Vlasy bylypovažovány za jakousi schránu síly, čím delší, tím více síly šaman měla tím mocnější byl. Možná že délka vlasů odrážela dobu, po kterou sešaman učil a věnoval svému řemeslu, tak že čím delší vlasy, tímzkušenější šaman.

Samson přišel o svou nadpozemskou sílu, když mu Dalila ustřihla jeho vlasy. Samson pak byl oslepen a vržen do žaláře, kde čekal na popravu. Během věznění mu vlasy ovšem zase dorostly. To mu sice nevrátilo zrak, ale jeho sílu ano. Když byl odváděn k popravě, vytrhl se eskortě a rozbořil věznitelům chrám. Pod jeho troskami zahynul s nimi. Ale síla mu byla navrácena s jeho vlasy.

Nejen délka, ale často i barva vlasů rozhodovala o povaze člověka, alespoň dle mínění lidí. Zrzavé ženy byly považovány za krásné a kdo byl krásnější než hezký, býval nařčen z čarodějnictví. Rudovlasé čarodějnice za nocí údajně létaly na košťatech kolem olší aby přivolaly bouřku. Říkalo se také, že olše a zrzavé vlasy nikdy nerostou na dobrém místě. Za čarodějnice se považovaly i ženy, které měly ve vlasech barevně odlišné prameny. O těchto ženách se tvrdilo, že jsou schopné okouzlit každého muže a že odloudí i nejvěrnějšího manžela. Tuto hříčku přírody s pigmentem dnes ženy hromadně napodobují, takže i přírodní verzi melírů dnes každý běžně považuje za barvu. Lidé dodnes tvrdí, že příroda si lidi odlišné označí, takže možná je skutečně odlišnost v barvě projevem zvláštní osobnosti, možná i délka kam až vlasy dorostou je nějakým znamením přírody. Jen ona sama a ten označený pak ví, čím a jak je výjimečný. Protože kdo normální by nosil vlasy pod zadek nebo ještě dál. Vezměte jen na vědomí tu strašnou nepraktičnost, všude se to motá, vlasy ve výlevce v koupelně… děvčata s dlouhými vlasy, cítíte-li se jako normální součást normální společnosti, přehodnoťte svůj postoj ke své osobnosti, určitě budete výjimečné.Aktualizováno ( Čtvrtek, 22 květen 2008 )
 
< Předch.

Nové příspěvky ve fóru k péči


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'mysql1.local.smarthost.cz' (111) in /home/dlouhevlasy.cz/dlouhevlasy.cz/modules/mod_phpbblatesttopics.php on line 53
Could not connect :