arrow PÉČE
PÉČE
Mít hřívu jako Lev E-mail
Péče o vlasy - Různé
Napsal Ilona   
Čtvrtek, 18 prosinec 2008

Pokud si prohlédnete staré fotografie a obrazy, skoro nikde nenajdete holohlavé lidi  a nejen proto, že se v dřívějších dobách hodně nosily paruky. Znalost správného okamžiku kdy stříhat a mýt vlasy byla běžná, lidé to dělali intuitivně. A kolik holých hlav vidíte dnes ?  Navíc  -bohužel – u stále mladších lidí (hlavně mužů). Dříve se nikdo nedivil, když nějaký kadeřník v určité dny zavíral svůj krámek, protože by stejně jeho služeb nikdo nežádal. Na druhé straně když znamení Lva padlo na neděli, často ho návštěvníci po návratu z kostela vyhledali, aby mu svěřili svůj vlasový porost. V následujícím výtahu z knihy Neznámá moc Luny  2 –  autoři Johanna Paunggerová a Thomas Poppe - se podíváme, jak stříhat vzhledem k postavení hvězd. Zda tomu budete věřit, necháváme už jen na vás :)

(Aha: vítám jednu z našich nejzasloužilejších moderátorek mezi článkovými autory! :))

 

Aktualizováno ( Pondělí, 21 prosinec 2009 )
 
Osm receptů španělských krásek E-mail
Péče o vlasy - Domácí a přírodní recepty
Napsal Miki7   
Neděle, 07 prosinec 2008

272234009_74842ad147Máme zde pro vás pár receptů na domácí vlasové šampóny, vody atd. Některé recepty Vám mohou připadat nepraktické, v tom případě mohou posloužit alespoň jako zdroj k rozšíření kulinářských znalostí ˘ Některé ingredience mohou být jistě nahrazeny jinými, podobnými, Vámi odzkoušenými. Ne všechny dnešní recepty jsou příliš detailní, ale to odráží pohodový přístup španělského národa a snad i tak vám budou k užitku!

Pozn. admin: Skvělý článek, vítám Miki7 mezi článkové autory! :)

Aktualizováno ( Neděle, 07 prosinec 2008 )
 
20 kroků pro extradlouhé vlasy E-mail
Péče o vlasy - Podpora růstu
Napsal Mišena (překlad), Slunovláska (úprava)   
Úterý, 18 listopad 2008

Mít dlouhé, krásné a zdravé vlasy není tak obtížné. Nevyžaduje to drahé přípravky, neustálé návštěvy kadeřníka, ani polykání hrstí drahých vitamínů. Chce to jen vzít rozum do hrsti a obrnit se trpělivostí. Rady ohledně pěstování extra dlouhých vlasů- myslí se do pasu, k bokům a dále – nejsou ani tak záležitostí toho, co dělat, jako spíše toho, co nedělat…Pokud jste se pro dlouhé vlasy rozhodli, právě pro vás je určeno následujících 20 rad.

Admin: Dnes vám přinášíme veskrze kolektivní článek. Poprvé se objevil na jedné americké komunitě, pak ho Mišena zlehka přeložila do našeho vlákna a nakonec se ho redakčně a editorsky ujala Slunováska (kterou tímto vítám mezi článkové autory!) A jak Slunovláska píše, "opakování je matka moudrosti!", a proto se pojďme na těch 20 tipů hned podívat. 

Aktualizováno ( Úterý, 18 listopad 2008 )
 
Sissiny nejslavnější recepty E-mail
Péče o vlasy - Domácí a přírodní recepty
Napsal Damayanti   
Úterý, 28 říjen 2008
Admin: Přinášíme vám další díl povídání o rakouské císařovně, která - jak u nás asi všichni ví - je slavná i svými vlasy. Zlé jazyky hovoří až o její posedlosti, ale ať už to bylo jak chtělo, Sissi díky tomu přišla i na různé zajímavé recepty a postupy, nejen na vlasy. A Damayanti nám ve svém druhém díle seriálu (o neznámém počtu díů :)) věnovaných Sissi přináší některé z nich. 
Aktualizováno ( Úterý, 28 říjen 2008 )
 
Přírodní kosmetika E-mail
Péče o vlasy - Domácí a přírodní recepty
Napsal Valkira   
Sobota, 27 září 2008


Dnes se stále více hovoří o přírodní kosmetice. Ovšem, co je skutečněpřírodní kosmetika? Z reklam slyšíme o přírodní kosmetice, i když sejedná o přípravek, který obsahuje pouze jednu nebo několik složekpřírodního původu. Skutečná přírodní kosmetika však musí být čistěpřírodní. To znamená, že veškeré složky musí pocházet z přírodních(rostlinných, živočišných nebo anorganických) zdrojů. Čistě přírodníkosmetika neobsahuje žádné látky syntetického původu. Nejčastěji sejedná o rozpouštědla, konzervanty, barviva, parfémy, emulgátory atensidy.

Admin: Děkuji Valkiře za příspěvek a vítám ji mezi článkové autory, což má své výhody, viz odkaz na spodu článku. Budeme se těšit i na další!

Aktualizováno ( Pondělí, 21 prosinec 2009 )
 
Seznam (ne)komedogenních látek aneb Předcházíme zanášení pórů E-mail
Péče o vlasy - Kosmetika
Napsal Breberka   
Sobota, 20 září 2008
booksUdělala jsem takový malý výcuc z knihy, na kterou jsem nedávno narazila při toulkách v knihovně.  Kniha - Péče o pleť a vlasy, mě velice zaujala, hlavně tím jak autorka Marie Finsterlová, sepsala užitečné rady a informace o pokožce a vlasech a do jednoho celku. A protože se na DV vlasy a pokožka řeší neustále, tak jsem se rozhodla napsat o komedogennich latkách. (tj. látkách, které zanášejí kožní póry a tak např. mohou podpořit tvorbu akné, pozn. admin).
Aktualizováno ( Sobota, 20 září 2008 )
 
Oleje na vlasy, jejich druhy a použití E-mail
Péče o vlasy - Kosmetika
Pátek, 25 červenec 2008
chavanPrvní překlad ze stránek http://isaetno.free.fr/, který jsem slíbila už před nějakou dobou. O tom, jak oleje na vlasy obecně používat, už jsme na fóru mluvili mockrát. Ale napadlo vás, kolik druhů vlastně existuje? Některé jsou běžné k dostání, jiné jsou speciální a pak jsou tu takové, o kterých možná ani nevíte, že existují.

Aktualizováno ( Středa, 21 září 2011 )
 
Z historie hřebenů E-mail
Péče o vlasy - Hřebeny, kartáče aj.
Napsal Tree   
Středa, 16 červenec 2008
První nálezy hřebenu jsou staré až několik tisíc let. Vyráběly se z kostí, rohů, slonoviny nebo dřeva(později hlavně zimostráz a eben), byly zdobeny různými válečnými, loveckými nebo mýtickými výjevy. A nepoužívaly se jen k česání ale i k vyčesávání vajíček vší (hřebenem speciálně s úzkými zuby blízko u sebe), a v době starověkého Říma se začaly používat olověné hřebeny(viz černý hřeben v galerii hřebenů), které po namočení v octu, při česání barvily vlasy na černo a toto se praktikovalo až do 19. století, ale tam se lidé už spíše barvili přímo barvami, které olovo obsahovaly, což samozřejmě vedlo také k otravám olovem.
Aktualizováno ( Středa, 16 červenec 2008 )
 
Věčně kontroverzní silikony E-mail
Péče o vlasy - Kosmetika
Napsal Ally   
Středa, 02 červenec 2008


Silikóny pomaly, ale isto zaplavujú priestor rôznych diskusných fór o zdraví a kozmetike a nielen o nich. Je to len otázkou času a takmer každý/á návštevník/čka (áno, áno, žiadna genderová diskriminácia:)) DV na ne narazí tiež. Názory a skúsenosti sa pritom značne rôznia a to nielen na DV, ale i na zahraničných “vlasových” (a vlasatých:) ) fórach. Článok z jedného takého, konkrétne zo stránok TheLongHairCommunity.com, vám vo veľmi voľnom preklade obohatenom o informácie z ďalších zdrojov, ako aj o vlastné postrehy prinášam. (Pozn.Aha: díky Ally za skutečně obsáhlý a objektivní článek na jedno z nejkontroverznějších témat u nás!)

Aktualizováno ( Pondělí, 21 prosinec 2009 )
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující > Konec >>

Výsledky 19 - 27 z 50