arrow PÉČE
PÉČE
Opomíjené rostliny pro péči o vlasy a Proč je henna zlo... APRÍÍÍL! :) E-mail
Péče o vlasy - Bylinky, kytičky a další tajnosti
Napsal Pepinote   
Neděle, 01 duben 2012

Klarusa: Občas se stane zázrak. Občas dokonce takový, že nám sem přibude nový člen - muž - a hned napíše článek! A to ne článek ledajaký. Myslím, že se tento text nevyhne polemikám.   

 

*** EDIT ADMIN> Za tímto aprílovým šílenstvím se skrývá rukopis Klarusi a Sidonie, pár mouder dopsal i Aha. A ne abyste to zkoušeli doma :))) ****** 

  

Existuje spousta bylin, které jsou přehlíženy a je to škoda. Spousta z nich zde nebyla nikdy jmenována z různých důvodů, zejména kvůli předsudkům a neznalosti jejich léčivých schopností. Takže to napravíme a pár jich zde uvedeme.

Aktualizováno ( Pátek, 13 červenec 2012 )
 
Návody na vlny a kudrny E-mail
Péče o vlasy - Různé
Napsal SilkyJane   
Úterý, 10 leden 2012

Klarusa: SilkyJane je zavedená autorka článků. Dnes se s ní podíváme, jak si hřívu patřičně zvlnit či zkudrnatit. A to bez nějakých destruktivnějších zásahů:)


Většina z vás zná takové ty klasické způsoby natáčení vlasů (natáčky, kulma, popř. žehlička). A protože většina z vás má své vlasy ráda (doufám, že všichni), tak se určitě snažíte neničit si je, a naopak je opatrovat. Proto tento článek zaměřím na „alternativní“ způsoby natáčení vlasů bez použití tepla. Některé způsoby jsem našla na internetu, některé pocházejí od zdejších členů. Všechny metody jsem vyzkoušela a na mých jemných poddajných vlasech fungují. Na většinu způsobů jsou vhodné umyté, ale suché vlasy, většinou se dá ve všem i spát.

 

 

 

 

 

 

Aktualizováno ( Pondělí, 16 leden 2012 )
 
Malé hennové pokusy aneb není henna jako henna E-mail
Péče o vlasy - Barvení vlasů
Napsal Klarusa   
Neděle, 06 listopad 2011
   Klarusa:O henně už bylo na DV napsáno mnohé, Wentyl tentokrát přichází s nesmírně zajímavým článkem, který nabízí nejen srovnání více druhů, ale i osobní zkušenosti a dobré tipy pro ty, kteří si zatím s hennou třeba ještě tak úplně neporozuměli.

 

 

Hennou si barvím vlasy už pár let a za tu dobu jsem si nemohla nevšimnout, jako určitě mnozí z vás, jistých rozdílů ve výraznosti a kvalitě různých značek. Zkusím proto udělat malý test a uvidíme, jak si jednotlivé druhy povedou. Zaměřím se na přírodní červené odstíny a hlavně na sytost pigmentu. Nebudu zkoušet barvy jako třeba zlatou blond, kaštan nebo mahagon, protože to není jen čistá henna, která má prostě jen jednu jedinou barvu, a samozřejmě nemůžu otestovat všechny druhy, proto vynechám populární značky typu Lush, Logona, nebo Henné Color, a to z důvodu, že jsou v nich též přidané jiné přísady, či bylinky..., ale třeba i na ně někdy dojde. Také nebudu vypisovat standardní přípravu henny, o tom jsou tu všude kvanta vyčerpávajících informací a myslím si, že pro většinu zdejších starousedlíků by to byla akorát otravující záležitost číst to po stopadesáté. Takže, kdo začíná, najde si;)

Aktualizováno ( Středa, 09 listopad 2011 )
 
Tangle Teezer E-mail
Péče o vlasy - Hřebeny, kartáče aj.
Napsal Soniczka   
Pondělí, 15 srpen 2011
Klarusa: Už delší dobu se na fóru řeší novinka jménem Tangle Teezer. Pro někoho úžasná věc, pro jiného možná zbytečnost. Soniczka se rozhodla napsat článek, který o tomto kartáči zevrubně informuje, což jistě ocení zejména ti nerozhodější z vás, kteří by o pořízení Tangle Teezeru případně uvažovali.
 
 

Tangle Teezer – opravdu zázrak?


Mnoho z vás jistě o tomto kartáči slyšelo – rozčeše vlasy šetrně, bez zbytečných ztrát, prakticky jako kouzlem. Ale je to pravda? A jaké to doopravdy je, denně jej používat? V tomto článku jsem se pokusila shrnout veškeré důležité poznatky, abych všem, kteří o koupi TT uvažují, ušetřila co nejvíce času, který by jinak strávili vyhledáváním informací všude po Internetu. 
Aktualizováno ( Pondělí, 22 srpen 2011 )
 
Ajurvéda a její vliv na vlasy E-mail
Péče o vlasy - Různé
Napsal Sayhaya   
Středa, 22 září 2010

Klarusa: S velmi zajímavým článkem přišla Sayhaya. Pohled indické medicíny jistě bude pro mnohé zdrojem spousty nových poznatků a podnětů.

 

Než se pustím do popisování ajurvédy a jejímu vlivu na vlasy, bylo by vhodné nejprve alespoň stručně říci, co to ta ajurvéda vlastně je a kde se vzala.
 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualizováno ( Neděle, 26 září 2010 )
 
Recepty z bylin E-mail
Péče o vlasy - Bylinky, kytičky a další tajnosti
Napsal Krejzova.Lucie   
Neděle, 29 srpen 2010

 Recepty z bylin pro zdravé vlasy

Jistě už každý z nás slyšel o síle bylinek vůči vlasům, ale mnoho z nás přesně netuší, jak bylinky zpracovat. Proto jsem vám sem vypsala pár jednoduchých receptů z knížky ,,Bylinky pro děti a maminky“ . Není nad to si udělat ve svém volnu procházku v přírodě a natrhat si rostlinky pro péči o naše vlasy – je to nejenom zábava, ale také obrovský relax. A když už nepomůže les, pomůže obchod se semeny nebo květinka ;-)

Dobrou zábavu! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualizováno ( Středa, 01 září 2010 )
 
Další náměty pro bylinkovou péči E-mail
Péče o vlasy - Bylinky, kytičky a další tajnosti
Napsal Sirena   
Středa, 27 leden 2010
Admin: Od naší relativně nové členky Sireny jsme obdrželi menší článek na věčně živé téma bylinkové péče o vlasy. Nápadů a námětů v této oblasti není nikdy dost a tak rádi zveřejňujeme! 
Aktualizováno ( Pondělí, 17 leden 2011 )
 
Hennované vlasy a trvalá E-mail
Péče o vlasy - Barvení vlasů
Napsal MaryLynn   
Úterý, 12 leden 2010

HennaPol roka od objavenia hennových farieb na vlasy som nemohla byť nič iné než nadšená z dĺžky aj z kvality mojich vlasov. K tomuto by som sa pri používaní chemických farieb nikdy nedopracovala. V tých časoch som bola nútená strihať vysušené konce takmer po každom farbení, navyše vytúžená ryšavá mi vždy vydržala maximálne také dva týždne, nech som použila akýkoľvek odtieň akejkoľvek značky. Potom som opäť bola viac a viac blond. Pri porovnaní henny a chemických farieb teda na hennu nedám dopustiť.

 

Pozn. admin: Po dlouhé době opět rozjíždíme články! Posílejte i své články, za virtuální a reálné odměny :) Více ZDE. (sjeďte pak na konec stránky)  

Aktualizováno ( Úterý, 12 leden 2010 )
 
Kouzelné bylinky na pomoc E-mail
Péče o vlasy - Bylinky, kytičky a další tajnosti
Napsal Rafkette   
Úterý, 18 srpen 2009


Po celá staletí si naše babičky a prababičky uměly udržovat své vlasy zdravé a hezké i bez různých přípravků dnešní doby. Dokázaly si pomoct pomocí bylinek, které našly na zahradě, poli, nebo louce. Příroda nás nikdy nezklame, proto jim bylinky skoro vždy pomohly, tak ji zkusme využívat dál a nevázat se na chemii ☺

 

Pozn. admin: posílejte i své články, za virtuální a reálné odměny :) Více ZDE. (sjeďte pak na konec stránky) 

 

 

 

 

 

 

Aktualizováno ( Pondělí, 21 prosinec 2009 )
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující > Konec >>

Výsledky 10 - 18 z 50