arrow PÉČE
PÉČE
Vešky, pomóc! E-mail
Péče o vlasy - Různé
Napsal Nika   
Sobota, 04 listopad 2006

Aha: V našem diskusním fóru jsme probírali téma, které se může potenciálně týkat každého z nás: nevítaná návštěva v naší dlouhovlasé chloubě. Chaluzska to hezky shrnula: "Není pravda, že ,,slušní lidé" nemívají vši.Vším je jedno jako máš hlavu, prostě přeskočej a máš je. Já senapříklad za ,,slušnou" považuji, ale jednou se mi stalo, že jsem jeprostě od jedné malé také ,,slušné" holčičky chytila."

V článku najdete shrnutí od Niky, jak na ty malé bestie! (a nemyslíme malé slušné holčičky :))

Aktualizováno ( Pondělí, 14 duben 2008 )
 
Bylinné šampony E-mail
Péče o vlasy - Bylinky, kytičky a další tajnosti
Napsal Ještěrka   
Pátek, 13 říjen 2006

Šampon vlasy vysušuje, protože zbavuje vlasové vlákno vlhkosti, potřebné mastnoty a vlasy se stávají křehkými a lámavými a konečky se třepí. Mycí prostředek, vyrobený z materiálu rostlinného, vlasy sice stejně tak jako chemický šampon vysušuje, ale obsah bylinných výtažků skutečných a ne přírodě podobných, tento nedostatek vyváží.

    Vodu v receptech na šampon je dobré nahradit bylinným výluhem nebo vývarem z příslušných kořenů.

Aktualizováno ( Neděle, 06 duben 2008 )
 
Bylinkové barvení E-mail
Péče o vlasy - Barvení vlasů
Napsal Ještěrka   
Neděle, 01 říjen 2006

Doruda, a přírodně!
Foto: Proserpina / Flickr
    „Proč si ženy barví vlasy?“ ptají se často muži a my, ženy, odpovídáme: „Abychom se vám, milí pánové líbily.“

    Ženy a vlasy od přírody ohnivě rudými, nebo výrazně melírovanými bylypovažovány za čarodějnice a když se ke kráse vlasového porostu přidalai krása obličeje a těla, stála před námi žena, jíž muži obdivovali aženy záviděly a chtěly se jí alespoň v něčem podobat.

    Ženy si barvily vlasy kam až sahá paměť lidstva a to prostředkynejrůznějšími, počínaje rostlinnými barvivy, přes zvířecí tělesnévýměšky, po moderní chemické přípravky.

 

Aktualizováno ( Pondělí, 14 duben 2008 )
 
Různé přístupy z fóra k roztřepeným konečkům I. E-mail
Péče o vlasy - Ochrana vlasů
Napsal Aha Admin   
Sobota, 30 září 2006

Jak jsou na tom vaše konečky?Během května až září se na našem diskusním fóru shromáždila pěkná hromádka nápadů a podnětů k roztřepeným konečkům. Je zřejmé, že zatím nemáme univerzální návod: každý s tím dělá něco jiného. V tomto příspěvku vám přinášíme necenzurované náměty od členů našeho fóra.

Za nějaký čas opět shrnu pokrok zde :) 


Aktualizováno ( Pondělí, 14 duben 2008 )
 
Nechemie E-mail
Péče o vlasy - Bylinky, kytičky a další tajnosti
Napsal Ještěrka   
Pátek, 29 září 2006

Jak vám pomůže heřmánek?Ačkoli to není běžně známá věc, tak každá chemie aplikovaná na vlasy je vysouší a ničí. Leč šamponu se nelze vyhnout a pak je zapotřebí vyrovnat pH vlasové pokožky, která umytím změní kyselou reakci na zásaditou, je zapotřebí udržet vláčnost konečků, které mytím vysychají (a to prosím i po těch nejkvalitnějších šamponech, všechny, i ty přírodní jsou vyrobené na bázi tenzidů, které odstraní nejen mastnotu nadbytečnou, ale i tu nutnou).

Aktualizováno ( Pondělí, 14 duben 2008 )
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 50 z 50