Vítejte na stránkách o dlouhých vlasech a souvisejícím životním stylu, pro ženy i muže z Čech i Slovenska.   

Najdete zde přímo od našich členů spoustu informací týkajících účesů, výrobků a dlouhovlasé péče. Zároveň lze u nás sdílet svůj pohled na svět a život a potkat zajímavé lidi. Nejsme ale ani seznamka, ani nebereme dlouhé vlasy jako nějaký fetiš.  Přidejte se k nám!  Po registraci si můžete vytvořit profil s galeriemi a dalšími funkcemi a získat i přístup k profilům ostatních.

  

Na dlouhevlasy.cz je nás 19052, vítáme nejnovějšího člena fawnmw! Za 7 dní nás přibylo 2. Ve fóru je 378834 příspěvků. V posledních 24 hod. přišlo 5 členů. Máme skupinu na Facebooku a také na Google+.

Aktualizovaná Top témata:

Zde najdete seznam posledních aktualizací Top témat.

 

Domácí recepty pro vlasy (psilocybe) 

 

Šampóny obecně (Jitt)

 

Henna a hennování (Jitt)

 

Jak na barvení vlasů (zetonek)

 

Domácí recepty pro vlasy (Meadow)


www.ladybio.eu

 

 

 

 

 


Ponožkový drdol a jeho různé variace
Účesy
Napsal Diamanta   

drdolPonožkový drdol (sock bun) se na stránkách DV probíral několikrát. Rozhodla jsem se zde popsat jeho postup a několik různých variací, které z něj je možné vytvořit. Věřím, že ti kreativnější naleznou mnoho zajímavých možností, jaké další ponožkové drdoly lze vytvořit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Oleje na vlasy, jejich druhy a použití
Péče o vlasy
chavanPrvní překlad ze stránek http://isaetno.free.fr/, který jsem slíbila už před nějakou dobou. O tom, jak oleje na vlasy obecně používat, už jsme na fóru mluvili mockrát. Ale napadlo vás, kolik druhů vlastně existuje? Některé jsou běžné k dostání, jiné jsou speciální a pak jsou tu takové, o kterých možná ani nevíte, že existují.

 
Trable s barvením, s kadeřníky, s okolím. A jak z nich ven.
Atd...
Napsal tanka777   
badhair

Admin: Přestože osobním zkušenostem a zážitkům doporučujeme dávat prostor spíše na blogu nebo ve fóru, čas od času se objeví příspěvek, který shrnuje zkušenosti mnohých a má platnost až obecnou. A jeden takový vám v mírně zkráceném znění teď přinášíme všem, tak jak se objevil ve fóru - protože se týká toho, co s námi dokáže názor okolí - a naše vlastní ztřeštěnost - provádět. A to, že to je o vlasech, je skoro až podružné... Teď už ale dejme slovo autorce!

"Musím povedať, že až teraz som skutočne spokojná s vlasmi. Sú krásne, dlhé, prirodzené a ja mám dosť veľa skúseností. Veľmi rada, by som preto niektoré svoje poznania a skúsenosti odovzdala ďalším ašpirantkám na dlhé vlasy, prípadne dlho vláskam.

 

 
Jóga prstů pro krásné vlasy
Péče o vlasy
Napsal Diamanta   
jogaZde předkládám pár vybraných kapitol, které se vztahují k tématům, která se probírají na Dlouhých vlasech.cz. Kapitoly jsou vybrané z knihy Krumlovská, Olga. Jóga prstů. 1. vyd. Praha : Ottovo nakladatelství, 2004. 143 s. ISBN 80-7181-922-0. V této publikaci mohou zájemci nalézt i další různorodé pozice a více informací než, kolik jich předkládám zde. Jóga prstů je jeden ze způsobů alternativního léčení sebe sama a taktéž může působit jako vhodná relaxační metoda. Já osobně velkou zkušenost s touto metodou nemám, nemohu tedy říci, zda opravdu funguje, ale mohu říci, že nemůže uškodit. Je ovšem potřeba věnovat se cvikům pravidelně a poctivě.
 
Dlouhovlasé účesy Maiko a Geiš
Účesy
Napsal Kirchen   
Účesy mají ve světě gejš svou symboliku a význam. Dříve účes vydržel gejšám třeba i měsíc, protože spaly už od období maiko s hlavou podepřenou speciálním, dřevěným podhlavníkem (takamakura – Obr. 1). Pokud se chtěly v noci přetočit na bok, musely se probudit, zvednout a přetočit se, aby účes nebyl zničen. Toto spaní se samozřejmě, jako vše jiné, musely naučit, což někdy trvalo i měsíce. Okolo podpěrky se sypala rýže. Nutila je, aby vydržely a nechaly hlavu na podpěrce. Bylo nepříjemné vyndávat zrnka rýže ze zavoskovaného účesu, aby se nepoškodil. Někde se ještě tato praktika dodržuje.
 
Z historie hřebenů
Péče o vlasy
Napsal Tree   
První nálezy hřebenu jsou staré až několik tisíc let. Vyráběly se z kostí, rohů, slonoviny nebo dřeva(později hlavně zimostráz a eben), byly zdobeny různými válečnými, loveckými nebo mýtickými výjevy. A nepoužívaly se jen k česání ale i k vyčesávání vajíček vší (hřebenem speciálně s úzkými zuby blízko u sebe), a v době starověkého Říma se začaly používat olověné hřebeny(viz černý hřeben v galerii hřebenů), které po namočení v octu, při česání barvily vlasy na černo a toto se praktikovalo až do 19. století, ale tam se lidé už spíše barvili přímo barvami, které olovo obsahovaly, což samozřejmě vedlo také k otravám olovem.
 
Věčně kontroverzní silikony
Péče o vlasy
Napsal Ally   


Silikóny pomaly, ale isto zaplavujú priestor rôznych diskusných fór o zdraví a kozmetike a nielen o nich. Je to len otázkou času a takmer každý/á návštevník/čka (áno, áno, žiadna genderová diskriminácia:)) DV na ne narazí tiež. Názory a skúsenosti sa pritom značne rôznia a to nielen na DV, ale i na zahraničných “vlasových” (a vlasatých:) ) fórach. Článok z jedného takého, konkrétne zo stránok TheLongHairCommunity.com, vám vo veľmi voľnom preklade obohatenom o informácie z ďalších zdrojov, ako aj o vlastné postrehy prinášam. (Pozn.Aha: díky Ally za skutečně obsáhlý a objektivní článek na jedno z nejkontroverznějších témat u nás!)

 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Následující > Konec >>

Výsledky 176 - 182 z 209

Nové příspěvky ve fóru: ...ve fórech o vlasech:


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'mysql1.local.smarthost.cz' (111) in /home/dlouhevlasy.cz/dlouhevlasy.cz/modules/mod_phpbblatesttopics.php on line 53
Could not connect :