arrow PÉČE
PÉČE
"OK mastnota" a "FUJ mastnota" E-mail
Péče o vlasy - Ochrana vlasů
Napsal Aloha   
Neděle, 22 duben 2007
Indky si vlasy olejují pravidelněO dlouhých vlasech a péči o ně jsem četla hodně na webu. Srovnávala jsem si v hlavě různé návody, ale vždycky mě zajímalo, proč měli dlouhovlasí spolužáci, kteří občas opomíjeli některé hygienické návyky (jako koupel nebo výměnu ponožek) krásnější vlasy než spolužačky, které o svou pýchu zuřivě pečovaly podle „Elle“ a jiných elitních časopisů. Zatímco čunčata se leskla a kadeřila, po mladých dámách polehávaly oplihlé ubarvené pramínky jako chcíplé anorektické žížaly, rozježděné parním válcem. Co se za tím skrývá?
Aktualizováno ( Pondělí, 14 duben 2008 )
 
Na dlouhé vlasy stačí být hodný… E-mail
Péče o vlasy - Ochrana vlasů
Napsal Aloha   
Neděle, 22 duben 2007

Stačí jen málo...Na delších vlasech není nic složitého, nic náročného a nicnákladného. Nejdůležitější je dlouhým vlasům (a sobě) vysloveně neškodit. Toostatní zvládnou a vy také. Před dvěma nebo třemi lety jsem si přečetla stránkyTLHS.org (dnes již nefunkční), kde se pěla chvála na krásu dlouhých vlasů a kdebylo spousta dobrých rad a jednoduchých receptů. Tyto rady mě povzbudilynatolik, že jsem prostě nechala vlasy růst. Mnoho let jsem se s nimi zbytečněprala a trápila v nejrůznějších sestřizích. Přes časté návštěvy kadeřnictvíjsem se pořád cítila mizerně. Krom toho jsem účesy stejně nedokázala udržovattak, jak mi je upravila kadeřnice, i když jsem poslechla všechny jejich rady.Pak vlasy dostaly svobodu a já krásu a klid - a dobrý pocit ze sebe sama, cožvůbec není k zahození. Protože jsem se hodně trápila a bylo mi pomoženo, předávám shrnutí svých poznatků v tomto článečku. 

(Pozn admin: Vítám alohu s jejími hned třemi novými články mezi autory našeho webu! :))

Aktualizováno ( Pondělí, 14 duben 2008 )
 
Alchymie s hennou E-mail
Péče o vlasy - Barvení vlasů
Napsal Kopretina   
Neděle, 15 duben 2007

Čarujeme s barvamiHennu známe ji jako prostředek pro regeneraci i barvení vlasů, je však mnoho možností,jak získat  originální odstín Vašich vlasů. Stačí vybrat ten správný vlasový recept. Nabízím Vám celou  řadu ingrediencí,které lze do henny přidat, a tím vašim vlasům dodat tu pravou barvu podle Vašich představ.Abyste docílili těchto odstínů, mám pro Vás několik rad. (pozn. admin: Vítám Kopretinu mezi autory článků :)

Aktualizováno ( Pondělí, 14 duben 2008 )
 
Tipy na na vlasovou masáž E-mail
Péče o vlasy - Různé
Napsal Dvířka   
Sobota, 24 březen 2007

Nejen proti stresu..Upozorněni:

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, ze na níže uvedené technice se dá časem vypěstovat zdravá závislost!

 

Pozn. admin: Vlasová masáž je velké téma, na našem serveru zatím lehce opomíjené. Přitom např. v Indii mají na to velice propracovanou metodiku! Proto jsem rád, že Dvířka toto téma otevřela ( :) ) a přispěla sem pěkným návodem. Zároveň ji vítám mezi autory článků!

Aktualizováno ( Úterý, 17 září 2013 )
 
Jaký šampon je ten můj? E-mail
Péče o vlasy - Kosmetika
Napsal Ještěrka   
Pátek, 09 únor 2007

Tak jak dopadne mytí tentokrát...?Šamponů je na trhu obrovské množství a je velmi těžké se v nabídce orientovat. V zásadě je možné šampony rozdělit do dvou nejzákladnějších kategorií: šampony přírodní a šampony ostatní, či chcete-li, chemické. V tomto článku, napsaném i na základě konzultací s vámi, se podíváme na některé hlavní zástupce obou kategorií a dotkneme se i tolik kontroverzních silikonů.... 

Aktualizováno ( Pondělí, 14 duben 2008 )
 
Jak pečovat o kudrnaté vlasy? E-mail
Péče o vlasy - Ochrana vlasů
Středa, 07 únor 2007
Kudrnky, jak na vás?

Kudrnaté vlasy jsou krásné, zajímavé, divoké... a těžko zvládnutelné. Jsou prostě speciální a tak vyžadují speciální péči. Jednou z možností, jak se o svou hřívu starat, je metoda No poo  nebo-li Co-wash.

Název je složen z anglických slov "no" (ne) a "poo" (shampoo - šampón),takže doslova to znamená žádný šampón. Touto metodou můžete obnovit audržovat krásu svých kudrnatých vlasů. (A používají ji i někteří lidé srovnými vlasy). Nebojte se, nikdo vás nechce přesvědčovat, abyste chodili po světě s mastnými nemytými vlasy. Jde jen o to vyměnit šampón za něco jiného.

Aktualizováno ( Pondělí, 14 duben 2008 )
 
Octová lázeň s esenciálními oleji E-mail
Péče o vlasy - Domácí a přírodní recepty
Neděle, 07 leden 2007

Na francouzském internetu jsme našli následující zajímavý recept, který by se mohl hodit i nám zde.

Autorka v úvodu píše: ...Mám dlouhé, vlnité a spíše suché vlasy. Pokud to není váš případ, zapomeňte na jojobový olej nebo uberte na jeho množství. Oplachuji si tímhle vlasy po každém mytí a od té doby, co to dělám, nepotřebuji žádný kondicionér. Zápach octa rychle zmizí, zatímco vůně esenciálních olejů vydrží... Celý recept je obsažen v tomto článku.

Pozn. admin: Vítám Danu mezi autory článků a děkuji za překlad! 

  

Aktualizováno ( Pondělí, 21 prosinec 2009 )
 
Vejcomedový šampón E-mail
Péče o vlasy - Domácí a přírodní recepty
Napsal Medea   
Čtvrtek, 30 listopad 2006

Dnes jsem si dovolila přelozit jeden šampónový recept z německéhofórumu. Tam ho používá hodně lidí, já sama jsem ho ješte nezkoušela,ale možná bude mít někdo zájem a o víkendu si ho vyzkouší. Je to pro všechnytypy vlasů, může se s tím experimentovat, přísady ubrat nebo přidat, komuco vlasům vyhovuje.

 

(Pozn. Aha: Medea mluví 4mi jazyky a čeština není její mateřštinou, text jsem pouze mírně redigoval, jinak ponechávám ve svém původním, mírně poetickém, znění :)) 

Aktualizováno ( Úterý, 10 leden 2012 )
 
Zimní péče E-mail
Péče o vlasy - Ochrana vlasů
Napsal Ještěrka   
Neděle, 05 listopad 2006

Opatrně s vločkami :)
Foto: Paper Laced
Není roční období, kdy by sepéče o vlasy nějak nelišila. Zima však vyžaduje několik velmi specifickýchzásahů do běžné péče a v tomto článku vám nabízíme několik tipů. 

Především není dobré vlasy zbytečněvystavovat mrazu. Je lepší je schovat do bundy a nahoře do čepice. Je to sicena úkor parády, ale zase tím netrpí ten náš poklad krásy netrpí. V takovémpočasí, kdy mrzne a fouká by mělo jít okouzlování stranou, jinak by se mohlostát, že v ročním období, kdy můžeme vlasy bez obav ukázat, se už nebudememít čím chlubit, protože vítr vlasy dokonale zacuchal a mráz tak moc vysušil,že po rozčesání musely být trosky vlasů ustřiženy. Nejhorší je však vycházetven s vlhkou, nebo, nedejbože, dočista mokrou hlavou, tehdy se riskujenejen kvalita vlasů, ale především zdraví.

Více tipů je obsaženo v článku...

Aktualizováno ( Pondělí, 14 duben 2008 )
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující > Konec >>

Výsledky 37 - 45 z 50