arrow PÉČE
PÉČE
Kořenářské recepty pro.... E-mail
Péče o vlasy - Domácí a přírodní recepty
Napsal Bambi   
Středa, 25 červen 2008

... tmavovlásky, blondýnky, všechnovlásky, zacuchávající se vlasy, tenké a jemné vlasy a mnoho dalšího od Bambi, která vycházela ze svých zkušeností, z časopisu účesy, z knihy o aromaterapii a knihy Krása, půvab zdraví. Pozor: za výsledek neručíme :D (Pozn. Admin)
Aktualizováno ( Pondělí, 21 prosinec 2009 )
 
Jak vlas roste a co to VLAStně je? E-mail
Péče o vlasy - Různé
Napsal Bambi, Aha, Wikipedia   
Sobota, 07 červen 2008
Další článek od Bambi na téma, o kterém všichni víme všechno a přitom nic. Doplněno adminem pár fakty z české Wikipedie. Zároveň zde na plná ústa pravíme, že vlas je skutečně mrtvou tkání a "zdravé vlasy" jsou tím pádem jen hezkým metaforickým obratem. 
Aktualizováno ( Neděle, 08 červen 2008 )
 
Rady od rakouského vlasočaroděje, díl 2. E-mail
Péče o vlasy - Podpora růstu
Napsal Medea   
Pátek, 16 květen 2008

lhpa2 V tomto článku vám naše rakouská vyslankyně Medea přináší druhý a závěrečný díl tipů od známého rakouského vlasoodborníka Holgera Moellera z jeho lhpa.info 

 

 Česání


- Pouzit vhodny kartac pro svuj tip vlasu… Kvalita a rozmisteni stetinhraje dulezitou roli. Vlasy jsou dost odlisne na to, abych tu doporucilurcite kartace, vlastni pocit je tu jedinym dulezitym kriteriem, alenemel by to byt levny kartac.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 22 květen 2008 )
 
Rady od rakouského vlasočaroděje, díl 1. E-mail
Péče o vlasy - Ochrana vlasů
Napsal Medea   
Pátek, 16 květen 2008

lhpaHolger Moeller patří k "internetovým celebritám" v oblasti péče o dlouhé vlasy a jeho lhpa.info bývá zdrojem inspirací (a frustrací :)) i pro mnohé naše návštěvníky. Náš Ambassador ve Vídni Medea ho navštěvuje a tak je tím nejlepším člověkem pro to, aby nás seznámila s jeho nápady :) Medea vám tedy přináší první díl svého překladu shrnutí Holgerových tipů. Pozn.: do Vídně jí ještě nedorazily carkyhacky, tak prosím omluvte poněkud kosmickou podobu článku ;)

 

Aktualizováno ( Čtvrtek, 22 květen 2008 )
 
Několik cviků pro zdraví vlasů E-mail
Péče o vlasy - Podpora růstu
Napsal Slunéčko   
Čtvrtek, 01 květen 2008

bryantKnížku s výmluvným názvem STOP padání vlasů jsem nedávno objevila doma v knihovničce. Je to ten typ brožurky, který vás odradí populárním americkým stylem a slibováním nemožného na počkání. Po pečlivém přečtení jsem si ale uvědomila, že autor, ač možná trochu přehání, zakomponoval do svého dílka i pár zajímavých tipů pro každodenní péči o vlasy.

A. Bryant vypracoval ucelený systém pravidel, mezi které patří stravovací návyky (klasika – hodně ovoce, zeleniny, tekutin, hlídat si dostatek vitaminů a minerálů, vyloučit jídla s nízkou výživovou hodnotou), boj proti stresu (relaxace, spánek, správné dýchání, organizace času atd. atd.), používát šampony které prokrvují kůži na hlavě, a dále několik jednoduchých cvičení. Ta mě zaujala nejvíce, snad tím, že nejsou tak „provařená“ jako výše uvedené rady.
 

(Pozn. Aha: díky Slunéčku za výborný výtah z knížky, získává tímto naší virtuální odměnu :)) 

Aktualizováno ( Čtvrtek, 01 květen 2008 )
 
Pár mýtů o henně E-mail
Péče o vlasy - Barvení vlasů
Napsal Fairy   
Úterý, 08 duben 2008
henn"Přírodní, bezpečná a stálá – henna jako alternativa k barvám na vlasy"? Pátrala jsem po zahraničních webech a fórech na téma henna a ke svému překvapení jsem odhalila (ne)jeden mýtus o henně. Za zkušenosti spoluhennařek ve světě vám předkládám tento přeložený článek, který je jakýmsi shrnutím jejich poznatků o henně a zároveň pojmenováním některých mýtů.
Aktualizováno ( Úterý, 07 únor 2012 )
 
Asijská krása E-mail
Péče o vlasy - Různé
Napsal Damayanti   
Neděle, 27 leden 2008
vonn_koupelCo je tajemstvím krásy asijské pleti? Jak vůně napomohou vaší pohodě? Proč zrovna bílý čaj by neměl ujít vaší pozornosti? Záhady asijského přístupu k péči o sebe samé asi v jednom článku nerozkryjeme, nicméně děkuji Damayanti za alespoň naznačení toho, jak se na cestu přírodní péče vydat. A taktéž díky za článek...! V brzké době se chystáme podpořit i další autory, tak neváhejte a přemýšlejte o námětech - a ještě lépe, pište i VY :)  (admin)
Aktualizováno ( Pondělí, 14 duben 2008 )
 
Recepty císařovny Sissi E-mail
Péče o vlasy - Domácí a přírodní recepty
Napsal Medea   
Čtvrtek, 15 listopad 2007

Ve fóru se objevil zájem o recepty císarovny Sisi, a tak jsem vzala knízku, a nekteré – týkající se vlasové péce - prelozila. Kniha obsahuje ale aj témy jako: denní/nocní krémy, péce o ruce a nohy,masky, mýdla, zubní pasty, vune à la Princesse, masáze à la Kneipp,psychokosmetika atd. Tyto recepty byly nalezeny v starých dvorních lékárnických knihách, pouzívala je Sisi, císar Frantisek Josef, korunní princezna a ostatní clenové císarské rodiny.

Pozn. admin: 3x sláva Medee za prolomení dlouhatánské pauzy v nových článcích! Kdo bude další, kdo zvedne vhozenou rukavici a pošle svůj článek na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny ? :) Jinak text je nechán v původním  - kouzelném  - česko-slovensko-rakouském znění. 

Aktualizováno ( Pondělí, 14 duben 2008 )
 
Chemické barvy na vlasy E-mail
Péče o vlasy - Barvení vlasů
Napsal Fairy   
Pondělí, 14 květen 2007

Není barva jako barvaTento článek jsem přeložila jako reakci na bouřlivou diskusi týkající se barvení vlasů chemickou cestou. Jsou v něm popsány principy fungování jednotlivých barev a suroviny, z nichž se chemické barvy vyrábějí. Článek je převzat  z oficiálních webových stránek vládní organizace  U.S. Food and Drug Administration (FDA). Nyní si můžete vy všichni, kdož chemické barvy používáte, udělat lepší představu o tom, jaké látky si na vlasy dáváte a co se s vašimi vlasy při barvení děje.

Pozn. admin: článek Fairy zaslala těsně před tím, než si zrušila letos účet. S Faiřiným návratem je zde prostor i pro tento článek. 

Aktualizováno ( Pondělí, 14 duben 2008 )
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující > Konec >>

Výsledky 28 - 36 z 50